100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Te filmy z okresu międzywojennego pamiętamy do dziś…

Publiczność lat 20. i 30. też była nimi zachwycona!

Rafał Kowalski 11 listopada 2018 18:04

W dobie kolorowych nowoczesnych produkcji coraz rzadziej zaglądamy do filmów, które liczą sobie już prawie sto lat. A szkoda… Z okazji 100-lecia niepodległości Polski chcemy przypomnieć obrazy, którymi zachwycali się widzowie w latach 20. i 30.

Któż nie pamięta takich filmów jak Ada! to nie wypada! z 1936 roku, Pawła i Gawła z 1938 roku czy Zapomnianej melodii w reżyserii reż. Konrada Toma i Jan Fethke? A takich perełek jest o wiele więcej! Wszystkie zebraliśmy w jednym wideo, do którego obejrzenia serdecznie Was zachęcamy. Jesteśmy pewni, że wśród wybranych przez naszą redakcję produkcji, są takie, które znacie doskonale.

Może warto obejrzeć którąś z nich raz jeszcze?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.