Radosław Piwowarski, VIVA! 16/2017, VIVA! sierpień 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Radosław Piwowarski potwierdził, że nie powstanie film o Annie Przybylskiej

Reżyser ujawnia prawdziwy powód swojej decyzji

Ksenia Krasko 24 lipca 2019 11:28
Radosław Piwowarski, VIVA! 16/2017, VIVA! sierpień 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wielbiciele Anny Przybylskiej z niecierpliwością czekali na film biograficzny o życiu i karierze ich ukochanej aktorki. Typowano, kto mógłby zagrać główną rolę i zastanawiano się, jakie wątki znajdą się w ostatecznym scenariuszu. Reżyser Radosław Piwowarski właśnie podjął ostateczną decyzję i poinformował, że film nie powstanie. Dlaczego?

Czy powstanie film o Annie Przybylskiej?

Po śmierci Anny Przybylskiej w 2014 roku, jej przyjaciel Radosław Piwowarski ogłosił, że zamierza nakręcić o niej film biograficzny. Do zrealizowania pomysłu nie doszło, i prawdopodobnie temat jest zamknięty. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z powodów jest ostatnia afera związana z Jarosławem Bieniukiem, wieloletnim partnerem aktorki, jednak reżyser wyjaśnił prawdziwe przyczyny w rozmowie z magazynem Na Żywo.

„Po pierwsze, rodzina Ani nie chciała kontaktować się z producentami bezpośrednio tylko przez kancelarię prawną”, wyznał Radosław Piwowarski i dodał, że realizacja filmu mogłaby negatywnie wpłynąć na życie dzieci Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka. „Teraz najważniejszy jest spokój córki i synów Ani. Tymczasem realizowanie zdjęć do biograficznej produkcji wprowadziłoby zamęt w ich życie. Dlatego rodzina zmarłej uważa, że będzie najlepiej, jeśli ten obraz nigdy nie powstanie”, wytłumaczył Piwowarski.

Radosław Piwowarski dostrzegł talent, urodę i urok Ani Przybylskiej już w trakcie pierwszego spotkania z nią na castingu do filmu Ciemna strona Wenus. Dostrzegł w niej potencjał, przez co został okrzyknięty ojcem jej sukcesu. „Kiedy pokazałem światu Anię na festiwalu w Gdyni pierwszy raz, powiedziałem: ‚Uczcie się tego nazwiska. Ania Przybylska będzie gwiazdą’. I tak się stało. To niewiarygodne, jak jej ludziom brakuje. Mam czyste intencje, chcę zrobić film o kochanej Ani, którego nigdy nie zrealizowałem, gdy… żyła”, mówił w wywiadzie z VIVĄ! w 2017 roku.

W rozmowie z Krystyną Pytlakowską reżyser zaznaczył, że nie chce nakręcić filmu, w którym głównym tematem będzie przedwczesna śmierć aktorki i jej heroiczna walka z rakiem trzustki. „Ktoś mi cynicznie doradzał, że ludzie pójdą do kina zobaczyć, jak ona umiera, bo śmierć jest chwytliwa. Nie chcę, żeby to było w filmie, nie chcę, żeby to był film o chorobie i śmierci, tylko o życiu i szczęściu. Radosny. Są jednak tacy, którzy uważają, że cierpienie, choroba, zły los są najbardziej kasowe”.

Anna Przybylska, jedna z najbardziej lubianych aktorek, zmarła na raka trzustki 5 października 2014 roku. Osierociła trójkę dzieci: córkę Oliwię, synów Szymona i Jana. 

Anna Przybylska z dziećmi, Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk, Jan Bieniuk, VIVA! sierpień 2012
Fot. Iza Grzybowska/MOVE

Radosław Piwowarski o filmie o Ani Przybylskiej w nowym numerze magazynu VIVA, sierpień 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.