Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTIST
Z życia gwiazd

Córka Roberta Leszczyńskiego ma już prawie 19 lat! Jak wygląda i czym zajmuje się Vesna Leszczyńska?

Odziedziczyła talent po sławnych rodzicach

Marta Nawacka 28 czerwca 2022 12:17
Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTIST

Siedem lat po śmierci dziennikarza i krytyka muzycznego, Roberta Leszczyńskiego, jego córka zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w show-biznesie. Dziś Vesna Leszczyńska ma prawie 19 lat i zdecydowanie odziedziczyła talent po sławnych rodzicach. Jak wygląda nastolatka i czym się zajmuje? Trzeba przyznać, że bardzo się zmieniła...

Vesna Leszczyńska o żałobie po śmierci taty

Kiedy Vesna Leszczyńska miała 12 lat, straciła ukochanego tatę. Robert Leszczyński zmarł w kwietniu 2015 roku przez powikłania, które spowodowała nieleczona cukrzyca. Nie wiedział, że cierpi na tę chorobę... Mężczyzna był krytykiem muzycznym, dziennikarzem, gitarzystą, DJ-em oraz dziennikarzem. Najlepiej znany widzom był z roli jurora w programie Idol, którego rolę pełnił w latach 2002-2005. Doczekał się trzech córek: Vesny i Pauliny ze związku z Alicją Borkowską oraz Keiry z Mają Korpałą.

Najstarsza z pociech Roberta Leszczyńskiego, Vesna Leszczyńska bardzo długo nie mogła się pogodzić ze śmiercią ojca. Dopiero w 2020 roku, pięć lat od odejścia ukochanego taty, wyznała w programie Dzień Dobry TVN, że w końcu doszła do innego etapu żałoby i w końcu może wspominać ojca bez łez. „Jestem na takim etapie żałoby, że już się z tym pogodziłam. Jeszcze dwa lata temu czułam, że w mojej głowie cały czas coś krzyczy, że mogłam zrobić coś lepiej w relacji ojciec-córka. Teraz zaakceptowałam fakt, że nie mam na to wpływu. Bardzo często wspominam mojego ojca już bez łez”, mówiła wówczas Vesna.

Czytaj też: Tomasz Raczek wspomniał czasy studenckie. Wyznał, że jego ówczesna partnerka dokonała aborcji

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 27.07.2011 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 27.07.2011 rok

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 20.04.2013 rok
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 20.04.2013 rok

Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS

Vesna Leszczyńska i Alicja Borkowska w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Vesna Leszczyńska: jak wygląda i czym zajmuje się córka Roberta Leszczyńskiego?

Córka Roberta Leszczyńskiego ból po jego stracie koiła muzyką. Vesna Leszczyńska odziedziczyła talent po swojej mamie oraz słuch po tacie. Ukończyła szkołę muzyczną i odebrała dyplom wiolonczelistki. Nastolatka gra również na skrzypcach, komponuje muzykę i pisze teksty. Poza muzyką odnajduje się także w aktorstwie i, śladem mamy, rozważa, by pójść tą drogą. Wystąpiła u boku Alicji Borkowskiej w spektaklu „Metro”, skomponowała też przewodnią piosenkę do serialu HBO „Mental”.

„Najbliżej memu sercu jest wokal, bo śpiewam niemal od samego początku, a skrzypcami zainteresowałam się od niedawna. Śpiewanie i teatr zajmują obecnie najwięcej miejsca w moim sercu. Zaczęłam bardzo dużo pracować nad sobą w tym zakresie. Trafiłam do świata inspirujących ludzi – malarzy, przedstawicieli teatru, aktorów i dziennikarzy i głęboko w niego wsiąknęłam”, mówiła w tej samej rozmowie.

Tak wygląda dzisiaj Vesna Leszczyńska! Bardzo się zmieniła?  

Zobacz także: Polacy masowo zbierali pieniądze dla Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka nie dostała ani złotówki

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.