Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dzieci Williama i Kate uczciły pamięć o Dianie w wyjątkowy sposób. „Tata za Tobą tęskni...”

To co zrobiły dla babci wzruszyło internautów

Rafał Kowalski 14 marca 2021 15:57
Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images

Choć w Polsce Dzień Mamy obchodzimy 26 maja, zupełnie inna tradycja już od XVI wieku jest w Wielkiej Brytanii. W kraju Windsorów odpowiednik naszego święta przypada na 14 marca. Dlatego to właśnie dziś na profilu rodziny królewskiej opublikowano piękne laurki, które dzieci księcia Williama i księżnej Kate namalowały dla mamy… swojego taty! Obrazki dla Diany wywołały poruszenie w sieci.

Laurki od wnuków dla księżnej Diany

Na profilu księcia i księżnej Cambridge kilka chwil temu pojawił się poruszający wpis nawiązujący do obchodzonego dziś w Wielkiej Brytanii Dnia Matki. William i Kate przekazali w nim – za pomocą swoich pracowników – że mają nadzieję na szybkie zakończenie pandemii. Tak, by każdy mógł przytulić swoją mamę. 

Dodano także, że to szczególnie trudny czas dla tych, którzy przeżywają żałobę i stracili swoją mamę. Słowa te nawiązują oczywiście między innymi do księcia Williama, który pożegnał księżną Dianę w 1997 roku, gdy miał 15 lat. W piękny sposób jej pamięć upamiętniły dzieci 38-latka. „Każdego roku w Dzień Matki George, Charlotte i Louis wykonują dla Williama karty upamiętniające ich Babcię, Dianę”, czytamy w poście, w którym opublikowano wspomniane prace.

Księżna Diana, Dzień Mamy
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Przesłanie do Diany w liścikach od wnucząt

Pierwsza z nich to słoneczny krajobraz, na którym znalazło się miejsce dla drzewa i ptaków. Laurka jest autorstwa 7-letniego George’a, który napisał na dołączonym liściku piękne słowa. „Droga Babciu Diano, szczęśliwego Dnia Matki. Bardzo cię kocham i zawsze o tobie myślę. Wysyłam dużo miłości”, czytamy.

Obok z kolei zamieszczono pracę 5-letniej Charlotte, która namalowała kolorowe serce. „Droga Babciu Diano, myślę o Tobie w Dzień Matki. Kocham Cię. Tata za Tobą tęskni”, napisała w liściku, a część internautów przyznała w komentarzach, że popłakała się czytając te słowa.

Galerię laurek uzupełnił dwuletni Louis. Chłopiec podpisał pracę z motywem serca i zwierząt swoim imieniem.

Prawda, że to wzruszający pomysł? Zobaczcie wszystkie laurki klikając w strzałkę w prawo. Poniżej zamieściliśmy też fotografię tortu - kolejnej rzeczy autorstwa uroczego rodzeństwa. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?