Roman Polański, VIVA! listopad 2013
Fot. Robert Wolański
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Romana Polańskiego ostro o nowym filmie Tarantino: „Żerują na jego tragedii”

Emmanuelle Seigner nie mogła powstrzymać targających nią emocji

Konrad Szczęsny 25 maja 2019 20:03
Roman Polański, VIVA! listopad 2013
Fot. Robert Wolański

Premiera nowego filmu Quentina Tarantino będzie z pewnością wielkim wydarzeniem w świecie kinematografii. Pewnego razu... w Hollywood ma być opowieścią m.in. o bestialskich morderstwach, popełnionych przez sektę Charlesa Mansona pod koniec lat 60. XX wieku. Niestety, tematyka obrazu, który wyświetlono m.in. w trakcie dobiegającego właśnie końca festiwalu w Cannes, nie spodobała się żonie Romana Polańskiego, Emmanuelle Seigner. Twierdzi ona, że to żerowanie na tragedii, którą w wyniku działalności grupy przestępczej przeżył jej małżonek...

Emmanuelle Seigner ostro o nowym filmie Quentina Tarantino

Francuska modelka i aktorka jest zbulwersowana tym, że historia m.in. morderstwa ciężarnej Sharon Tate, drugiej żony polskiego reżysera, posłużyła twórcom za inspirację do stworzenia filmu Pewnego razu... w Hollywood. Na Instagramie opublikowała obszerny post, w którym nie szczędzi reżyserowi oraz producentom przykrych słów, choć zaznacza, że nie ma pretensji do samego Tarantino, a do... całego systemu.

„Jak można w taki sposób wykorzystać czyjeś tragiczne życie. To totalna hipokryzja. Z jednej strony Hollywood czerpie garściami z tragedii Romana Polańskiego, a z drugiej traktuje go jak wyrzutka. Wszystko bez wcześniejszej konsultacji z nim. Chcą zarobić na jego osobistym dramacie, to próba monetyzacji nieszczęścia”, grzmi Emmanuelle Seigner.

Dodała, że sam film ocenia bardzo dobrze, jednak zaznacza, że „nie ma żadnych wątpliwości, że jego koncepcja jest co najmniej niepokojąca”.

Faktem jest, że Margot Robbie, która w obrazie Taratino wciela się w Sharon Tate przyznała w jednym z wywiadów, że nie konsultowała się w trakcie przygotowań do roli z Romanem Polańskim. Czytała natomiast jego autobiografię z 1985 roku. „Było w niej wystarczająco dużo szczegółów”, stwierdziła.

Quentin Tarantino dodał z kolei, że przy konstruowaniu postaci rozmawiał z siostrą zamordowanej, Debrą.

Premiera Pewnego razu... w Hollywood przewidziana jest w Polsce na 9 sierpnia 2019 roku. W Stanach Zjednoczonych będzie miała miejsce dwa tygodnie wcześniej, 26 lipca  

Mocny status Emmanuelle Seigner na Instagramie:

Sharon Tate i Roman Polański:

Sharon Tate, Roman Polański
Fot. East News
 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.