Fot. Marek Szymanski / Forum
Historie miłosne

Anna Samusionek i Paweł Burczyk byli małżeństwem jak z obrazka. Mało kto wiedział o ich miłości...

Będąc w związku z Anną, aktor poznał swoją obecną żonę.

Marcjanna Maryszewska 3 września 2023 20:31
Fot. Marek Szymanski / Forum

Na tematy prywatne oboje milczeli jak grób, a jednymi z nielicznych dowodów na ich miłość są serie archiwalnych zdjęć z klimatycznych sesji... Byli jednak jedną z najbardziej tajemniczych par show-biznesu. W latach 90. Anna Samusionek oraz Paweł Burczyk wydawali się być dla siebie stworzeni, lecz los miał dla nich zupełnie inne plany.

Anna Samusionek i Paweł Burczyk — historia miłości

Tajemnice małżeństw Anny Samusionek do dziś budzą wiele emocji szerszej publiki. Aktorka wychodziła za mąż dwukrotnie — jej drugą miłością był przedsiębiorca Krzysztof Zuber. W związku z biznesmenem wytrwała zaledwie trzy lata. W 2005 roku konflikt między byłymi małżonkami eskalował do tego stopnia, że gwiazda zmuszona była rozpocząć dramatyczną walkę o prawo do opieki nad córką, która rozgrywała się na oczach całej Polski.

Anna Samusionek, Paweł Burczyk

Fot. AKPA

Znacznie spokojniej przebiegało z kolei jej pierwsze małżeństwo, które w opinii publicznej przeszło właściwie bez większego echa (pomijając rozwód, który nastąpił na początku lat 2000). Niewielu pamięta, że Anna Samusionek w latach 90. zakochała się ze wzajemnością w Pawle Burczyku. Jak podają niektóre źródła, poznali się podczas egzaminów w Warszawskiej Szkole Teatralnej, gdzie aktor pracował jako wykładowca. Dwa lata młodsza studentka wpadła mu w oko... Pierwsza wielka miłość zaprowadziła ich przed ołtarz jakiś czas później.

CZYTAJ TAKŻE: Tak dziś wygląda jedyne dziecko Haliny Frąckowiak. Kim jest Filip? 

Ze szczątkowych informacji wynika, że był to związek nadzwyczaj udany, pełen zaangażowania, czułości oraz oddania... Nierozłączni na scenie — grywali razem w produkcjach telewizyjnych i sztukach teatralnych — oraz życiu prywatnym. Zresztą swoją idealną miłość dość skrzętnie dokumentowali na zdjęciach w bardzo prywatnym klimacie. Te natomiast zdają się być dziś jednymi z nielicznych dowodów na to, że takowe małżeństwo faktycznie kiedyś istniało...

Anna Samusionek, Paweł Burczyk, Lubomierz 1999

Fot. AKPA

Paweł Burczyk poznał ówczesną żonę, gdy był w związku z Anną

Miłość Anny Samusionek i Pawła Burczyka wygasła po ośmiu latach wspólnego życia. Jednak nim doszło do rozwodu, aktor miał przypadkiem poznać swoją przyszłą żonę... A miało to miejsce podczas Festiwalu Komedii Filmowych w Lubomierzu, na którym gościła aktorska para. Wtedy drogi Pawła Burczyka oraz córki burmistrza tegoż miasteczka skrzyżowały się po raz pierwszy. Olimpia zrobiła na nim ogromne wrażenie swoją elokwencją, inteligencją i oczytaniem. Gwiazdor nie wiedział jeszcze, że to właśnie ona pocieszy go po bolesnym rozstaniu z pierwszą małżonką... 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Przyjaźń, która trwa od ponad 20 lat. Joanna Kurowska i Agata Młynarska zawsze mogą na siebie liczyć

O niespodziewanym rozwodzie Anny Samusionek i Pawła Burczyka rozpisywały się wszystkie tabloidy. Do dziś nie wiadomo, co dokładnie stanęło na drodze ich miłości i dlaczego zdecydowali się na taki krok, lecz jedno jest pewne — żadne z nich nie próżnowało, a gdy ich ścieżki się rozeszły, dość szybko podjęli próby ułożenia sobie życia na nowo. I o ile rozstanie okazało się wyjątkowo owocne dla aktora — w końcu wziął ślub z Olimpią i doczekali się dwójki dzieci — tak jego była żona niestety nie miała tyle szczęścia... Czy los w końcu się do niej uśmiechnie? Trzymamy za to mocno kciuki.  

Anna Samusionek, Paweł Burczyk, Warszawa 1999

Fot. Marek Szymanski / Forum

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.