100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Tajemnica wąsów Józefa Piłsudskiego… Tego się nie spodziewaliście!

Co Marszałek starał się ukryć przed kobietami?

Roman Praszyński 11 listopada 2018 09:01
Józef Piłsudski
Fot. Zbiory D.B. Lomaczewska / East News

W połowie życia zgolił brodę. Ale nigdy nie ruszył wąsów. Marszałek Józef Piłsudski, ojciec polskiej niepodległości, kojarzy się z imponującym zarostem. Nie nosił go dla kaprysu. W najnowszym dwutygodniku VIVA! Roman Praszyński zdradza, dlaczego naczelnik państwa nosił sumiastego wąsa. I jaki to miało związek z kobietami. Tego na pewno się nie spodziewaliście!

„Kobiety go rozpieszczają. Matka pierwsza, ale nie ostatnia. Na zesłaniu znajduje kochającą opiekunkę, starszą o sześć lat Leonardę Lewandowską. Poznają się w 1887 roku w Kireńsku na Syberii, gdzie trafia zamieszany w zamach na cara Aleksandra III. Kosztuje go to dwa przednie zęby wybite kolbą karabinu. Dlatego do końca życia nosi sumiaste wąsy, zasłaniające ubytek uzębienia”.

Piłsudski nie miał przednich zębów! Stad jego pasja noszenia sumiastych wąsów. Ukrywał, że jest szczerbaty! Na szczęście dla niego, kobietom to nie przeszkadzało. W najnowszym dwutygodniku VIVA! (na rynku od 31 października 2018r. ) przeczytasz o jego kochankach, z którymi napadał na banki i pociągi. I o żonach, które schły przy nim z zazdrości, bo nie potrafił być wierny.  

Józef Piłsudski z żoną, Marią i córkami, Wandą i Jadwigą
Fot. Zbiory D.B. Lomaczewska / East News
Maria Piłsudska
Fot. WIkipedia commons

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Przetakiewicz o tym, jak być szczęśliwą po 50.! A także trendy w modzie i urodzie na wiosnę i lato!