Edyta Golec żona Łukasza Golca
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM
Z życia gwiazd

Rodzina jest dla niej najważniejsza. Kim jest żona Łukasza Golca?

„Najszczęśliwsza jestem, kiedy bliskich mam obok siebie”

Marta Nawacka 28 października 2021 14:01
Edyta Golec żona Łukasza Golca
Fot. Bartek Wieczorek/LAf AM

Jest żoną jednego z najbardziej znanych bliźniaków w Polsce, określanego też mianem najlepszego trębacza. Altowiolistka, wokalistka i członkini zespołu Golec uOrkiestra od dziecka związana była muzyką. Wraz z Łukaszem Golcem wychowują trójkę dzieci. Kim jest Edyta Golec?

Edyta Golec – z miłości do muzyki

W 1989 roku Edyta Golec rozpoczęła swoją edukację w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej w klasie altówki. Współpracowała z różnymi grupami muzycznymi, cały czas szkoląc swój warsztat, zgłębiając tajniki śpiewu białego i poszerzając wiedzę na temat muzyki Beskidu Żywieckiego. Góralska muzyka towarzyszyła jej już od najmłodszych lat: dziadek Edyty grał na skrzypcach, a mama tańczyła w zespole regionalnym. W ich domu rodzinnym podczas wszelkich uroczystości było słychać śpiew. Gdy udzielała się w regionalnych zespołach, brała także udział w konkursach i festiwalach folklorystycznych, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Turcji, Włoszech, Szwecji czy Słowacji.

W 1996 roku przyjęto ją na Akademię Muzyczną w Katowicach. Podczas studiów Edyta Golec koncertowała z młodzieżowymi orkiestrami symfonicznymi m.in. na scenie niemieckiej Opery Margrabiów w Bayreuth; „Royce Hall of UCLA" w Los Angeles; Filharmonii Śląskiej w Katowicach, w salach koncertowych Insbruku, Graz, Bischoshofen. W 2001 roku obroniła pracę magisterską, zostając absolwentką Akademii Muzycznej w klasie altówki Dariusza Korczaka.

Czytaj też: Łączy ich nie tylko słabość do pięknych blondynek. Odkrywamy tajemnice braci Golec!

Paweł Golec i Łukasz Golec z żonami, VIVA! grudzień 2013
Fot. Olga Majrowska

Paweł i Łukasz Golec z żonami, sesja dla magazynu VIVA!, grudzień, 2013 rok

Edyta Golec – życie prywatne i Golec uOrkiestra

Jeszcze będąc w liceum Edyta Golec związała się ze swoim przyszłym mężem, Łukaszem. To on zaprosił ją do kapeli Wierchy z Milówki, co zapoczątkowało ich muzyczną – i nie tylko – współpracę. Na studiach założyli zespół wraz z Anną Chowaniec i jej bratem Andrzejem Chowaniec, Krzysztofem Puszyńskim oraz Pawłem Golcem, bratem bliźniakiem Łukasza. Zgrabnie łączyli tradycyjną muzykę Podhala i Beskidów z elementami jazzu, co zapoczątkowało Golec uOrkiestra. Od 1998 roku Edyta Golec jest członkinią tego zespołu i jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie grupy: „zaczyna robić to, co najbardziej lubi, czyli tworzyć, grać, śpiewać, koncertować i mieć swój mały, skromny wkład w życie tego zespołu. W zespole pełni funkcję altowiolistki, chórzystki i solistki”.

Edyta Golec prywatnie jest żoną Łukasza Golca, którego poślubiła w 2000 roku. Wspólnie wychowują trójkę dzieci: urodzonego w 2004 roku Bartłomieja, urodzoną w 2006 roku Antoninę i urodzonego w 2008 roku Piotra. Rodzina jest dla niej najważniejszą wartością w życiu. „To moja oaza, tożsamość, mój kawałek świata, mój dom i przestrzeń. Najszczęśliwsza jestem, kiedy bliskich mam obok siebie”, mówiła w wywiadzie z Anną Gębalską-Berekets dla Aleteia. Jak udaje jej się łączyć grę w zespole i obowiązki zawodowe z obowiązkami domowymi i wychowaniem dzieci? „W prowadzeniu domu i opiece nad dziećmi pomagają mi moi cudowni rodzice oraz mąż. Przydaje się też dobra logistyka. W domu, gdzie trójka nastolatków emanuje swoimi góralskimi charakterami pogodzenie roli muzyka, wokalistki, kompozytorki, żony artysty, sekretarki, asystentki itp. to nie lada wyzwanie”, wyjaśniała w tym samym wywiadzie Anny Gębalskiej-Berekets dla portalu Aleteia 

Zobacz także: Bajkowe życie Łukasza Golca! Muzyk mieszka w prawdziwych luksusach!

Łukasz i Edyta Golcowie,
Fot. Olga Majrowska

Łukasz i Edyta Golcowie w sesji dla magazynu VIVA!, grudzień, 2013 rok

Łukasz Golec, Paweł Golec i Edyta Golec, Wielki Wigilijny Koncert Kolęd TVP w Gdańsku, 28.11.2017, Gdańsk
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Łukasz Golec, Paweł Golec i Edyta Golec, Wielki Wigilijny Koncert Kolęd TVP w Gdańsku, 28.11.2017, Gdańsk

Źródło: wikipedia.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?