Norbi z córką Igą, Pytanie na śniadanie w TVP2, Warszawa, 17.12.2015
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Norbiego w swoim pierwszym wywiadzie. Opowiedziała o skomplikowanej relacji z ojcem

"Nazywam się Iga Dudziuk, a nie »córka Norbiego«"

Dorota Falkowska 24 listopada 2021 21:03
Norbi z córką Igą, Pytanie na śniadanie w TVP2, Warszawa, 17.12.2015
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Iga Dudziuk postanowiła pójść w ślady znanego taty i spróbować swoich sił w muzyce. Córka Norbiego niedawno zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki w show-biznesie - tej jesieni ukazał się jej debiutancki singiel "A jednak". W środowym "Pytaniu na śniadanie" udzieliła swojego pierwszego wywiadu jako niezależna artystka. Wiele z pytań, które zadał jej dziennikarz, Mateusz Szymkowiak, dotyczyło jej relacji z ojcem. 

Iga Dudziuk: córka Norbiego publicznie odcięła się od znanego taty

Córka Norberta Dudziuka, prowadzącego teleturniej "Koło Fortuny" i gwiazdy lat 90., postanowiła spróbować swoich sił jako wokalistka, mimo ostrzeżeń taty. Artysta w jednym z wywiadów podkreślił, że świat show-biznesu jest trudnym miejscem, które wiąże się z ponadprzeciętnym stresem. Jednocześnie od początku był świadomy talentu i miłości do muzyki, jakie przejawiała jego córka. „Iga nie wyobraża sobie życia bez muzyki”, mówił kiedyś w rozmowie z VIVĄ! Norbi. 

Okazało się, że pasja do muzyki wygrała, a Iga mimo ostrzeżeń taty, postanowiła zostać niezależną artystką. Młoda wokalistka w swoim pierwszym wywiadzie przyznała, że Norbi nie miał nic wspólnego z jej debiutem na rynku muzycznym, bo zupełnie o nim nie wiedział. Premiera "A jednak" mogła być więc dla ojca Igi sporym zaskoczeniem.

Zobacz też: Córka Norbiego poszła w ślady ojca! Iga Dudziuk wydała pierwszy singiel

Zapytana w wywiadzie dla "Pytanie na śniadanie", czy lubi, gdy mówi się o niej per "córka Norbiego", odpowiedziała stanowczo, że nie. "Nie, straszliwie nie lubię, bo nazywam się Iga Dudziuk, a nie »córka Norbiego«", odparła. Po chwili dodała, że niełatwo jest być dzieckiem znanej osoby. "Widzisz na przykładzie innych, że jest ta łatka i bardzo trudno okleić ją od siebie, bo ludzie cię oceniają przez ten pryzmat cały czas" – powiedziała.

Iga Dudziuk o relacji z ojcem
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Iga Dudziuk: relacja z tatą

Zapytana przez dziennikarza o swoją relację z ojcem, przyznała, że od zawsze była ona skomplikowana ze względu na to, że rodzice rozwiedli się, gdy była dzieckiem. Zachowały się w niej jednak i pozytywne wspomnienia. "Pamiętam, jak np. razem słuchaliśmy płyt, więc to zamiłowanie do muzyki zawsze było w domu. Wybieraliśmy jakąś konkretną płytę i cały dzień słuchaliśmy tego artysty" – opowiadała Iga. 

Iga Dudziuk o relacji z ojcem
Fot. Marek Szymanski / Forum

Norbi, mimo obaw o przyszłość córki w trudnym świecie show-biznesu, od początku podkreślał, że mocno w nią wierzy:  „Boję się. Ale z drugiej strony wiem, że mimo młodego wieku, Iga bardzo mocno stoi na ziemi. I ma też grubą skórę, bo będąc córką Norbiego dostała po łbie wiele razy”, tłumaczył w wywiadzie dla VIVY! w 2019 roku.

Zapytany o talent córki, na wstępie podkreślił, że nie potrafi być obiektywny, bo jest ojcem. „Ja powiem ci, że ma. Zawsze dla mnie jest najpiękniejsza, najwspanialsza i najpiękniej śpiewa. Ale tak naprawdę ocenić to muszą inni. Iga chce śpiewać, szkolić się w tym kierunku”, mówił w tym samym wywiadzie. „Iga i ja muzykę mamy w genach. Moja mama była wykładowcą akademickim emisji głosu. Grała na fortepianie, ciotka gra na skrzypcach w operze w Barcelonie. Iga jest skazana na muzykę”, dodał muzyk.

Czytaj też: Czy córka Norbiego wkroczy do show-biznesu? „W moje ślady lepiej niech nie idzie”

Iga Dudziuk o relacji z ojcem
Fot. Marek Szymanski / Forum

Na potwierdzenie słów Norbiego, Iga Dudziuk wyrosła na piękną i utalentowaną kobietę. Podobna do taty? 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.