100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Te filmy z okresu międzywojennego pamiętamy do dziś…

Publiczność lat 20. i 30. też była nimi zachwycona!

Rafał Kowalski 11 listopada 2018 18:04

W dobie kolorowych nowoczesnych produkcji coraz rzadziej zaglądamy do filmów, które liczą sobie już prawie sto lat. A szkoda… Z okazji 100-lecia niepodległości Polski chcemy przypomnieć obrazy, którymi zachwycali się widzowie w latach 20. i 30.

Któż nie pamięta takich filmów jak Ada! to nie wypada! z 1936 roku, Pawła i Gawła z 1938 roku czy Zapomnianej melodii w reżyserii reż. Konrada Toma i Jan Fethke? A takich perełek jest o wiele więcej! Wszystkie zebraliśmy w jednym wideo, do którego obejrzenia serdecznie Was zachęcamy. Jesteśmy pewni, że wśród wybranych przez naszą redakcję produkcji, są takie, które znacie doskonale.

Może warto obejrzeć którąś z nich raz jeszcze?  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.