Justyna Pochanke, co dziś robi?
Fot. TVN / Krzysztof Dubiel / promo
Z ŻYCIA GWIAZD

Justyna Pochanke rok temu niespodziewane odeszła z TVN. Dziennikarka ma nowe zajęcie

Ulubienica widzów wyjechała z Polski i zmieniła swoje życie

Ksenia Krasko 25 czerwca 2021 10:47
Justyna Pochanke, co dziś robi?
Fot. TVN / Krzysztof Dubiel / promo

Niemal dokładnie rok remu Justyna Pochanke poinformowała swoich fanów i media, że po dziewiętnastu latach współpracy pożegnała się ze stacjami TVN i TVN24. Jak podawał portal Wirtualne Media, w tym samym czasie Adam Pieczyński, prywatnie mąż dziennikarki, przestał być doradcą zarządu TVN ds. programów informacyjnych. Pisano wtedy, że para podjęła decyzję o wyprowadzce z Polski, co było ich marzeniem od lat. Justyna Pochanke w krótkim wywiadzie nawiązała potem do tych doniesień i ujawniła, co stało za jej decyzją o zniknięciu z telewizji. Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym, niż dziennikarstwo.

Justyna Pochanke - dlaczego odeszła z TVN?

„Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie Faktów i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe”, pisała niemal rok temu Justyna Pochanke. Nie skomentowała jednak powodów swojego odejścia.

ZOBACZ: Justyna Pochanke po 19 latach odchodzi z TVN. Na ekranie profesjonalna, a jaka jest prywatnie?

Wkrótce potem media pisały, że dziennikarka i jej mąż planują wyprowadzkę. „Anonimowe źródła zbliżone do pionu informacyjnego redakcji TVN24 podają, że powodem odejścia nie jest znalezienie zatrudnienia w innej redakcji newsowej w Polsce, ale planowana od lat przeprowadzka do innego kraju”, donosił serwis Wirtualna Polska.

„Justyna i jej mąż Adam od dawna nosili się z tym zamiarem. Jakiś czas temu kupili więc dom w Marbelli, w Hiszpanii i tam teraz się przeprowadzają. Pragną słońca, spokoju i odpoczynku”, ujawnił pracownik TVN w rozmowie z Super Expressem. „Oboje mieli dobre kontrakty w TVN, mają oszczędności, więc mogą już sobie pozwolić na odpoczynek. Tyle lat pracowali w korporacji, przeżyli mnóstwo stresów, chcą po prostu teraz cieszyć się życiem. W dodatku mają pomysły na projekty internetowe”, dodał informator dziennika.

Justyna Pochanke o powodach odejścia z telewizji

W kwietniu 2021 sama dziennikarka potwierdziła wszystkie powyższe doniesienia.. W wywiadzie dla Dobrego tygodnia przyznała, że ostatnio psychicznie nie czuła się najlepiej, choć widzowie TVN tego nie dostrzegali. „Przyszedł moment, że siadłam w sobotę na łóżku i nie byłam w stanie nic zrobić, nie mogłam ruszyć ręką ani nogą. Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana”, przyznała Justyna Pochanke.

Miała rozpocząć terapię, ale udało jej się odzyskać równowagę z pomocą najbliższych. „Wyszłam z kryzysu, trzymając za rękę bliskie osoby. Najlepsze okazały się metody chałupnicze. Mąż zamykał mnie na klucz w sypialni, córka chowała przede mną czekoladę”, dodała w rozmowie.

Jak informują portale Pomponik czy Jastrząb Post, obecnie Justyna Pochanke i Adam Pieczyński mieszkają w Marbelli, gdzie kupili dom. Dziennikarka poświęca się swojej innej pasji – pisaniu. Podobno pracuje nad książką dla dzieci, co od pewnego czasu było jej marzeniem. W planach gwiazda ma mieć też podobno stworzenie swojej biografii. Ile w tych doniesieniach prawdy? Czekamy na komentarz ze strony ulubienicy widzów.

Życzymy też wszystkiego najlepszego!

Justyna Pochanke przez 19 lat związana była ze stacją TVN

Justyna Pochanke - dlaczego odeszła z TVN?
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER

Justyna Pochanke - kim jest?

Justyna Pochanke zadebiutowała w programie 5-10-15, emitowanym przez TVP1. Później związana była z Radiem Zet, a w 2001 roku przeniosła się do TVN24 i szybko została jedną z ważniejszych twarzy stacji. Na początku prowadziła serwisy informacyjne oraz wydania magazynu 24 godziny, po dwóch latach została jedną z prowadzących wieczornych Faktów, a po odejściu Tomasza Lisa prowadziła główne wydanie programu na antenie TVN.

Współpracę ze stacją zakończyła w czerwcu 2020 roku. Za swoje osiągnięcia w dziennikarstwie zdobyła wiele prestiżowych nagród, cieszyła się również uznaniem widzów. W 2005 roku Justynie Pochanke przyznano tytuł Dziennikarza Roku, jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery. 

ZOBACZ TEŻ: Czy córka Justyny Pochanke poszła w jej ślady? Czym się zajmuje?

Justyna Pochanke była ulubienicą widzów. Zdobyła wiele nagród, między innymi Telekamerę 2008

Justyna Pochanke odeszła z TVN po 19 latach współpracy
Fot. TRICOLORS/East News

Justyna Pochanke z mężem Adamem Pieczyńskim, 2019 rok

Justyna Pochanke z mężem Adamem Pieczyńskim
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?