Doris Day nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Doris Day nie żyje. Aktorka i piosenkarka miała 97 lat

Była jedną z największych gwiazd Hollywood!

Olga Figaszewska 13 maja 2019 19:21
Doris Day nie żyje
Fot. East News

Doris Day była nazywana „legendą Hollywood”. Aktorka i wokalistka zmarła 13 maja w swoim domu w Kalifornii. Miała 97 lat.

Doris Day nie żyje

O śmierci Doris Day poinformowała jej fundacja na rzecz obrony zwierząt Doris Day Animal Foundation. Aktorka i wokalistka przegrała walkę z zapaleniem płuc. Gwiazda odeszła otoczona najbliższymi. „Była, jak na swój wiek w doskonałym zdrowiu fizycznym aż do niedawna, kiedy zachorowała na ostre zapalenie płuc”, czytamy.

Doris Day uważana była za legendarną gwiazdę Hollywood lat 50 i 60. Popularność zyskała współpracą z  Bobem Crosby’m, Frankiem Sinatrą i zespołem Artiego Shawa.

Kamera ją kochała. Stworzyła wiele niezapomnianych ról i zagrała w 40 filmach. Fani jej talentu zapamiętają ją z kreacji w W świetle księżyca, Kochaj albo odejdź, Człowiek, który wiedział za dużo. Za rolę pierwszoplanową w Telefonie towarzyskim otrzymała nominację do Oscara. 

Doris Day nie żyje
Fot. Everett Collection / Everett Col/EAST NEWS

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?