Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS
Z ŻYCIA GWIAZD

Córka Roberta Leszczyńskiego wkroczyła do świata show-biznesu! Zobacz, jak się zmieniła

Okazuje się, że poszła w ślady mamy!

Konrad Szczęsny 1 kwietnia 2023 17:48
Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS

Mimo że od śmierci Roberta Leszczyńskiego minęło już 8 lat, to Vesna Leszczyńska nie ukrywa, że wciąż bardzo tęskni za tatą. Gdy zmarł miała zaledwie 11 lat. Dla nastolatki był to wielki cios i ciężko było jej się z tym faktem pogodzić i go zrozumieć. Córka mężczyzny odziedziczyła po rodzicach talent muzyczny, który stara się rozwijać. „To było mi trochę przeznaczone”, mówiła w jednym z wywiadów. Jedną wielką szansę już wykorzystała, jednak jeszcze sporo przed nią...

Vesna Leszczyńska o śmierci ojca. Co chce robić w przyszłości?

Robert Leszczyński doczekał się trójki dzieci. Ze związku z Alicją Borkowską, wokalistką, ma dwie córki. Vesna przyszła na świat w 2004 roku, zaś jej młodsza siostra Paulina w 2007. Z kolei z drugiego związku z Mają Korpałą dziennikarz ma córkę Keirę (również urodzoną w 2007 roku).

Przypomnijmy, że juror programu Idol zmarł pierwszego kwietnia 2015 roku na skutek powikłań spowodowanych cukrzycą. Niestety, o tym, że cierpi na tę podstępną chorobę, nawet nie wiedział... Nie przyjmował zatem insuliny.

Gdy w 2018 roku córka Roberta Leszczyńskiego przeklęła Boga za pośrednictwem mediów społecznościowych, mówili o niej wszyscy. W ten sposób Vesna Leszczyńska dała upust swojemu żalowi i bólowi po śmierci ukochanego taty. Nie ukrywała, że jego odejście odcisnęło na niej bolesne piętno i trudno pogodzić jej się z tym, co się stało.

Gdy kładę się spać, często myślę, jak fajnie byłoby, gdyby tata był tutaj blisko, siedział na skraju łóżka i rozmawialibyśmy o moich ulubionych artystach – Shawnie Mendesie i Charlie Puthu. Nauczył mnie, jak wchodzić na dach budynku, kiedy przyjeżdżałam do niego w weekendy. Pozwalał mi na dużo więcej niż mama. I zawsze zabierał mnie do kina”, zwierzała się w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla „VIVY!” w lipcu 2018 roku.

I mimo że czas zaleczył część ran, poczucie straty wciąż było w córce Roberta Leszczyńskiego bardzo silne. Balsamem okazała się muzyka. Vesna odziedziczyła talent po mamie i słuch po tacie. Ukończyła szkołę muzyczną, posiada dyplom wiolonczelistki. I z impetem wkroczyła do show-biznesu!

Czytaj też: Tak Anna i Robert Lewandowscy wychowują córki. Mówią o skromności i pieniądzach

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 27.07.2011 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Robert Leszczyński i jego córka Vesna Leszczyńska, 27.07.2011 rok

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 20.04.2013 rok
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Robert Leszczyński i Vesna Leszczyńska, 20.04.2013 rok

Przełom w karierze Vesny Leszczyńskiej? Tak wkracza do show-biznesu

Córka Roberta Leszczyńskiego otrzymała wielką szansę od Janusza Józefowicza. To on zaangażował młodą artystkę do kultowego musicalu Metro, który niedawno obchodził swoje 30-lecie! Stanęła na jednej scenie ze sławną mamą, która była w pierwszej obsadzie musicalu i nie mogło jej zabraknąć trzydzieści lat później: „Ja wchodzę do teatru, a tu wychodzi Józek. Mówi do mnie: „A to twoja córka. To dlaczego ona jeszcze do mnie nie przyszła? Co to jest?”, opowiedziała o spotkaniu z reżyserem Alicja Borkowska podczas wywiadu z programem Dzień Dobry TVN. „To było mi trochę przeznaczone. Jeśli mama była, to ja też będę”, dodała Vesna Leszczyńska.

