Doris Day nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Doris Day nie żyje. Aktorka i piosenkarka miała 97 lat

Była jedną z największych gwiazd Hollywood!

Olga Figaszewska 13 maja 2019 19:21
Doris Day nie żyje
Fot. East News

Doris Day była nazywana „legendą Hollywood”. Aktorka i wokalistka zmarła 13 maja w swoim domu w Kalifornii. Miała 97 lat.

Doris Day nie żyje

O śmierci Doris Day poinformowała jej fundacja na rzecz obrony zwierząt Doris Day Animal Foundation. Aktorka i wokalistka przegrała walkę z zapaleniem płuc. Gwiazda odeszła otoczona najbliższymi. „Była, jak na swój wiek w doskonałym zdrowiu fizycznym aż do niedawna, kiedy zachorowała na ostre zapalenie płuc”, czytamy.

Doris Day uważana była za legendarną gwiazdę Hollywood lat 50 i 60. Popularność zyskała współpracą z  Bobem Crosby’m, Frankiem Sinatrą i zespołem Artiego Shawa.

Kamera ją kochała. Stworzyła wiele niezapomnianych ról i zagrała w 40 filmach. Fani jej talentu zapamiętają ją z kreacji w W świetle księżyca, Kochaj albo odejdź, Człowiek, który wiedział za dużo. Za rolę pierwszoplanową w Telefonie towarzyskim otrzymała nominację do Oscara. 

Doris Day nie żyje
Fot. Everett Collection / Everett Col/EAST NEWS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.