Książę Harry i Doria Ragland, pałac Kensington, Londyn, 20.09.2018
Fot. BEN STANSALL/AFP/East News
Królewskie życie

Czasem ma jej dość, częściej znajduje w niej oparcie. Jak wygląda relacja księcia Harry’ego z teściową?

Mama Meghan Markle „jest jak królowa”

Marta Nawacka 2 kwietnia 2022 13:53
Książę Harry i Doria Ragland, pałac Kensington, Londyn, 20.09.2018
Fot. BEN STANSALL/AFP/East News

W przeciwieństwie do ojca księżnej Meghan, o jej mamie rzadko słyszymy w mediach. Kobieta nie nie zdradza tajemnic córki, nie udziela wywiadów na temat jej życia i okazuje się, że jest również wielkim wsparciem dla księcia Harry'ego. Choć młodszy z wnuków królowej Elżbiety II czasami ma już dość obecności swojej teściowej, to jednak bardzo często oboje łączą siły w ważnych sprawach. Jak wygląda relacja księcia Sussex i Dorii Raglan?

Doria Raglan i książę Harry – jak się dogadują?

Choć mama księżnej Meghan na pierwszy rzut oka nie wygląda jak typowa reprezentantka rodziny królewskiej – nosi dredy i kolczyk w nosie – to bardzo szybko zyskała sympatię zięcia oraz fanów brytyjskich royalsów. Kobieta nie udziela się w wywiadach i nie opowiada o życiu prywatnym swojej córki, w przeciwieństwie do ojca Meghan. „Doria godnie milczy o swojej córce, podczas gdy jej ojciec, Thomas Markle, udziela wywiadów o ich trudnej relacji”, donosi New Idea. Według tabloidów Doria Reglan zaczęła zbyt często przebywać w rezydencji książęcej pary w Montecito, co powoduje irytację księcia Harry’ego.

Mama księżnej Meghan ma podczas pobytu w domu książąt  Sussex wtrącać się w każdy aspekt ich życia, prowadzenie domu czy wychowywanie dzieci. „Harry ledwo może coś powiedzieć, a to doprowadza go do szału. Doria jest cudowną kobietą, ale książę po prostu chce spędzić trochę czasu sam na sam z żoną i dziećmi. Doria nie toleruje też złych nastrojów Harry’ego ani „uprzywilejowanego marudzenia”, co powoduje napięcie. Nigdy nic nie mówi, ale go to denerwuje”, dowiadujemy się od informatora New Idea.

Czytaj też: Małgorzata „była czarną owcą rodziny królewskiej”. Oto 10 ciekawostek z życia niepokornej księżniczki

	EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. FaceToFace/REPORTER/action press/East News

Książę Harry

Książę Harry, księżna Meghan i Doria Ragland, 20.09.2018
Fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Książę Harry, księżna Meghan i Doria Ragland, 20.09.2018

Doria Raglan i książę Harry łączą siły

Okazuje się jednak, że relacja księcia Harry’ego i Dorii Raglan ma jednocześnie także drugą stronę. Poza drobnymi, codziennymi nieporozumieniami istnieje między nimi prawdziwa zgodność i wielka sympatia. Teściowa jest dla męża księżnej Meghan nie tylko przyjaciółką, ale również oparciem, którego mu brakowało od śmierci własnej mamy, księżnej Diany. „Ma w sobie wielkie ciepło. Nie jest osobą, która szuka uwagi, a dla Harry’ego jej dyskrecja i milczenie są bardzo ważne (…) Meghan zawsze całkowicie jej ufała, a teraz stała się oparciem dla Harry’ego, który stracił swoją własną matkę jako dziecko”, dowiadujemy się z New Idea.

Doria Raglan od początku wspierała parę w walce o zachowanie prywatności. Pomagała utrzymać swojej córce związek z księciem w tajemnicy, sumiennie odmawiała udzielania wywiadów na temat książęcej pary, podczas gdy ojciec i przyrodnia siostra Meghan co jakiś czas zdradzali jej sekrety. Teściowa księcia Harry’ego jest dla Sussexów wielkim oparciem i zawsze służy im radą. „Doria udzielała parze rad. Kiedy Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z funkcji, by być niezależnymi finansowo, książę natychmiast skontaktował się z Dorią. Bycie niezależną finansowo zawsze było dla niej ważne. Harry w szczególności zwraca się do niej o rady. Ona jest jak królowa – nigdy nie narzeka i nigdy nie wyjaśnia”, zdradza informator New Idea 

Zobacz także: Jakie sekrety skrywała Elżbieta I? Dla urody ryzykowała życiem...

Książę Harry, księżna Meghan i Doria Ragland, 20.09.2018
Fot. REX/Shutterstock/East News

Książę Harry, księżna Meghan i Doria Ragland, 20.09.2018

Książę Harry, księżna Meghan i Doria Ragland, 20.09.2018
Fot. Ben Stansall/Press Association/East News

Książę Harry, księżna Meghan i Doria Ragland, 20.09.2018

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?