Ujawniła też, że casting był dla niej życiową lekcją. „Zaśpiewałam standard jazzowy i to mnie trochę ściągnęło na ziemię, bo pierwszy raz ktoś skrytykował mój śpiew. Przestałam bazować na tym, że dostałam dar od losu, tylko po prostu zaczęłam bardzo ciężko pracować”, wytłumaczyła w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Zobacz także: Tak wyglądał występ Edyty Górniak i José Carrerasa: fani zachwyceni, diwa do końca nie wiedziała czy zaśpiewa

Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTIST

Vesna Leszczyńska, córka Roberta Leszczyńskiego, w sesji VIVY!, lipiec 2018

Vesna Leszczyńska - poszła w ślady sławnych rodziców

Nastolatka nie ukrywa, że rola w Metrze była jej marzeniem, ale Alicja Borkowska ma na ten temat swoje zdanie. „Robiłam wszystko, żeby ona tego nie robiła. To kompletny brak stabilności. I jak sobie pomyślisz, że twoje dziecko ma mieć takie samo życie, wiesz, ile cię to kosztuje nerwów, zdrowia, wszystkiego, to myślisz sobie: nie, tylko nie to”, przyznała w programie.

Gdyby Robert widział je na scenie, byłby bardzo szczęśliwy. Wiedział, że Vesna odziedziczyła piękny głos po Alicji i cieszył się z jej pasji, choć nie do końca pochwalał posyłanie małej dziewczynki do szkoły muzycznej”, zdradził w rozmowie z serwisem Pomponik jeden z aktorów musicalu.

Jak wynika z informacji podanych przez portal, to dopiero początek drogi artystycznej córki Roberta Leszczyńskiego. Vesna gra na wiolonczeli, na skrzypcach i nagrywa piosenki w klimacie jazzu. Według wszystkich, którzy mieli okazje ją słyszeć, „doskonale się wysławia, co u młodych ludzi jest rzadkością”.

„Najbliżej memu sercu jest wokal, bo śpiewam niemal od samego początku, a skrzypcami zainteresowałam się od niedawna. Śpiewanie i teatr zajmują obecnie najwięcej miejsca w moim sercu. Zaczęłam bardzo dużo pracować nad sobą w tym zakresie. Trafiłam do świata inspirujących ludzi – malarzy, przedstawicieli teatru, aktorów i dziennikarzy i głęboko w niego wsiąknęłam”, mówiła córka Roberta Leszczyńskiego w maju 2020 roku w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Vesna Leszczyńska nagrała także piosenkę przewodnią do serialu „Mental" na platformie Polsat Box GO. To produkcja opowiadająca o czterech młodych osobach, których drogi skrzyżowały się w szpitalu psychiatrycznym.

Trzymamy kciuki za dalsze artystyczne poczynania Vesny Leszczyńskiej!  

Czytaj również: Ich miłość nagle rozdzieliła choroba. Od śmierci żony Jacka Borkowskiego mija 6 lat

Vesna Leszczyńska, Alicja Borkowska, Dzień Dobry TVN, 07.10.2018 rok
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Vesna Leszczyńska i Alicja Borkowska na planie „Dzień Dobry TVN”, październik 2018 roku

Opublikowany przez Roberta Wilka Piątek, 5 czerwca 2020
Opublikowany przez Roberta Wilka Piątek, 5 czerwca 2020

Vesna Leszczyńska z mamą, Alicją Borkowską w sesji dla „VIVY!”. Lipiec 2018

Książki, które będziesz czytała tej jesieni. To właśnie z nich dowiesz się wielu ciekawych rzeczy z życia gwiazd:

Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS

Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.