Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Czy książę Harry i księżna Meghan zachowają swoje tytuły? Brytyjskie media nie mają wątpliwości

Oświadczenie królowej daje do myślenia...

Gabriela Czernecka 13 stycznia 2020 20:24
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Czy Meghan i Harry zatrzymają swoje królewskie tytuły? Odkąd para wydała oświadczenie, w którym poinformowała o wycofaniu się z królewskich funkcji, chęci uniezależnienia się pod kątem finansowym i dzielenia życia między Stany Zjednoczone a Wielką Brytanię, pytania na temat ich przyszłości wciąż się mnożą. Choć królowa Elżbieta II wydała komunikat, w którym poinformowała o tym, że akceptuje i wspiera decyzję pary, to wciąż nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądać przyszłość książęcej pary Sussex. To wyjaśnić ma się na dniach. Nieoczekiwany krok książęcej pary wywołał skrajne emocje wśród Brytyjczyków, a także wśród członków rodziny królewskiej. Od tamtej pory spekuluje się, co Harry i Meghan będą robić, gdzie będą spędzać większość czasu i... czy zachowają książęce tytuły. Sprawdzamy, czy Harry i Meghan nadal będą tytułowani książęcą parą Sussex!

Tytuły królewskie Meghan i Harry'ego

Jak donosi BBC News, Harry i Meghan wciąż będą tytułowani książęcą parą Sussex, a ma to związek z sytuacją księżnej Diany po rozwodzie z księciem Karolem. Diana utraciła wówczas tytuł Jej Królewskiej Wysokości, ale wciąż tytułowana była księżną Walii. Pałac spotkał się wówczas z ogromną krytyką mediów i poddanych, więc zdecydowano, że Diana może posługiwać się tytułem księżnej Walii. Królowa nie chciała, by sytuacja się powtórzyła. Jak na razie książęca para będzie posługiwać się tytułem nadanym im przez Elżbietę II w dniu ślubu.

Pozostanie przy  tytule dla Harry'ego i Meghan jest istotne również z innego powodu. Para kilka tygodni temu złożyła wniosek o znak towarowy dla marki Sussex Royal. Rezygnacja z królewskich tytułów oznaczałaby częściową utratę pozycji marki. 

Spekulacje brytyjskich mediów zdaje się potwierdzać oświadczenie królowej. Elżbieta II początkowo zwraca się w nim do pary po imieniu, co ma podkreślić ich zażyłe stosunki: „Moja rodzina i ja całkowicie wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Mimo, że wolelibyśmy, by pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, to szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, ale wciąż pozostają cenną częścią mojej rodziny”, czytamy. 

W dalszej części królowa mówi o parze posługując się ich tytułem: „W związku z tym uzgodniono, że nastąpi okres przejściowy, w którym Sussexowie spędzą czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Są to skomplikowane kwestie do rozwiązania dla mojej rodziny i jest jeszcze trochę pracy do wykonania, ale ostateczne decyzje zapadną w najbliższych dniach”, pisze królowa. Nikt nie ma więc wątpliwości, że Meghan i Harry pozostaną książęcą parą Sussex. 

Gdzie Meghan i Harry mieszkali w Rzymie?
Fot. Getty Images

księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images
 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.