EWA BEM WNUKI
Fot. GRABOWSKI/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Ewa Bem poruszająco o wnukach. Dzieci nie pamiętają mamy...

Wokalista w wyjątkowej rozmowie wspomniała ukochaną córkę

Gabriela Czernecka 29 lipca 2021 11:55
EWA BEM WNUKI
Fot. GRABOWSKI/AKPA

Za Ewą Bem traumatyczne wydarzenia. W 2017 roku odeszła jej ukochana córka, Pamela Bem-Niedziałek, która przegrała walkę z nowotworem. Wokalistka wycofała się wówczas z życia publicznego, odwołała koncerty, ogłosiła koniec kariery. Fani artystki zaakceptowali jej decyzję, nie tracąc nadziei na to, że jeszcze kiedyś znów ją usłyszą. W jednym z ostatnich wywiadów z Dorotą Wellman, Ewa Bem opowiedziała o tym, że szykuje powrót na scenę. Szczególne poruszenie wywołują jednak jej słowa o wnukach. Maluchy nie pamiętają swojej mamy... 

Ewa Bem poruszająco o wnukach

„Jestem w pewnym sensie zdewastowana i emocjonalnie, i nerwowo. Dlatego też szukam wszędzie spokoju, czasu dla siebie. Uczę się asertywności. Dotrę pewnie wszędzie, ale nie od razu”, mówiła wprost Ewa Bem w czerwcu w rozmowie z Dorotą Wellman. Piosenkarka po czterech latach przerwy zamierza kontynuować wokalną karierę. Przyznaje, że do niedawna nawet o tym nie myślała. Zmienia zdanie, gdy otrzymała znak od córki. „To nie był jakiś jeden moment czy jeden błysk, ale bardzo, bardzo czułam, że ona tego chce. Na początku to ja tylko udawałam, że żyję. W ogóle nie mogłam sobie wyobrazić, że stanę przed mikrofonem i zaśpiewam”, potwierdziła Ewa Bem.

Zobacz: Śmierć córki była dla niej wielkim ciosem... Jak dziś wygląda życie Ewy Bem?

Śmierć Pameli Bem-Niedziałek wywarła mocny wpływ na jej życie. Córka Ewy Bem osierociła dwoje dzieci: wówczas 4-letniego syna Tomka oraz dwuletnią córeczkę Basię. Dziś opiekuje się nimi mąż Pameli, Jan Niedziałek, który jak mówi artystka, świetnie odnajduje się w roli ojca: „Dzieci mają Jasia, który jest ojcem na trzysta procent. My jesteśmy dziadkami oszalałymi na ich punkcie”, mówi wprost w rozmowie z Dorotą Wellman.

EWA BEM WNUKI
Fot. GRABOWSKI/AKPA

Ewa Bem o wnukach. Nie poznają mamy

Jak sama przyznaje, dzieci bardziej podobne są do taty. A jak rysuje się kwestia charakteru? „Wizualnie niestety mało, bardzo mało, dlatego, że one są ogromnie do Jasia podobne i w ogóle do Jasia rodziny. Przede wszystkim widzę ją w osobowości. Baśka ta młodsza córeczka jest taka »pamelowata«. Z wszystkiego się cieszy, wszystko ją weseli. To piękna cecha charakteru, kochałam ją w Pamelce niesłychanie. Tomek jest kompletnie inny. Raczej typ Jasia właśnie, introwertyk, naukowiec te rejony”, opowiadała artystka.

Zobacz także: Ewa Bem wraca na scenę! „Pierwsza Dama” polskiego jazzu już wkrótce zagra koncert

Ewa Bem zdobyła się na poruszające wyznanie. Niestety dzieci Pameli Bem-Niedziałek, dziś ośmioletni Tomek i sześcioletnia Basia, nie pamiętają już mamy. Artystka wraz z mężem zmarłej córki kultywują jednak pamięć o niej - często odwiedzają cmentarz, na którym została pochowana: „Na jej nagrobku piękne jej zdjęcie uśmiechnięte, bo taka była. Zawsze to zdjęcie całują. Wszędzie w domu mają pozawieszane liczne zdjęcia ich razem, jak były małe... Janek w jakiś sposób pielęgnuje pamięć o niej, ale one na pewno nie zdają sobie sprawy. To jest coś, nad czym ja naprawdę boleję i płaczę, że one nie poznają nigdy - już nawet nie tylko swojej mamy - ale tej osoby, którą była Pamela”, wyjawiała w wywiadzie.

Pozostaje nam życzyć całej rodzinie artystki dużo spokoju i z niecierpliwością czekamy na jej powrót na scenę!  

EWA BEM WNUKI
Fot. GRĄBCZEWSKI/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.