Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz
Z życia gwiazd

Beata Tyszkiewicz przestała wychodzić z mieszkania. Córka ujawnia, jaki jest jej stan zdrowia

Aktorka odcięła się od ludzi

Marta Nawacka 5 sierpnia 2022 09:07
Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz

Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek pięć lat temu przeszła zawał serca. Od tego czasu postanowiła zwolnić. Beata Tyszkiewicz zamknęła się w swoim mieszkaniu, unika innych ludzi oraz mediów i przestała wychodzić nawet na spacery. Cały czas jest pod opieką córek. Starsza z nich ujawniła, jaki jest stan zdrowia jej 84-letniej mamy.

Beata Tyszkiewicz przeszła zawał serca

Znakomita aktorka ma za sobą ponad sto ról w różnych produkcjach. Debiutowała jako Klara w „Zemście”, wcieliła się w Izabelę Łęcką w „Lalce”, mogliśmy ją także oglądać w „Popiołach” oraz „Nocach i dniach”. Za swoje kreacje aktorskie otrzymała wiele nagród. W ostatnich latach Beata Tyszkiewicz zasiadała również w fotelu jury w popularnym show tanecznym „Taniec z Gwiazdami”. Pięć lat temu 84-letnia dziś aktorka przeszła zawał serca. Wówczas okazało się, że koniecznie należy przeprowadzić zabieg udrożnienia tętnicy wieńcowej, który na szczęście się powiódł.

To był moment, w którym Beata Tyszkiewicz stwierdziła, że musi zwolnić tempo i przejść na emeryturę. Zrezygnowała z funkcji jurora w „Tańcu z Gwiazdami” i zamknęła się w swoim domu. Aktorka nie rozmawia z dziennikarzami, unika przyjaciół, nie wychodzi też nawet do sklepu czy na spacer. Cały czas opiekę sprawują nad nią córki: Karolina i Wiktoria. „Mama nie chce wracać do życia publicznego. Chce od tego odpocząć. Tak zdecydowała i jest uparta. Wszystko ma związek z szacunkiem, jakim moja mama darzy swoją publiczność. Ona uważa, że gwiazda zawsze i wszędzie powinna być wzorem, dobrze wyglądać i nie urażać ludzi swoją słabością i gorszym wizerunkiem. Dzisiejsze pokolenie ma do tego inny stosunek. Aktorki pokazują się w dresach i bez makijażu, a moja mama zawsze była osobą zadbaną”, wyjaśniła Karolina Wajda w 2020 roku w wywiadzie dla Super Expressu.

Czytaj też: Radomir Wit pracował w TVP Info, a później przeszedł do TVN24. Jakie tajemnice skrywa ulubieniec widzów?

Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz

Beata Tyszkiewicz w sesji dla magazynu VIVA!, 2009 rok


Stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz – jak czuje się aktorka?

Beata Tyszkiewicz każdego dnia może liczyć na pomoc swoich córek. Starsza z nich, Karolina, często zabiera swoją mamę do dworku w Głuchach, w którym prowadzi szkołę jeździecką. Aktorka bardzo lubi spędzać tam czas, zwłaszcza w towarzystwie ukochanych wnuków. Karolina Wajda podkreśla, że jej mama ma wówczas wręcz „sanatoryjne warunki”. Beata Tyszkiewicz jednak później chętnie wraca do swojego mieszkania w Warszawie i nie ma zamiaru się z niego wyprowadzać, więc jej pociechy starają się, jak mogą, by codziennie zapewnić jej opiekę. „Mama wymaga stałej opieki. Tak naprawdę ma tylko mnie i moją siostrę. Wiktoria mieszka z rodziną w Szwajcarii, ja pod Warszawą. Codziennie pokonuję ponad 100 kilometrów, żeby zapewnić mamie opiekę”, tłumaczyła Karolina Wajda.

W niedawnej rozmowie z magazynem Rewia starsza z córek aktorki ujawniła, jaki obecnie jest stan zdrowia jej mamy. Okazuje się, że Beata Tyszkiewicz ogólnie czuje się dobrze, ale jest mniej aktywna niż kiedyś. „Jest w dobrym nastroju, cieszy się, gdy pada deszcz, kiedy jest chłodniej, chociaż nie wychodzi już na spacery. Odwiedzam ją tak często, jak mogę, podobnie jak moja młodsza siostra”, wyznała Karolina Wajda.  

Zobacz także: Weronika Książkiewicz opublikowała zdjęcia z synem. Borys ma 12 lat!

Beata Tyszkiewicz, VIVA! 2011
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Beata Tyszkiewicz w sesji dla magazynu VIVA!, 2011 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.