Anna Lewandowska, Viva 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
O TYM JEST GŁOŚNO

Anna Lewandowska śpi z córkami w jednym łóżku. Zapytała inne gwiazdy o opinie na ten temat...

Jak spanie z rodzicami wpływa na rozwój malucha?

Aleksandra Andrzejak 31 marca 2021 15:57
Anna Lewandowska, Viva 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Anna Lewandowska zdradziła, czy Klara i Laura czasem śpią ze sławnymi rodzicami. Na publikację celebrytki odpowiedziały inne gwiazdy. 

Anna Lewandowska o spaniu z dziećmi w jednym łóżku

Anna Lewandowska ma dwie córki: Klarę i Laurę. Po urodzeniu dziewczynek żona sławnego piłkarza stała się ekspertką w dziedzinie macierzyństwa. Swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi. Napisała już kilka książek na ten temat, założyła również bloga Baby by Ann. Ostatnio na swoim profilu na Instagramie poruszyła temat spania dzieci z rodzicami. 

Anna Lewandowska, Klara Lewandowska, Laura Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Ania pokazała zdjęcie, na którym widać jak razem z córeczką Klarą leżą w łóżku. Przyznała, że ona nie ma problemu z tym, że córki czasem wolą spać w towarzystwie rodziców. Trenerka zaznaczyła, że zamierza cieszyć się bliskością pociech, póki jeszcze może. „Ja uwielbiam się przytulać (do męża również). Poza tym wiem, że kiedyś będę za tym baaardzo tęsknić, dlatego korzystam do woli” - zdradziła Lewandowska.

Anna Lewandowska zapytała też o opinię innych rodziców: „Czy Wy śpicie ze swoimi dziećmi? Jak reagujecie, kiedy regularnie odwiedzają Was w nocy? Wspinacie się na wyżyny rodzicielskiej asertywności czy asertywność dzieciaków zazwyczaj wygrywa?”

Głos zabrały inne gwiazdy: „...nie tylko z dziećmi, ale jeszcze z psami. Weszli nam na głowę wszyscy (...) Do nas, nad ranem, jeszcze przychodzi nasz średni - od 9 msc, na przytulanie. George (buldog ang.) w ogóle uważa, że to jest jego łóżko. Henryk nic nie uważa, tylko sobie śpi jak chce. Panny prosie (buldożki francuskie) przychodzą rano i my z Radziem gdzieś po kątach, w nogach, poupychani dziwimy się, że jesteśmy niewyspani. No ludzie, a jak mnie mąż zapytał: „Może jeszcze bliźniaki?”, to przyrzekam, że prawie go pobiłam” - napisała w odpowiedzi Małgorzata Rozenek-Majdan.

Okazało się, że zupełnie inne zdanie na ten temat ma Agata Rubik. „Nigdy. Przychodzą się potulić, ale jak jest czas na sen, to wracają do siebie. To chyba sukces?”

Jak spanie z dziećmi w jednym łóżku wpływa na ich rozwój?

Jak podaje serwis Parenting.pl spanie z dziećmi ma zarówno swoje zalety jak i wady. Do zalet zdecydowanie można zaliczyć możliwość szybkiej reakcji w przypadku, gdyby dziecku coś groziło. Rodzic może cały czas czuwać nad oddechem i temperaturą malucha. Kolejną zaletą jest bliskość. Kiedy dziecko czuje zapach i ciepło mamy jest spokojniejsze. To także sposób na spędzanie razem większej ilości czasu i umacnianie rodzinnych więzi. Należy jednak pamiętać, że im dłużej dziecko śpi z rodzicem, tym trudniej będzie później nauczyć je spania we własnym łóżku. 

czy warto spac z dzieckiem
Fot. Robert Przybysz/Adobe Stock

Spanie z dzieckiem w jednym łóżku ma też swoje złe strony. Może wpływać na relacje małżeńskie. Dlatego jeśli rodzice decydują się na spanie z maluchem powinna to być ich wspólna decyzja. Może to także skutkować obniżeniem jakości snu dorosłych. Są również przesłanki, które powinny wykluczać możliwość spania dziecka z rodzicami. Należą do nich: niespokojny sen dorosłych, małe i ciasne łóżko, spożyty wcześniej alkohol czy leki, a także wszelkiego rodzaju infekcje. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…