halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News
O tym się mówi

Polacy masowo zbierali pieniądze dla Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka nie dostała ani złotówki

Fani utworzyli zbiórkę, by wspomóc kobietę

Marta Nawacka 27 czerwca 2022 20:43
halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Aktorka najlepiej znana z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich” zdobyła wielką sympatię widzów. Z powodu problemów finansowych Marzeny Kipiel-Sztuki jej fani postanowili utworzyć zbiórkę, by wspomóc kobietę. Okazuje się jednak, że zebrane przez nich pieniądze nie trafiły do aktorki... Dlaczego?

Problemy finansowe Marzeny Kipiel-Sztuki

Przez ponad dwadzieścia lat Marzena Kipiel-Sztuka wcielała się w Halinkę Kiepską w serialu „Świat według Kiepskich”, a widzowie pokochali ją nie tylko za świetną grę aktorską, ale i poczucie humoru. Produkcja stanowiła główne źródło utrzymania aktorki, a gdy z powodu pandemii koronawirusa zdjęcia do serialu przerwano, kobieta zaczęła zmagać się z problemami finansowymi. Wówczas smutno przyznała, że przed nią skromne święta... Z czasem wydawało się, że wszystko wróci do normy, gdy przywrócono pracę na planie. Okazało się jednak, że nie na długo.

W czerwcu ogłoszono, że lubiany przez widzów serial nie zostanie kontynuowany. Oznaczało to także powrót problemów finansowych Marzeny Kipiel-Sztuki. „Od dawna nie mam już oszczędności, a miejsce, w którym trzymałam moje zaskórniaki, od kilku tygodni także świeci pustką. W pewnym momencie było tak źle, że zdecydowałam się wziąć kredyt w banku, by opłacić prąd, czynsz i gaz na kilka miesięcy do przodu. Dzięki pożyczce mogłam też kupić dużo karmy dla mojego mopsa Gienka i trochę zapełnić lodówkę”, wyznała w Imperium.

Czytaj też: Agnieszka Woźniak-Starak uczciła pamięć o mężu z innymi gwiazdami. Padły wzruszające słowa

co z halinka z kiepskich
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, 2014 rok

Pieniądze ze zbiórki nie trafiły do Marzeny Kipiel-Sztuki

Fani aktorki postanowili natychmiast ruszyć jej z pomocą. Założyli zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, jednak zebrane przez nich pieniądze nie trafią do Marzeny Kipiel-Sztuki. W sprawie pojawiło się oficjalne wyjaśnienie. Organizator poinformował, że nie udało mu się skontaktować z aktorką, dlatego nie mógł jej przekazać zebranych funduszy. Zgodnie z regulaminem, pieniądze trafią więc z powrotem do darczyńców.

„Pragnę podziękować każdemu z osobna. Każdemu, kto wpłacił choćby najmniejszą kwotę. Uzbierana przed zwrotami kwota bez wątpliwości zadowoliłaby panią Marzenę, jednak ze względu na brak odpowiedzi ze strony managementu oraz pani Marzeny nie mogłem przekazać jej uzbieranej kwoty. W związku z powyższym pieniądze zostaną państwu zwrócone. Niestety, zrzutka.pl życzy sobie trzy złote od każdego zwrotu. Każdy, kto wpłacił pieniądze, otrzyma więc zwrot pomniejszony o tę kwotę. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję”, brzmiał komunikat na stronie zbiórki.  

Zobacz także: Gwiazda serialu „Nieobecni" dokonała coming outu! Justyna Wasilewska pokazała swoją partnerkę

halinka z kiepskich co dzis robi
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Marzena Kipiel-Sztuka, 2016 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.