Katarzyna Żak, Cezary Żak, VIVA! maj 2016,
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Cezary i Katarzyna Żakowie są dumni z młodszej córki. Zuzanna ratuje ludzkie życia...

26-latka podczas pandemii widziała najgorsze: „Ona żegnała tych ludzi”

Rafał Kowalski 14 czerwca 2021 14:03
Katarzyna Żak, Cezary Żak, VIVA! maj 2016,
Fot. Olga Majrowska

Nikt chyba nie ma wątpliwości, jak jeszcze bardziej ciężką i wyczerpującą pracę, niż zwykle, mają od ponad roku lekarze. Oddziały covidowe w polskich szpitalach wymagają specjalnego zaangażowania, ostrożności, ale i troski. O tym, jak wiele pacjenci zawdzięczają medykom wiedzą doskonale Cezary i Katarzyna Żakowie, których córka jest lekarzem. Z jej relacji przekazywanych rodzicom wynika, że każdy dzień to kolejne wyzwania.

Kim jest Zuzanna - młodsza córka Cezarego Żaka?

Urodzona w 1995 roku Zuzanna Żak, córka aktorskiej pary, ukończyła studia medyczne w 2019 roku. Od tego czasu pracuje jako lekarz w szpitalu. Zetknięcie się z pacjentami z koronawirusem było dla 26-latki czymś niecodziennym, wywołującym sporo emocji. „To dla niej taka nowość w życiu. Ona mówi, że okres studiów medycznych wydawał się jej na początku ciężki, ale z dzisiejszej perspektywy to była laba”, wyznał aktor w Dzień Dobry TVN.

Dodał też, że tego typu praca – choć Zuzanna została już przeniesiona na inny oddział – generowała duże obciążenie w głowie. „Teraz pracuje na oddziale chorób wewnętrznych, ale ciężko było psychicznie to wytrzymać. Te codzienne zgony bez rodzin, były dla niej niezwykle traumatyczne. Ona żegnała tych ludzi", mówił ze smutkiem Cezary Żak.

Dorota Wellman i Marcin Prokop byli ciekawi, czy rodzice byli dla córki wsparciem, gdy ta wracała zmęczona i podminowana po dyżurze. Okazuje się, że to bardziej skomplikowana sprawa. „Może nie przychodziła, ale dzwoniła czasami. Nie za często. Ona jest taką osobą, która sobie sama radzi i chce sobie sama radzić w życiu. Wiem, że to ją kosztowało”, wyznał ulubieniec publiczności.

Jesteśmy pod wrażeniem zawodowej drogi, którą obrała Zuzanna.

CZYTAJ TEŻ: Wulgarny wpis Cezarego Żaka zelektryzował media. Aktor w dosadny sposób odpowiedział krytykom WOŚP!

Czym zajmuje się Aleksandra Żak - druga córka aktorów?

Starsza z córek małżeństwa ma na imię Aleksandra i na co dzień produkuje programy dla dzieci. Taki obrót spraw zadowalał jej mamę, która nie chciała, by któraś z jej pociech grała w filmach i serialach. „Ręce do Boga złożyłam, żeby tak się nie stało. To wymodlone. Uważałam, że to jest bardzo trudny zawód dla kobiety. Poza tym będąc córką bardzo popularnego taty, miałaby bardzo trudno”, zdradziła kilka lat temu Katarzyna Żak w Dzień Dobry TVN.

Zapał Aleksandry, która przez chwilę myślała o tym, by powtórzyć zawodowy sukces rodziców, gasił też Cezary Żak. „Jeżeli chodzi o bycie aktorką, to chyba bardziej chciałam niż Zuzia. Chociaż bardziej niż mama, to tata mówił ostrą ręką: Nie. Po moim trupie”, opowiadała 31-latka w programie TVN.

Czy córki pani Katarzyny i pana Cezarego są podobne do każdego z nich po równo? Sprawdźcie. 

Zuzanna Żak, Katarzyna Żak, Aleksandra Żak
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Katarzyna i Cezary Żakowie
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.