Fot. Kurnikowski / AKPA
Historie miłosne

Pobrali się po jedenastu latach związku, rozwód wzięli dwa lata później. Historia miłości Doroty Szelągowskiej i Adama Sztaby

Muzyk świętuje dziś urodziny

Marcjanna Maryszewska 15 lutego 2023 19:02
Fot. Kurnikowski / AKPA

Byli jedną z piękniejszych par show-biznesu, a ich miłości kibicowali wszyscy… Dorota Szelągowska i Adam Sztaba zbudowali związek na fundamentach pięknej przyjaźni. Łączyło ich wszystko, rozdzielił… ślub, który wzięli dopiero po jedenastu latach bycia razem. Z okazji urodzin kompozytora przypominamy niezwykłą historię miłości oraz rozstania, w które mało kto chciał uwierzyć… 

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba — jak się poznali? Historia miłości

Znana architektka wnętrz, prowadząca program „Domowe rewolucje”, oraz juror programu „Must Be the Music”. Z pozoru wcale nie łączyło ich wiele… W jaki sposób rozpoczęła się wielka miłość Doroty Szelągowskiej oraz Adama Sztaby? Zdawać by się mogło, że branżowa impreza to najlepsze miejsce na poznanie drugiej połówki, która również związała życie z telewizją — lecz nie w ich przypadku. „Spotykaliśmy na gadu-gadu o godzinie 4 lub 5 rano. Wiesz to jest taka mocno romantyczna pora nocy, więc to pomagało. To były takie czaty od trzeciej do siódmej. Świetna pora na czat. Prawda?”, zwierzał się kompozytor w wywiadzie dla RMF FM w przeszłości. 

CZYTAJ TAKŻE: Łączyła ich miłość oraz wspólne pasje. Dlaczego Martyna Wojciechowska i Leszek Czarnecki się rozstali?

Miłość przyszła z czasem. Początkowo pozostawali jedynie serdecznymi przyjaciółmi, którzy z kolejnymi rozmowami odkrywali, jak wiele ich łączy. Artysta był zachwycony jej inteligencją, ona nie kryła swojego szczęścia spowodowanego odnalezieniem bratniej duszy. „Na początku zafascynowała mnie niedostępność Adama. A potem, kiedy zaczęliśmy się bliżej poznawać, wyszło na jaw, jak jesteśmy do siebie podobni. Często mówimy to samo w tym samym momencie. Śmiejemy się z tego samego i podobnie reagujemy”, wyznała architektka na łamach Gali. „Mnie zachwyciła Doroty inteligencja, która się z niej wylewa. Potem jej optymizm, który okazał się z czasem mniejszy, niż myślałem. Wreszcie piękne oczy, które są dla mnie niezwykle ważne, bo mówią wszystko. Potem wyszła z niej niezwykła opiekuńczość, której na pierwszy rzut oka nikt by się nie spodziewał”, wtórował jej muzyk.

Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, 17.12.2011

Fot. Podsiebierska / AKPA

Gwiazda telewizji była świeżo po zakończeniu poprzedniego związku. Ona i Adam Sztaba bardzo długo zwlekali z decyzją o wspólnym budowaniu przyszłości. „Na początku przede wszystkim rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie będziemy i wymienialiśmy argumenty: co powiedzą ludzie, jak zareaguje środowisko, przyjaciele…”, przyznała w rozmowie z Galą. Wówczas poparł ją kompozytor, wspominając o wcześniejszej relacji ukochanej. „Musieliśmy odczekać, żeby nikt nie łączył naszej miłości z rozpadem związku Doroty”.

Gwiazda telewizji u boku Adama mogła poczuć się bezpiecznie, co wielokrotnie podkreślała w wywiadach. „Adam potrafi się mną zaopiekować. Sprawia, że żyjąc z jego pieniędzy, nie czuję się z tego powodu gorsza. Jest dla mnie idolem — jakkolwiek kretyńsko to brzmi. Uważam, że jest genialny i wierzę w niego”, mówiła w rozmowie z Galą. Wśród jego najbliższych również czuła się jak w domu. „Pierwszy raz poznałam rodzinę, która jest normalna, kochająca się i nietoksyczna. Tam niczego nie zamiata się pod dywanik. Pokochałam jego cudownych rodziców i babcię. A oni zaakceptowali mnie. Nigdy nie wtrącali się w nasz związek. Nigdy nie próbowali nas skłócić. Czuję w nich olbrzymie oparcie. I kochają Antosia”, dodała. 

Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, syn Antoni, 16.10.2012 rok

Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, syn Antoni
Fot. Teodor Ryszkus / Forum

Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, 16.10.2012

Fot. Niemiec / AKPA

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba — rozstanie dwa lata po ślubie

Ich nieformalny związek przetrwał jedenaście lat, w przeciągu których zdążyli zaskarbić sobie miano jednej z piękniejszych par polskiego show-biznesu… Wychowywali razem syna architektki z poprzedniego związku, we trójkę tworzyli ciepły i pełen miłości dom. Dorocie Szelągowskiej i Adamowi Sztabie kibicowali niemal wszyscy, równocześnie niecierpliwie wyczekując wieści o ślubie lub ciąży telewizyjnej gwiazdy. O ile nigdy nie doczekali się wspólnego dziecka, niebawem media poinformowały, że para zawarła związek małżeński.

Kameralny ślub odbył się 30 maja 2013 roku w niewielkiej miejscowości Rzucewo w województwie pomorskim. Na tej pięknej uroczystości zgromadziło się zaledwie kilkudziesięciu gości, do ostatniej chwili utrzymywano ją w tajemnicy… Wydawało się wówczas, że ślub to zaledwie początek ich wspólnej drogi życiowej. Los jednak bywa przewrotny — para wzięła rozwód niespełna dwa lata później! 21 maja 2015 roku małżeństwo gwiazd telewizji oficjalnie przeszło do historii. 

ZOBACZ TAKŻE: Alicja Resich i Stanisław Modliński: doczekali się dwójki dzieci, rozstali się w przyjaźni

Zadecydowali również, że wezmą rozwód kościelny. Proces unieważnienia małżeństwa był jednak niezwykle mozolny i ciężki dla obojga. „Cały proces trwał dwa lata, nikt nikomu nie dał łapówki, księża ślęczeli nad aktami dotyczącymi intymnych szczegółów naszego życia, przesłuchiwano świadków, a kościelni prawnicy dostali niezłe wynagrodzenie. A ja czułam niesmak. Taki porządny. I miałam poczucie, że nijak to się ma do tego, co wiedziałam o wierze i sakramentach” — opisywała niedawno w swoim felietonie.

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba — życie i relacje po rozwodzie

Rozwód Doroty Szelągowskiej i Adama Sztaby był wielkim zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się takiego finału… Jednak dziś oboje z czułością wspominają czas spędzony razem. „Nie żałuję niczego. Ani ślubu, ani związku. To było 13 ważnych lat. Poznaliśmy się, gdy byłam młoda, razem się zmienialiśmy. Decyzję o rozstaniu podjęliśmy wspólnie. Dziś oboje jesteśmy w nowych związkach, oboje mamy dzieci — podkreślała Dorota Szelągowska w rozmowie z Twoim Stylem — Kiedy się rozstaliśmy, poczułam więcej swobody, by realizować się zawodowo. Nie to, że Adam mnie blokował, ale będąc z nim, nie mogłam poświęcić się swoim pasjom tak, jak teraz”, przyznała.

„Byliśmy bardzo różni i nasze drogi po prostu się rozeszły. Prawdopodobnie zupełnie niepotrzebnie wzięliśmy ślub. Wszyscy nam mówili: jedenaście lat bycia razem, a Wy bierzecie ślub. Jest coś takiego, że nie podejmujesz tych decyzji wcześniej, a potem próbujesz tym coś ratować. [...] Absolutnie mogę ci powiedzieć, że był superważnym mężczyzną w moim życiu”, mówiła z kolei Agacie Młynarskiej w ramach cyklu „Agata się kręci w Stylach”. Z byłym mężem pozostała w dobrych stosunkach, między innymi ze względu na dobro jej syna, którego przez ostatnie lata wspólnie wychowywali. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Z początku byli przyjaciółmi, później połączyła ich miłość. Oto niezwykła historia Adama Sztaby i Agnieszki Dranikowskiej

Po rozstaniu oboje byli spragnieni miłości. Adam Sztaba związał się ze swoją menadżerką Agnieszką Dranikowską, którą poznał będąc jeszcze w związku z architektką. Początkowo łączyły ich wyłącznie zawodowe relacje, z czasem pojawiła się przyjaźń, a następnie wielka miłość… Pobrali się w 2016 roku i doczekali narodzin synka. Swoje życie prywatne trzymają z dala od błysków fleszy.

Z kolei Dorota Szelągowska zakochała się ze wzajemnością w Michale Wawro, producencie programów TVN Style. Na ślubnym kobiercu stanęli w 2017 roku, powitali również na świecie córeczkę Wandę. Niestety i trzecie małżeństwo architektki nie przetrwało próby czasu…  

Źródło: Plejada.pl, Fakt.pl

Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, 22.09.2012

Fot. Kurnikowski / AKPA

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.