Elżbieta II i książę Filip - wakacje w Balmoral
Fot. Fox Photos/Hulton Archive/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II wraca do posiadłości Balmoral. To pierwsze wakacje królowej bez księcia Filipa...

Wielbiciele monarchini niepokoją się o jej stan

Ksenia Krasko 28 lipca 2021 15:05
Elżbieta II i książę Filip - wakacje w Balmoral
Fot. Fox Photos/Hulton Archive/Getty Images

Wielbiciele brytyjskiej monarchii od dłuższego czasu niepokoją się o stan Elżbiety II. Kiedy w kwietniu tego roku odszedł książę Filip, królowa straciła nie tylko małżonka, ale przede wszystkim człowieka, który zawsze służył jej radą i wspierał bez względu na wszystko. Sytuacji nie ułatwiają skandale, jakie towarzyszą wszelkim doniesieniom o działaniach młodego pokolenia royalsów – media wciąż informują o kulisach kłótni Williama i Harry’ego, o kontrowersyjnych szczegółach z wywiadów małżeństwa Sussex, o rzekomym konflikcie Kate i Meghan... Pomimo to, Elżbieta II doskonale radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Właśnie nadszedł czas jej wakacji, które spędzi w miejscu, z którym wiąże się wiele pięknych, a jednocześnie bolesnych wspomnień.

Elżbieta II spędzi pierwsze wakacje bez męża księcia Filipa

Eksperci do spraw rodziny królewskiej podejrzewali, że po śmierci księcia Filipa w monarchii zajdą znaczące zmiany. Sugerowano nawet, że Elżbieta II zrezygnuje z panowania, ale tak się nie stało. Dość szybko wróciła do swoich obowiązków, tak jak obiecywała mężowi – zawarli pakt, w którym jasno określili, jak mają zachowywać się, jeśli jedno z nich odejdzie. Uzgodnili, że będą „robić swoje”, bez względu na wszystko.

Zobacz też: Królowa Elżbieta II i książę Filip zawarli tajny pakt przed jego śmiercią. Właśnie dlatego monarchini tak szybko wróciła do swoich obowiązków

Sierpień to czas, kiedy królowa Elżbieta II może pozwolić sobie na wakacje – tradycyjnie spędzi je w letniej rezydencji w Balmoral. To pierwszy raz, kiedy będzie tam sama. Wspomnienia mogą być bolesne, ponieważ monarchini zawsze podkreślała, że to wyjątkowe miejsce zarówno dla niej, jak i dla księcia Filipa.

Królowa Elżbieta II i książę Filip w rezydencji Balmoral, 1972 rok

Elżbieta II i książę Filip na wakacjach w Balmoral
Fot. Fox Photos/Getty Images

Elżbieta II i książę Filip - wakacje w Balmoral
Fot. Fox Photos/Hulton Archive/Getty Images

Balmoral - królewska rezydencja

Rezydencja Balmoral znajduje się w Szkocji, na zachód od Aberdeen. Posiadłość wznosi się w malowniczym miejscu pośród gór, jezior, dolin... To piękne miejsce i rodzina królewska może cieszyć się tu prywatnością.

Podczas wakacji królowa zawsze poświęcała czas swojemu ulubionemu hobby, czyli jeździe konnej, a książę Edynburga dbał o zieleń – na terenie Balmoral znajduje się kilka wiktoriańskich szklarni i oranżeria.

Zobacz też: Pięć rzeczy, których nie wiecie o letniej rezydencji królowej Elżbiety II. Balmoral kryje więcej tajemnic, niż się wydaje...

Balmoral - tu spędza wakacje Elżbieta II. Jak wygląda posiadłość?
Fot. Masci Giuseppe/AGF/Universal Images Group via Getty Images

Internauci niepokoją się, czy nie będzie to zbyt bolesna podróż dla królowej, która w ostatnich miesiącach naprawdę wiele przeszła... Komentujących uspokaja fakt, że Elżbieta II nie będzie samotna – zaopiekują się nią nie tylko zaufani pracownicy, ale i bliscy. Brytyjskie media podają, że do letniej rezydencji royalsów mają wkrótce przyjechać księżna Kate i książę William, oczywiście ze swoimi dziećmi.

Jak donosi portal DailyMail, monarchini zostanie w Balmoral do października. 

Elżbieta II i książę Filip z dziećmi – Karolem, Anną i Andrzejem, Balmoral, 1960 rok

Królewska posiadłość w Balmoral - jak wygląda?
Fot. Bettmann / GETTY IMAGES

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?