Anna Kalczyńska, Viva! kwiecień 2018
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Kalczyńska o tym, jak Piotr Woźniak-Starak próbował jej pomóc. Chodziło o jedno z jej dzieci

To wydarzenie na zawsze pozostanie w jej pamięci!

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2019 10:41
Anna Kalczyńska, Viva! kwiecień 2018
Fot. Olga Majrowska

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbędzie się w piątek, 30 sierpnia. Jeszcze dzisiejsze wieczoru bliscy i przyjaciele pożegnają zmarłego producenta podczas uroczystej mszy. Tymczasem w mediach wciąż pojawiają się krótkie wspomnienia tych, którzy znali producenta. W Wyborczej pojawiły się już nekrologi od Agnieszki Woźniak-Starak czy Edwarda Miszczaka. Teraz na kilka słów o Piotrze Woźniaku-Staraku zdecydowała się Anna Kalczyńska. To jedno wydarzenie szczególnie utknęło dziennikarce w pamięci.

Anna Kalczyńska o Piotrze Woźniaku-Staraku

Ze śmiercią Piotra Woźniaka-Staraka wciąż wiele osób nie może się pogodzić. Znany producent filmowy miał za kilka dni promować swój najnowszy film, nie doczekał świętowania trzeciej rocznicy ślubu z ukochaną żoną... Tragiczny wypadek przekreślił jego plany i marzenia. W mediach co rusz pojawiają się słowa wsparcia dla rodziny zmarłego, poruszające wspomnienia i masa wyjątkowych i ciepłych słów o Piotrze. Teraz jednym ze swoich wspomnień postanowiła podzielić się z fanami Anna Kalczyńska. 

W rozmowie z Faktem Anna Kalczyńska opowiedziała tym, jak kilka miesięcy temu wraz z całą rodziną wypoczywała w górach. Wówczas jej synek Jan dostał wysokiej gorączki. Tego dnia przypadkiem spotkała Piotra Woźniaka-Staraka. „Wspomniałam mu, że martwię się o syna. Jego reakcja była natychmiastowa!”, wyznała. Okazuje się, że Piotr od razu zaproponował, że mogą zawieść syna do szpitala jego prywatnym helikopterem. „Poruszona stwierdziłam, że nie ma takiej potrzeby, bo syn z tego wyjdzie, i nie chciałam nikogo kłopotać. Byłam mu jednak ogromnie wdzięczna”, wyjawia Faktowi.

Piotr Woźniak-Starak był wyjątkowym człowiekiem. Dziś odbędzie się jego ostatnie pożegnanie - msza w intencji zmarłego będzie miała miejsce w kościele w Konstancinie Jeziornie.  Tuż przed mszą żałobną bliscy Piotra Woźniaka-Staraka poprosili o nieskładanie kondolencji. Zamiast kwiatów będzie można przekazać ofiarę na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademia Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, ratującą porzucone, skrzywdzone zwierzęta. W piątek, 30 sierpnia, odbędzie się pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zostanie pochowany na Mazurach.  

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Jacek Dominski/East News

Anna Kalczyńska, Viva! kwiecień 2018
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?