Robert Lewandowski prywatnie. Tego o nim nie wiedzieliście

Gabriela Czernecka 31 marca 2018 09:00

Robert Lewandowski jest jednym z ulubionych polskich sportowców. Robert Lewandowski jest jednym z ulubionych polskich sportowców. O jego życiu prywatnym wiadomo tyle, co sam wraz z żoną zdradzi w swoich social mediach. Tam chętnie chwali się zdjęciami córeczki, Klary Lewandowskiej. N boisku jest prawdziwym liderem, a jaki prywatnie jest Robert Lewandowski?

Jaki prywatnie jest Robert Lewandowski?

Piłkarz niejednokrotnie udowodnił, że to, gdzie się teraz znajduje osiągnął sam. Jego bramki przechodzą do historii, kibice go kochają uwielbiają, ma tłumy fanów, ale wciąż pozostaje skromny. Nie lubi opowiadać  o swoim życiu prywatnym, ale to właśnie to najbardziej interesuje jego fanów. W tej kwestii znacznie bardziej otwarta  jest Ania Lewandowska, która codziennie publikuje zdjęcia córeczki i Roberta.

Przy okazji najnowszego wywiadu Roberta Lewandowskiego dla Elle Man, żona piłkarza oraz jego przyjaciel zdradzili, co sportowiec robi, gdy po wygranym meczu wraca do domu. Okazuje się, że sam Robert cieszy się ze zwycięstwa, ale nie tak bardzo, jak mogliby przypuszczać jego fani.

„Po pamiętnym spotkaniu z Realem - strzelił wtedy cztery bramki - wszyscy szaleli maksymalnie podekscytowani. A Robert wrócił do domu i poprosił o naleśniki. Do mnie rzucił: »No co ty, zmywarki nie wstawiłeś?!”, zdradza jego kolega Marek.

Skromność Roberta Lewandowskiego może zaskakiwać, ale Lewy swoje popisy na boisku traktuje jak normalną pracę: „Sława mi nie ciąży. Żyję sobie spokojnie. Nawet po pięciu bramkach w dziewięć minut nie przeczytałem o tym żadnego artykułu. Niezależnie czy piszą o mnie dobrze czy źle, wolę mieć "czystą głowę". Dzięki temu łatwiej mi dać z siebie to, co najlepsze w następnym meczu”, wyznał w jednym z wywiadów.

Robert Lewandowski prywatnie. Tego o nim nie wiedzieliście

To jednak nie wszystko. Już jakiś czas temu piłkarz zaskoczył fanów tym, że bardzo aktywnie uczestniczy w wychowywaniu córki. „Pierwsze tygodnie były bardzo trudne, bo właściwie nie wiedziałem, co mam robić. Czytałem przeróżne poradniki, ale prawdziwe życie wygląda inaczej niż to opisane w książkach”, szczerze wyznał Lewandowski. 

Robert nie tylko pomaga przy wychowywaniu córki, ale także wykonuje wiele obowiązków domowych

Na szczęście z czasem jak każdy rodzic, nabrał wprawy i z każdym kolejnym dniem było już łatwiej. „Mniej więcej po pięciu tygodniach nauczyliśmy się życia z naszą córką. Okazało się, że to wcale nie jest takie trudne, nie mieliśmy żadnych problemów, mała naprawdę rzadko płacze”, mówi Robert Lewandowski.

Teraz okazuje się, że piłkarz nie tylko pomaga przy wychowywaniu córki, ale także wykonuje wiele obowiązków domowych. Sama Ania przyznaje, że jest coś co ją samą nie tyle dziwi, co zaskakuje w zachowaniu ukochanego: „Kiedy Robert strzelił pięć bramek w dziewięć minut, był niezadowolony. Żalił się, że mógł szóstą zdobyć. Może i siódmą. Potem zaczął myć w domu podłogę”, mówi. Tego fani piłkarza z pewnością o nim nie wiedzieli!  

1/6
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
1/6

Robert Lewandowski aktywnie udziela się przy wychowywaniu córki, Klary Lewandowskiej. Niewielu jednak wie, że piłkarz angażuje się także w prowadzenie domu.

2/6
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! 2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
2/6

„Podchodziłam do niego z dystansem, bo miałam niezbyt dobre zdanie na temat piłkarzy. I Robert o tym wiedział. Myślałam, że piłkarz to musi być narcyz”, tak swoje początki z Robertem wspomina jego żona, Ania Lewandowska.

3/6
Czuła korespondencja Anny i Roberta Lewandowskich ujrzała światło dzienne
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
3/6

Szybko okazało się, że Robert nie jest jednak rozpieszczonym i zadufanym w sobie sportowcem, ale ciepłym i bardzo skromnym człowiekiem. To właśnie urzekło Anię. „Sława mi nie ciąży. Żyję sobie spokojnie. Nawet po pięciu bramkach w dziewięć minut nie przeczytałem o tym żadnego artykułu. Niezależnie czy piszą o mnie dobrze czy źle, wolę mieć "czystą głowę". Dzięki temu łatwiej mi dać z siebie to, co najlepsze w następnym meczu”, wyznał w jednym z wywiadów.

4/6
Czuła korespondencja Anny i Roberta Lewandowskich ujrzała światło dzienne
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
4/6

Dziś Ania i Robert Lewandowscy są jedną z najpopularniejszych par w Polsce. Zakochani wzięli ślub w 2013 roku i od tamtej pory są nie rozłączni. Wspólnie wychowują córeczkę Klarę Lewandowską.

5/6
Czuła korespondencja Anny i Roberta Lewandowskich ujrzała światło dzienne
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
5/6

Robert Lewandowski stara się chronić swoją prywatność i jak sam mówi, pokazuje fanom to, co sam uznaje za słuszne. „Wiele osób prosi mnie o mnóstwo rzeczy. Mogę przepraszać, że nie zawsze odpisuję czy oddzwaniam. Ale czas odpoczynku u piłkarza też jest bardzo ważny. Ludzie muszą zrozumieć, że tak funkcjonuję i wszystko musi być poukładane”, powiedział w jednym z wywiadów.

6/6
Czuła korespondencja Anny i Roberta Lewandowskich ujrzała światło dzienne
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
6/6

Czy życie na świeczniku czasem go nie męczy? „Czasami sami dowiadujemy się z zewnątrz o pewnych rzeczach z naszego życia. My jednak tego nie śledzimy. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma sensu się tym przejmować. Czy to coś zmieni? Jeżeli nie są to jakieś wymyślone rzeczy, to nie mamy nic przeciwko. Dla innych ludzi to też praca. Generalnie wszystko, co się dzieje, zostawiamy z boku i staramy się zachować dystans”, mówi Robert Lewandowski.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.