Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin, VIVA! 20/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE picture
ZE ŚWIATA KULTURY

Co dalej z teatrem Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina? Aktor zdradza dalsze losy

Czy Teatr 6. Piętro niebawem zostanie otwarty?

Gabriela Czernecka 20 października 2020 11:43
Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin, VIVA! 20/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE picture

Co dalej z Teatrem 6. Piętro? Teatr Michała Żebrowskiego i Eugeniusza korina od dłuższego czasu pozostaje zamknięty. Wprowadzenie czerwonej strefy m.in. w Warszawie utrudniło funkcjonowanie wielu ośrodkom kulturowym. Jak wygląda sytuacja z teatrem Żebrowskiego?

Teatr 6. Piętro ponownie otwarty?

Choć wiele osób powróciło na plany zdjęciowe i rozpoczęto produkować kolejne filmy i seriale, to kwestie teatrów wciąż pozostają nierozwiązane. Większość placówek kulturalnych nie stać na to, żeby grać przy 25% wypełnieniu sali. Mimo to teatry próbują grać przy zmniejszonej liczbę osób. Do tej pory grano przy 50% zapełnieniu sali. Od 17 października 103 powiaty weszły do strefy czerwonej, co sprawia, że od tej pory w instytucjach kulturalnych może znajdować się jedynie 25% publiczności. 

Na chwilę przed lockdownem teatr Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina, mieszczący się w Pałacu Kultury i Nauki, świętował swoje dziesięciolecie. Niedawno panowie udzielili wywiadu Katarzynie Piątkowskiej dla magazynu VIVA!, w którym zdradzili, że przez ostatnie dziesięć lat prowadzenia placówki udało im się zaprzyjaźnić: „Pracujemy ze sobą na tyle długo, aby wiedzieć, czy któryś z nas ma tak zwany gorszy dzień. Traktuję Eugeniusza jak brata, jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Zawodowo i prywatnie”, ppowiedział Michał Żebrowski. 

„Powiem o Michale, z którym pracuję, bo my mamy taką najbardziej dla mnie zdrową zasadę, że się nie narzucamy sobie z przyjaźnią, wspólnym piciem wódki, wyjazdami na narty albo nad morze. Dziewięćdziesiąt pięć procent naszego czasu razem to jest praca. W pracy Michał jest człowiekiem szalenie otwartym, lojalnym, ciepłym i partnerskim. Mogę o nim mówić w samych superlatywach”, dodał Eugeniusz Korin.

Niestety kilka dni po świętowaniu dziesięciolecia placówki, teatr trzeba było zamknąć. Jak wygląda teraz sytuacja z Teatrem 6. Piętro? Serwis Plejada.pl otrzymał oświadczenie od władz teatru: „Zaczniemy grać od 28 listopada, pod warunkiem, że otrzymamy niezbędne nam środki do dopłat za koszty spektakli przy frekwencji ograniczonej do 50% lub 25% przez zarządzenia Ustawy COVID-19”, czytamy. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i fani aktorów występujących na deskach Teatru 6. Piętro niebawem znów będą mogli podziwiać swoich idoli! 

Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin, VIVA! 20/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE picture

Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin, VIVA! 20/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE picture

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.