królowa Elżbieta II ogląda wnuka, księżna Meghan, jej mama i książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Chrzest Archiego już niebawem. Niestety zabraknie królowej Elżbiety II... 

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 18 czerwca 2019 14:24
królowa Elżbieta II ogląda wnuka, księżna Meghan, jej mama i książę Harry
Fot. Getty Images

Chrzest Archiego Harrisona już w lipcu! Jak donoszą brytyjskie media, książęca para Sussex powoli przygotowuje się do kolejnego ważnego wydarzenia w ich życiu. Na jaw wychodzą właśnie szczegóły uroczystości. Wiadomo już gdzie odbędzie się ceremonia i kto ją poprowadzi. Okazuje się, że na chrzcie syna Harry'ego i Meghan zabraknie jednak królowej! Dlaczego? 

Chrzest Archiego - szczegóły

Meghan i Harry zaledwie miesiąc temu po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świat przyszło wówczas ich pierwsze dziecko, syn Archie Harrison. Księżna w pełni poświęciła się swojej nowej roli i od momentu narodzin synka widzieliśmy ją dwa razy - gdy dwa dni po porodzie pokazała synka oraz podczas obchodów 93. urodzin królowej Elżbiety II. Książę Harry co jakiś czas sam pojawia się publicznie, by pełnić obowiązki z ramienia monarchini. Wygląda na to, że już niebawem znów będziemy mogli zobaczyć całą rodzinę Sussex w komplecie. 

Jak podaje brytyjski tygodnik Sunday Times, Meghan i Harry przygotowują się do chrztu dziecka. Uroczystość zaplanowana jest na lipiec, ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Wiadomo, jednak gdzie odbędzie się chrzest Archiego. Chłopiec zostanie ochrzczony  na zamku w Windsorze, czyli dokładnie tam, gdzie w ubiegłym roku jego rodzice stanęli na ślubnym kobiercu. Warto zaznaczyć, że w tym samym miejscu chrzczony był książę Harry. Nieoficjalnie mówi się, że ceremonię poprowadzi prymas Anglii, arcybiskup Justin Welby, czyli ten sam arcybiskup, który udzielił chrztu Meghan, która na dwa miesiące przed ślubem zmieniła wyznanie.

Po chrzcie ma się odbyć krótkie przyjęcie zorganizowane przez księcia Karola i księżną Camillę. Potwierdzono także, że Archie w dniu chrztu będzie miał na sobie replikę stroju z koronek Honiton, czyli tego, który miało na sobie pierwsze dziecko królowej Victorii podczas ceremonii w 1841 roku. W tym koronkowym skarbie chrzczono już 62 królewskich potomków. Elżbieta II w 2004 roku poleciła wykonanie repliki ze względu na pogorszony stan tkaniny.

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na chrzcie Archiego

Niestety na chrzcie Archiego zabraknie królowej Elżbiety II. Jak podaje Roya Nikkhah, korespondentka The Sunday Times, zajmująca się rodziną królewską: „Królowa nie pojawi się na chrzcie z powodu wcześniejszych zobowiązań. W przeszłości wzięła udział w uroczystości księcia George'a i księżniczki Charlotte, ale w ubiegłym roku opuściła chrzest księcia Louisa”, zaznacza. I faktycznie, na chrzcinach Louise'a również jej zabrakło.

Wielką niewiadomą wciąż pozostaje to, kto zostanie rodzicem chrzestnym Archiego. Spekuluje się, że Meghan i Harry wybiorą kogoś spośród poniższych nazwisk: Amal i George Clooney, Serena Williams, Priyanka Chopra, David i Victoria Beckham, Jessica Mulroney i Charlie Van Straubenzee. O tym, kogo książęca para Sussex ostatecznie wybierze, dowiemy się dopiero w dniu chrztu!  

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!