Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
WSPOMNIENIE

Tak wygląda grób Anny Przybylskiej. Siostra aktorki zdążyła go odwiedzić

Pozostanie w naszej pamięci na zawsze!

Redakcja VIVA! 2 listopada 2020 12:00
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Anna Przybylska odeszła sześć lat temu po długiej walce z chorobą. Śmierć aktorki pogrążyła w żałobie nie tylko rodzinę, ale i setki tysięcy fanów. Co roku jej grób na Cmentarzu Parafialnym w gdyńskim Oksywiu przyozdabia wiele zniczy oraz kwiatów, złożonych przez pragnących oddać hołd aktorce. Niestety, w związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy w trakcie Uroczystości Wszystkich Świętych, w tym roku nie mieli takiej okazji. Grób swojej siostry zdążyła jednak zawczasu odwiedzić Agnieszka Kubera. 

Anna Przybylska: minął szósty rok od śmierci aktorki

Aktorka zmarła po długiej i wyczerpującej walce z rakiem trzustki. Niespełna miesiąc temu, 5 października minął szósty rok od jej śmierci, która wstrząsnęła setki tysięcy, jak nie miliony fanów jej talentu. Niestety, pomimo operacji, terapii oraz wszelkich starań znakomitych lekarzy, nie udało się uratować artystki. Śmierć Anny Przybylskiej pozostawiła w żałobie i tęsknocie przede wszystkim trójkę dzieci, męża, mamę oraz siostrę. Aktorkę spoczęła na wraz ze swoim ojcem na Cmentarzu Parafialnym w Gdyni-Oksywiu.

Jej pogrzeb zgromadził tysiące mieszkańców z Trójmiasta oraz innych części Polski. Uroczystość żałobna transmitowana była na żywo przez telewizje. "Dla mnie to był szok, a zwłaszcza jak zobaczyłem, ile ona znaczyła dla ludzi. To moje filmowe dziecko, aktorka, kumpela, fajna dziewczyna. A raptem całe miasto na biało, ludzie stoją, płaczą. Policja zatrzymuje ruch, wojsko salutuje. Nigdy tak na nią nie patrzyłem, a wtedy dotarło do mnie, że na naszych oczach narodził się mit dlatego, że tak młodo umarła", mówił o tej wzruszającej uroczystości Radosław Piwowarski w rozmowie dla VIVY!

Anna Przybylska: tak wygląda grób aktorki

Co roku w trakcie Uroczystości Wszystkich Świętych grób Anny Przybylskiej odwiedza wielu fanów, aby oddać w ten znaczący dla wielu dzień hołd znakomitej aktorce. Miejsce spoczynku artystki ozdabia wówczas ogromna ilość zniczy oraz kwiatów. Niestety, w tym roku nie jest to możliwe ze względu na decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy w trakcie święta. Zarówno rodzina Anny Przybylska, jak i miliony innych zmuszone są oddać hołd swoim zmarłym bliskim w innym terminie. Tak też zrobiła siostra aktorki, Agnieszka Kubera. Informacją podzieliła się na Instagramie, wyrażając tym samym współczucie dla tych, którzy nie mieli takiej możliwości. "Nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia, by zapalić znicz najbliższym", napisała. Tak natomiast wyglądał grób słynnej aktorki w zeszłych latach.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuję za pamięć 💕#annaprzybylska# Jak widać po uprzątnięciu przez Mamę jeszcze trochę zostało...

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.