Justyna Pochanke - dlaczego odeszła z TVN?
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Justyna Pochanke niespodziewane odeszła z TVN. Dziennikarka ujawniła powody tej decyzji

Czym teraz zajmuje się Justyna Pochanke?

Ksenia Krasko 27 kwietnia 2021 11:15
Justyna Pochanke - dlaczego odeszła z TVN?
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER

W lipcu zeszłego roku Justyna Pochanke poinformowała swoich fanów i media, że po dziewiętnastu latach współpracy pożegnała się ze stacjami TVN i TVN24. Jak podawał portal Wirtualne Media, w tym samym czasie Adam Pieczyński, prywatnie mąż dziennikarki, przestał być doradcą zarządu TVN ds. programów informacyjnych. Pisano wtedy, że para podjęła decyzję o wyprowadzce z Polski, co było ich marzeniem od lat. Justyna Pochanke w krótkim wywiadzie nawiązała do tych doniesień i ujawniła, co stało za jej decyzją o zniknięciu z telewizji.

Justyna Pochanke - dlaczego odeszła z TVN?

„Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie Faktów i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe”, pisała niemal rok temu Justyna Pochanke. Nie skomentowała jednak powodów swojego odejścia.

ZOBACZ: Justyna Pochanke po 19 latach odchodzi z TVN. Na ekranie profesjonalna, a jaka jest prywatnie?

Wkrótce potem media pisały, że dziennikarka i jej mąż planują wyprowadzkę. „Anonimowe źródła zbliżone do pionu informacyjnego redakcji TVN24 podają, że powodem odejścia nie jest znalezienie zatrudnienia w innej redakcji newsowej w Polsce, ale planowana od lat przeprowadzka do innego kraju”, donosił serwis Wirtualna Polska.

„Justyna i jej mąż Adam od dawna nosili się z tym zamiarem. Jakiś czas temu kupili więc dom w Marbelli, w Hiszpanii i tam teraz się przeprowadzają. Pragną słońca, spokoju i odpoczynku”, ujawnił pracownik TVN w rozmowie z Super Expressem. „Oboje mieli dobre kontrakty w TVN, mają oszczędności, więc mogą już sobie pozwolić na odpoczynek. Tyle lat pracowali w korporacji, przeżyli mnóstwo stresów, chcą po prostu teraz cieszyć się życiem. W dodatku mają pomysły na projekty internetowe”, dodał informator dziennika.

Justyna Pochanke o powodach odejścia z telewizji

Teraz te informacje się potwierdziły, a sama dziennikarka ujawniła powody swojej decyzji. W wywiadzie dla Dobrego tygodnia przyznała, że psychicznie nie czuła się najlepiej, choć widzowie tego nie dostrzegali. „Przyszedł moment, że siadłam w sobotę na łóżku i nie byłam w stanie nic zrobić, nie mogłam ruszyć ręką ani nogą. Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana”, przyznała Justyna Pochanke.

Miała rozpocząć terapię, ale udało jej się odzyskać równowagę z pomocą najbliższych. „Wyszłam z kryzysu, trzymając za rękę bliskie osoby. Najlepsze okazały się metody chałupnicze. Mąż zamykał mnie na klucz w sypialni, córka chowała przede mną czekoladę”, dodała w rozmowie.

Jak informuje portal Jastrząb Post, obecnie Justyna Pochanke i Adam Pieczyński mieszkają w Marbelli. Dziennikarka poświęca się swojej innej pasji – pisaniu. Podobno pracuje nad książką dla dzieci.

Justyna Pochanke przez 19 lat związana była ze stacją TVN

Justyna Pochanke - dlaczego odeszła z TVN?
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER

Justyna Pochanke - kim jest?

Justyna Pochanke zadebiutowała w programie 5-10-15, emitowanym przez TVP1. Później związana była z Radiem Zet, a w 2001 roku przeniosła się do TVN24 i szybko została jedną z ważniejszych twarzy stacji. Na początku prowadziła serwisy informacyjne oraz wydania magazynu 24 godziny, po dwóch latach została jedną z prowadzących wieczornych Faktów, a po odejściu Tomasza Lisa prowadziła główne wydanie programu na antenie TVN.

Współpracę ze stacją zakończyła w czerwcu 2020 roku. Za swoje osiągnięcia w dziennikarstwie zdobyła wiele prestiżowych nagród, cieszyła się również uznaniem widzów. W 2005 roku Justynie Pochanke przyznano tytuł Dziennikarza Roku, jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery. 

ZOBACZ TEŻ: Czy córka Justyny Pochanke poszła w jej ślady? Czym się zajmuje?

Justyna Pochanke była ulubienicą widzów. Zdobyła wiele nagród, między innymi Telekamerę 2008

Justyna Pochanke odeszła z TVN po 19 latach współpracy
Fot. TRICOLORS/East News

Justyna Pochanke z mężem Adamem Pieczyńskim, 2019 rok

Justyna Pochanke z mężem Adamem Pieczyńskim
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.