Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

„Staramy się żyć tak, jakby tata tu był”. Antoni Królikowski poruszająco o śmierci ojca

„Zostało dużo spraw, którymi trzeba się zająć”

Redakcja VIVA! 23 czerwca 2020 09:55
Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Na początku tego roku dotarła do nas smutna wiadomość. Paweł Królikowski, lubiany aktor i juror jednego z rozrywkowych show, przegrał walkę z chorobą neurologiczną. Najbliżsi serialowego Kusego do końca wierzyli, że wyzdrowieje, dlatego jego odejście było dla nich ogromnym ciosem. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski uznawani byli za wzorowe małżeństwo, wychowali razem piątkę dzieci. Jak przyznaje sama aktorka, głową rodziny jest teraz ich najstarszy syn, Antoni. O tym, jak wygląda jego życie po śmierci ojca, opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Antoni Królikowski wywiad o życiu po śmierci ojca

„Czujemy, że jego duch jest wśród nas, i staramy się żyć tak, jakby tata tu był, jakby śledził nasze poczynania. Chcielibyśmy, żeby był zadowolony z tego, co robimy, i z tego, jak żyjemy. Dlatego trzymamy się razem”, wyznał Antoni Królikowski w poruszającym wywiadzie z magazynem Party.

Dodał, że media uszanowały żałobę rodziny Królikowskich. „W tym smutnym czasie staraliśmy się znajdować w sobie pokłady uśmiechu, przeżywać żałobę w godny sposób. [...] Nie chcieliśmy się wzajemnie dołować, raczej inspirować, pomagać uśmiechem niż smutkiem. Choć oczywiście na smutek też był czas, jego również trzeba było przeżyć”.

Wiedział, że po śmierci taty wiele się zmieni. „Szybko zrozumiałem, że w sytuacji, kiedy ma się tak dużą rodzinę, trzeba działać. Ja, jako ten najstarszy, nie miałem innego wyjścia. Znalazłem się w nowych okolicznościach, w których nigdy wcześniej nie byłem, bo nie musiałem być. Nagle okazało się, że muszę stanąć na wysokości zadania. Zostało dużo spraw i tematów, którymi trzeba się zająć”, zdradził dwutygodnikowi Party.

„Odejście taty pokazało, że jak trzeba, to wszyscy potrafią stanąć na wysokości zadania. Cieszę się, że to się nie rozpadło, bo w rodzinach i tak bywa”, dodał Antoni Królikowski. „Na pewno za każdym sukcesem naszej rodziny stoi mama. Ale w takim samym stopniu stał za nimi tata, dopóki z nami był [...]”, przyznał.

Aktor zajął się też organizacją Festiwalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej w Kudowie-Zdroju, którym wcześniej zajmował się Paweł Królikowski. „Bardzo chciałem, aby w tym roku też się odbył – i się odbędzie. Chcę pokazać kilka filmów, w których tata występował”, wyznał w wywiadzie.

W wydarzenie zaangażowana jest cała rodzina Królikowskich, a opiekę artystyczną nad imprezą sprawuje brat Antoniego, Jan. Festiwal ma odbyć się w ostatni weekend lipca i od tego roku będzie nosił imię Pawła Królikowskiego. 

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?