Gwiazdy Świętują Dzień Niepodległości 2021: Martyna Wojciechowska, Ewa Wachowicz, Katarzyna Zdanowicz, Dorota Gardias
Fot. Instagram
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2021

Gardias, Wojciechowska, Wachowicz. Tak gwiazdy świętują Dzień Niepodległości 2021

Zobacz ich piękne zdjęcia

Konrad Szczęsny 11 listopada 2021 17:05
Gwiazdy Świętują Dzień Niepodległości 2021: Martyna Wojciechowska, Ewa Wachowicz, Katarzyna Zdanowicz, Dorota Gardias
Fot. Instagram

Ten dzień jest szczególny. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Co roku jest on obchodzony nad Wisłą w sposób uroczysty: w oknach powiewają biało-czerwone flagi, organizowane są specjalne koncerty oraz przemarsze. Nie inaczej jest w tym roku. Dzień Niepodległości za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiły uczcić również gwiazdy. Jakiej Polski życzą swoim fanom i obserwatorom?

Dzień Niepodległości 2021: gwiazdy składają życzenia i pozują z biało-czerwonymi flagami

Czas rozbiorów sprawił, że na ponad wiek zniknęliśmy z map Europy. Kolejne powstania i ruchy narodowo-wyzwoleńcze nie dawały spodziewanego efektu. Zaborcy wydawali się niezwyciężeni. Aż do czasu pierwszej wojny światowej. Po jej zakończeniu Polska odrodziła się. Dwudziestolecie międzywojenne było czasem trudnym i wymagającym. Kraj należało odbudować, wprowadzić niezbędne reformy, scalić. Okres ten uznawany jest z jednej strony za burzliwy, z drugiej za niezwykle istotny, choćby z punktu widzenia kształtowania się kultury i postaw społecznych.

Co roku 11. listopada w oknach wielu polskich domów i mieszkań wieszane są biało-czerwone flagi. Przypominają o tym wyjątkowym dniu: odzyskaniu niepodległości po 123 latach niewoli. Nie inaczej jest w tym roku. Na swoich profilach w mediach społecznościowych gwiazdy publikują zdjęcia z symbolami narodowymi i składają życzenia.

Z okazji święta Niepodległości życzę sobie i Wam: Polski kolorowej, uśmiechniętej, radosnej i różnorodnej. Polski w której, każdy obywatel czuje się wartościowy. Polski, która nie wyklucza a wspiera. Pamiętajmy to my Ją tworzymy. To nasz kraj. To od nas zależy jaki będzie miała kolor”, podpisała fotografię, na której pozuje z flagą Małgorzata Rozenek-Majdan.

Czytaj także: Oto tajemnica wąsów Józefa Piłsudskiego… Co Marszałek starał się ukryć przed kobietami?

Martyna Wojciechowska podzieliła się natomiast wspomnieniem ze zdobycia najwyższej góry świata, czyli Mount Everestu. „Z polską flagą na szczycie Mount Everestu (8.848 m), najwyższej góry świata🇵🇱 11 listopada 1918 roku POLSKA ODZYSKAŁA NIEPODLEGŁOŚĆ i po 123 latach wróciła na mapy świata Życzę nam wszystkim dzisiaj przede wszystkim spokojnego świętowania🙏🏻 M. fot. Darek Załuski”, podpisała zdjęcie.

Obszerny wpis zamieścił również na swoim profilu Radosław Majdan. „Przy okazji Święta Niepodległości🇵🇱 często mam refleksje nawiązujące do wspomnień, kiedy jako dziecko,po kostkę masła stałem kilka godzin w kolejce,na półkach w sklepach były pustki a słodycze były na kartki co dla każdego dziecka wydawało się wtedy dużą niesprawiedliwością😜 Dzisiaj jako kraj jesteśmy w innym miejscu, ale jako ludzie jesteśmy bardzo podzieleni”, stwierdził. I przybliżył obserwatorom wartości, które dla niego są obecnie najważniejsze.

„Moja Polska🇵🇱❤️ to ta tolerancyjna, wyrozumiała, dbająca o drugiego człowieka,sprawiedliwa,otwarta na świat, naukę i nie prześladująca innych ze względu na wyznanie, kolor skóry czy orientację. Moja Polska🇵🇱 to Kraj Europejski, który idzie w jednym szeregu z Krajami Uni🇪🇺 i opiera się reżimom, a nie staje się jednym z nich. Kiedyś nasze dzieci, będą miały swoje refleksje i mam nadzieje, że nie bedą musiały się wstydzić…”, zakończył.

Czytaj także: „Paryż Północy”, tak nazywano Warszawę w dwudziestoleciu międzywojennym!

W dosyć oryginalny sposób 11. listopada świętuje Katarzyna Zdanowicz. Dziennikarka w swoim wpisie odniosła się do... słynnych rogali marcińskich.

„Pięknym symbolem dzisiejszego dnia, Święta Niepodległości, jest dla mnie Rogal Świętomarciński, i zawsze 11 listopada, zaczynam od niego poranek. (…) Ta bardzo smaczna tradycja wywodzi się z Wielkopolski, trudno się dziwić, że szybko rozprzestrzeniła się po całym kraju, ale swoje korzenie ma podobno jeszcze w czasach pogańskich. Kiedy zaczynam to śniadanie z Rogalem czuję jakiś rodzaj błogości i spokoju, jest pięknie, świętujemy Niepodległość, pyszne, słodkie ciasto rozpływa się w ustach”, opisuje.

Poniżej możesz zobaczyć, jak ten wyjątkowy dzień obchodziły również inne gwiazdy, w tym m.in. Ewa Wachowicz, Antoni Królikowski, Mikołaj Roznerski, Dorota Gardias, Joanna Moro, Paulina Krupińska czy Joanna Jędrzejczyk.  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.