100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Te filmy z okresu międzywojennego pamiętamy do dziś…

Publiczność lat 20. i 30. też była nimi zachwycona!

Rafał Kowalski 11 listopada 2018 18:04

W dobie kolorowych nowoczesnych produkcji coraz rzadziej zaglądamy do filmów, które liczą sobie już prawie sto lat. A szkoda… Z okazji 100-lecia niepodległości Polski chcemy przypomnieć obrazy, którymi zachwycali się widzowie w latach 20. i 30.

Któż nie pamięta takich filmów jak Ada! to nie wypada! z 1936 roku, Pawła i Gawła z 1938 roku czy Zapomnianej melodii w reżyserii reż. Konrada Toma i Jan Fethke? A takich perełek jest o wiele więcej! Wszystkie zebraliśmy w jednym wideo, do którego obejrzenia serdecznie Was zachęcamy. Jesteśmy pewni, że wśród wybranych przez naszą redakcję produkcji, są takie, które znacie doskonale.

Może warto obejrzeć którąś z nich raz jeszcze?  

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.