Camilla Parker Bowles i książę Karol
Fot. East News
Ze świata królewskiego dworu

Czy księżna Camilla Parker Bowles ma problemy z alkoholem? Kolejne doniesienia z królewskiego dworu

Weronika Kostyra 29 marca 2017 08:15
Camilla Parker Bowles i książę Karol
Fot. East News

Według doniesień brytyjskich brukowców księżna Kornwalii Camilla Parker-Bowles została wysłana na przymusową terapię odwykową po tym jak w trakcie kłótni uderzyła księżną Kate. Choć nie są to potwierdzone informacje, to informacje o jej problemach z alkoholem pojawiały się już od pewnego czasu.

Camilla Parker Bowles: życie pod presją

Wybryki po alkoholu mogą przekreślić szanse księcia Karola na zostanie królem. Obecnie jest on pierwszy w kolejce do tronu, ale królowa Elżbieta II nie raz dała do zrozumienia, że to książę William jest jej faworytem. Królowa nigdy nie zaakceptowała księżnej Kamili, jako swojej synowej. Przede wszystkim ze względu na atmosferę skandalu, która od lat towarzyszyła jej związkowi z księciem Karolem. Zanim pobrali się w 2005 roku, przez 35 lat mieli romans, także w trakcie trwania małżeństwa Karola z księżną Dianą. Wtedy na zawsze przylgnęła do niej opinia tej, która zniszczyła ich małżeństwo. Gdy w końcu po wielu latach Karol zalegalizował związek z ukochaną, wydawało się, że będzie to koniec kłopotów. Niestety nowa sytuacja wywołała kolejne trudności. Królowa nie zjawiła się nawet na ślubie syna. W oficjalnym oświadczeniu pałacu Buckingham poinformowano wtedy wyłącznie, że:

"Królowej jako głowie kościoła anglikańskiego nie przystoi uczestnictwo w cywilnej uroczystości ślubnej."

Księżna Kamila nie jest zbytnio lubiana na dworze i wśród poddanych. Podczas publicznych wystąpień, które stały się teraz jej obowiązkiem, nieraz zdarzyło jej się popełnić gafę. Poza tym często padała ofiarą nieprzyjemności i upokorzeń. Na przykład po ślubie otrzymała wyłącznie tytuł księżnej Walii, zamiast należnego żonie następcy tronu tytułu księżnej Kornwalii. W razie sukcesji Karola nie otrzymałaby także tytułu królowej, a jedynie królewskiej małżonki.

Wygląda na to, że czara goryczy w końcu się przepełniła, księżna Kamila przestała radzić sobie z ciążącą na niej presją i zaczęła zaglądać do kieliszka. Informacje o uzależnieniu i terapii odwykowej, na który skierowała ją sama królowa, pojawiły się już w 2012 roku. Księżna podobno nie była wtedy w stanie uczestniczyć w publicznych uroczystościach.

Czy to cena, która płaci za ślub z księciem Karolem?

Zobacz także: O kulisach małżeństwa, dzieciach i pracownikach. Listy księżnej Diany wystawione na aukcję

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?