Dorota Kawęcka
Fot. AKPA
WSPOMNIENIE

Dorota Kawęcka nie żyje. Aktorka znana z serialu M jak miłość miała 69 lat

Przegrała walkę z chorobą...

Gabriela Czernecka 3 października 2020 09:40
Dorota Kawęcka
Fot. AKPA

Dorota Kawęcka nie żyje. Miała 69 lat. Widzowie zapamiętali ją z roli Lidki Jasińskiej w serialu Dom. Aktorka zmarła po długiej chorobie…

Dorota Kawęcka nie żyje

Aktorka Dorota Kawęcka nie żyje. Związana była ze scenami teatrów: Nowego, Popularnego i Szwedzkiego 2/4. Rozpoznawalność przyniosły jej role w serialach 07 zgłoś się oraz Dom, gdzie zagrała Lidkę Jasińską. Pojawiła się także w serialu M jak miłość, gdzie wcieliła się w Bożykową. Przez lata zajmowała się także dubbingiem - jej głosem mówi Daphne ze Scooby i Scarpy Doo, Adela w serialu Mała Syrenka czy Betty z Flinstonów. „Grała w słuchowiskach radiowych i spektaklach Teatru Telewizji, ale to dubbing wciągnął ja na dobre. Nie tylko użyczała głosu postaciom animowanym, ale przede wszystkim zajęła się dubbingiem, oddając się pracy reżyseria dialogów", przypomina z kolei ZASP.

 Gwiazda zmarła w wieku 69 lat po długiej chorobie. O śmierci Doroty Kawęckiej poinformował syn. „Dziś w nocy po bardzo ciężkiej walce z chorobą odeszła moja Mama, Dorota Kawęcka. Spoczywaj w pokoju”, napisał na Facebooku. 

 Związek Artystów Scen Polskich  również zamieścił zdjęcie aktorki, które podpisał: „Tak trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy. Żegnaj, Dorotko!”, czytamy. 

Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka radiowa, filmowa, teatrów: Nowego, Popularnego, Szwedzka 2/4, reżyserka dubbingu....

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Piątek, 2 października 2020

Dorota Kawęcka
Fot. AKPA
 

TAGI #śmierć

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.