Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Ewy Blaszczyk oddała hołd zmarłemu ojcu. To wyjątkowy gest z jej strony!

Kim był ojciec Marianny Janczarskiej?

Gabriela Czernecka 10 czerwca 2020 20:56
Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA

Córka Ewy Błaszczyk już niedługo otrzyma tytuł magistra. Marianna Janczarska wybrała wyjątkowy temat pracy dyplomowej. I choć długo nie mogła poradzić sobie z traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa - miała zaledwie sześć lat gdy zmarł jej tata - to dziś w wyjątkowy sposób uczciła jego pamięć. 

Marianna Janczarska będzie magistrem. Tytuł pracy

Marianna Janczarska każdego dnia wraz z mamą, Ewą Błaszczyk, toczy nieustanną walkę o wybudzenie Oli ze śpiączki. Wierzą, że do nich wróci i nie tracą nadziei. Trudne momenty zmieniły ich życie, ale nie sprawiły, że zamknęły się na świat. Marianna długo nie mogła pogodzić się z traumatycznymi wydarzeniami z  dzieciństwa. Miała zaledwie sześć lat kiedy zmarł jej tata, Jacek Janczarski. Potem 11 maja 2000 roku jej siostra bliźniaczka zakrztusiła się, popijając wodą tabletkę i zapadła w śpiączkę. Córka Ewy Błaszczyk szybko musiała dojrzeć. „Ciężko i emocjonalnie odchorowałam to wszystko. Miałam duży żal do losu i nie mogłam zrozumieć, dlaczego te tragedie przydarzyły się nam. Spróbowałam ułożyć swoje życie na nowo, na terapii. (…) Dzięki założonej przez mamę fundacji Akogo? poznałam wiele osób cierpiących, chorych”, mówiła rok temu w rozmowie z Pani.

Przez jakiś czas próbowała swoich sił w aktorstwie idąc w ślady mamy. „Granie z mamą w jednym spektaklu jest ciekawym doświadczeniem, ale niełatwym. Przecież to aktorska wyga. (…) nie dawała mi zawodowych rad. I dobrze, bo trudniej przyjąć uwagi od najbliższej osoby”, tłumaczyła Marianna Janczarska rok temu w wywiadzie dla magazynu Pani. Finalnie zdecydowała się jednak na studiowanie dziennikarstwa. Naukę stara się łączyć z pomaganiem mamie w prowadzeniu fundacji. W rozmowie z Plejadą przyznała teraz, że swoją pracą magisterską postanowiła upamiętnić ojca, który zmarł dwadzieścia lat temu. „Piszę pracę o twórczości mojego ojca”, mówi wprost. 

Przypomnijmy, kim jest ojciec Marianny Janczarskiej. Jacek Janczarski był cenionym dramaturgiem, satyrykiem i scenarzystą. Był redaktorem naczelnym satyrycznego tygodnika Szpilki oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jacek Janczarski napisał scenariusz m.in. do takich filmów i seriali, jak Stan wewnętrzny, Zmiennicy czy Aż do świtu…. Zmarł w 2000 roku z powodu tętniaka aorty. Nie ma wątpliwości, że Marianna Janczarska jest pracowitą młodą kobietą. Mocno trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy! 

Marianna Janczarska
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.