Doris Day nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Doris Day nie żyje. Aktorka i piosenkarka miała 97 lat

Była jedną z największych gwiazd Hollywood!

Olga Figaszewska 13 maja 2019 19:21
Doris Day nie żyje
Fot. East News

Doris Day była nazywana „legendą Hollywood”. Aktorka i wokalistka zmarła 13 maja w swoim domu w Kalifornii. Miała 97 lat.

Doris Day nie żyje

O śmierci Doris Day poinformowała jej fundacja na rzecz obrony zwierząt Doris Day Animal Foundation. Aktorka i wokalistka przegrała walkę z zapaleniem płuc. Gwiazda odeszła otoczona najbliższymi. „Była, jak na swój wiek w doskonałym zdrowiu fizycznym aż do niedawna, kiedy zachorowała na ostre zapalenie płuc”, czytamy.

Doris Day uważana była za legendarną gwiazdę Hollywood lat 50 i 60. Popularność zyskała współpracą z  Bobem Crosby’m, Frankiem Sinatrą i zespołem Artiego Shawa.

Kamera ją kochała. Stworzyła wiele niezapomnianych ról i zagrała w 40 filmach. Fani jej talentu zapamiętają ją z kreacji w W świetle księżyca, Kochaj albo odejdź, Człowiek, który wiedział za dużo. Za rolę pierwszoplanową w Telefonie towarzyskim otrzymała nominację do Oscara. 

Doris Day nie żyje
Fot. Everett Collection / Everett Col/EAST NEWS

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.