Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
WSPOMNIENIE

Tak wygląda grób Anny Przybylskiej. Siostra aktorki zdążyła go odwiedzić

Utalentowana aktorka na zawsze pozostanie w naszej pamięci...

Redakcja VIVA! 5 października 2021 07:51
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Jedna z najpopularniejszych aktorek odeszła siedem lat temu po długiej walce z chorobą... Śmierć Anny Przybylskiej pogrążyła w żałobie nie tylko rodzinę, ale także fanów. Co roku jej grób na Cmentarzu Parafialnym w gdyńskim Oksywiu zdobi wiele zniczy oraz kwiatów, złożonych przez tych, którzy pragną oddać Ani hołd. Ci którzy ją znali, kochali i szanowali cały czas pamiętają o 36-latce, a w miejscu jej pochówku często można spotkać rodzinę, przyjaciół oraz fanów kobiety...

Anna Przybylska: minął siódmy rok od śmierci aktorki

Ania Przybylska zmarła po długiej i wyczerpującej walce z rakiem trzustki. Miała zaledwie 36 lat. 5. października minął siódmy rok od jej śmierci, która wstrząsnęła setkami tysięcy, jak nie milionami fanów jej talentu. Niestety, pomimo operacji, terapii oraz wszelkich starań znakomitych lekarzy, nie udało się uratować artystki. Śmierć aktorki pozostawiła w żałobie i tęsknocie przede wszystkim trójkę jej dzieci, Oliwię, Jana i Szymona, męża Jarosława Bieniuka, mamę oraz siostrę. Anna Przybylska spoczęła wraz ze swoim ojcem na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu.

Pogrzeb artystki zgromadził tysiące mieszkańców z Trójmiasta oraz innych części Polski. Uroczystość żałobna częściowo była transmitowana na żywo. "Dla mnie to był szok, a zwłaszcza jak zobaczyłem, ile ona znaczyła dla ludzi. To moje filmowe dziecko, aktorka, kumpela, fajna dziewczyna. A raptem całe miasto na biało, ludzie stoją, płaczą. Policja zatrzymuje ruch, wojsko salutuje. Nigdy tak na nią nie patrzyłem, a wtedy dotarło do mnie, że na naszych oczach narodził się mit dlatego, że tak młodo umarła", mówił o tej wzruszającej uroczystości Radosław Piwowarski w rozmowie dla VIVY!

Czytaj też: Krystyna Przybylska o stracie córki: „Strasznie mi jej brakuje. Mam czasem takie wrażenie, jakby wyjechała i wróci”

Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Anna Przybylska w sesji dla VIVY!, grudzień, 2011 rok

Anna Przybylska: tak wygląda grób aktorki

Co roku w trakcie Uroczystości Wszystkich Świętych grób Anny Przybylskiej odwiedza wielu fanów, aby w ten szczególny dzień oddać hołd znakomitej aktorce. Miejsce spoczynku artystki ozdabia wówczas ogromna ilość zniczy oraz kwiatów. Niestety, w zeszłym roku nie było to możliwe ze względu na decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy w trakcie święta. Zarówno rodzina Anny Przybylskiej, jak i miliony innych zmuszone były oddać hołd swoim zmarłym bliskim w innym terminie. Tak wygląda miejsce pochówku uwielbianej aktorki. Przez cały rok pełne jest zniczy i kwiatów, nie brakuje także pogrążonej w zadumie rodziny, przyjaciół i fanów artystki. Ania na zawsze pozostanie w naszych sercach...   

Zobacz także: Oliwia Bieniuk oddała hołd Annie Przybylskiej w Tańcu z Gwiazdami

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.