Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz
O TYM SIĘ MÓWI

Beata Tyszkiewicz żyje samotnie. Córka martwi się o gwiazdę: „Ona wciąż mówi nie...”

Jak czuje się pierwsza dama polskiego kina?

Rafał Kowalski 14 sierpnia 2021 10:58
Beata Tyszkiewicz, VIVA! 10/2009
Fot. Ryszard Horowitz

Trzy i pół roku temu do mediów przedostały się przykre informacje dla fanów Tańca z gwiazdami. Okazało się bowiem, że od lat związana z show Beata Tyszkiewicz nie ma już sił i chęci, by zasiadać w jury tego formatu. Aktorka nie dała się przekonać przez ostatnie 3 lata do powrotu, nie interesują ją też propozycje kolejnych ról. 83-letnia pierwsza dama polskiego kina skupiła się na spokoju i odpoczynku. I nawet propozycje starszej córki – Karoliny Wajdy – artystka odrzuca bez mrugnięcia okiem…

Jak czuje się Beata Tyszkiewicz? Komentarz córki - 2021

Beata Tyszkiewicz wychowała dwie wspaniałe córki. Młodsza – Wiktoria Padlewska – od lat mieszka z rodziną w Szwajcarii i rzadko widuje się z mamą. Wiele planów pań pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Z kolei starsze z dzieci aktorki, czyli Karolina Wajda, stara odwiedzać się mamę regularnie.

Przy niemal każdym spotkaniu 54-latka namawia mamę do przeprowadzki z centrum Warszawy. „Życie w samotności nie jest dobre dla mojej mamy. Namawiam ją, by ze mną zamieszkała, ale ona wciąż mówi nie. Zaproponowałam, że przywiozę jej kota, bo uważam, że zwierzęta pozytywnie wpływają na człowieka, też odmówiła”, wyznała córka Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz w rozmowie z SE.pl.

Czytaj też: Beata Tyszkiewicz kończy karierę! Jest oficjalny komentarz

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda

Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Dworek w Głuchach. Czy Beata Tyszkiewicz się przeprowadzi?

Karolina Wajda mieszka na co dzień w Głuchach pod Warszawą. Piękny dworek, w którym urodził się Cyprian Kamil Norwid, należy do rodziny wiekowej aktorki już 50 lat. I choć Beata Tyszkiewicz sama go kupiła, dziś nie chce słyszeć o tym, by na pałacyk zamienić swoje małe mieszkanie na warszawskich śródmieściu. Wizyty córki i gosposi zupełnie w temacie kontaktu ze światem jej wystarczają.

To smuci córkę ulubienicy widzów. „Byłabym szczęśliwa, gdyby mama była blisko mnie. Czeka na nią własny pokój z łazienką. Wiem, że mimo rozstania z moim tatą ona kocha to miejsce, tęskni za tarasem, za drzewami owocowymi i ogrodem, ale siłą jej tu nie sprowadzę”, tłumaczyła Karolina Wajda na SE.pl.

Ostatnią deską nadziei dla pomysłu 54-latki wydaje się młodsza siostra. Wiktoria zamierza bowiem po prawie dwóch latach przerwy znów odwiedzić Polskę. Być może jej rozmowy z mamą przyniosą skutek i już niedługo 83-letnia aktorka zamieni pełną spalin stolicę Polski na zielone tereny miejscowości Głuchy?

Czas pokaże. Przede wszystkim jednak życzymy pani Beacie mnóstwo zdrowia. 

Beata Tyszkiewicz - dworek w Głuchach, 1996 rok

Beata Tyszkiewicz, Głuchy, 1996
Fot. Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.