Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Dymna ze smutkiem o festiwalu "Zaczarowanej Piosenki". Musi odwołać wydarzenie

"Piszę te słowa i pęka mi serce”

Dorota Falkowska 4 marca 2022 07:56
Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

Anna Dymna znana jest ze swojej pracy i zaangażowania na rzecz potrzebujących. Od 2003 roku aktorka prowadzi fundację "Mimo wszystko", która skupia się na wsparciu osób z niepełnosprawnościami. Dwa lata od założenia fundacji odbyła się pierwsza edycja festiwalu "Zaczarowanej Piosenki", którego finał widzowie każdego roku mogli oglądać na antenie Telewizji Polskiej.

Podczas finałowych koncertów podopieczni fundacji prezentowali swoje muzyczne talenty w towarzystwie gwiazd polskiej estrady, m.in.: Ewy Bem, Edyty Górniak, Anny Marii Jopek, Edyty Bartosiewicz... W tamtym roku na scenie pojawili się m.in. Michał Szpak, Ryszard Rynkowski, Ania Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Renata Przemyk i Majka Jeżowska. Niestety, Anna Dymna przekazała bardzo smutną informację o tym, że planowany na ten rok festiwal się nie odbędzie. 

Anna Dymna odwołuje festiwal "Zaczarowanej Piosenki" 2022

Aktorka jest zmuszona odwołać festiwal z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej. "Piszę te słowa i pęka mi serce. Po wielu dyskusjach, symulacjach, nieprzespanych nocach jesteśmy zmuszeni zawiesić nabór do 17. festiwalu »Zaczarowanej Piosenki«, corocznego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Koncerty i nagrania przesuwamy na następny rok", napisała w oświadczeniu na stronie Fundacji "Mimo Wszystko" Anna Dymna. 

Mimo wielkich starań i podjętych w tym celu prób fundacja Anny Dymnej nie poradzi sobie z udźwignięciem wszystkich kosztów. 

"Wspiera nas wprawdzie przez wszystkie lata Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz – z przerwami – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale wsparcie to pokrywało ostatnio nie więcej niż 30 proc. festiwalowych kosztów. Resztę fundacja »Mimo Wszystko« musiała zdobywać sama" – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz też: Los nie szczędził Annie Dymnej ciosów. Mimo to ona każdego dnia udowadnia, że życie jest piękne

Jak dodaje w dalszej części oświadczenia Anna Dymna, pędząca inflacja i podwyżki cen nie ułatwiają zorganizowania pozostałych 70 proc. kosztów. To samo dotyczy Polskiego Ładu, który na pewno wpłynie na przychody fundacji.

"Moja fundacja wybudowała przez lata swojego działania i utrzymuje dwa ośrodki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Właśnie dla nich założyłam i prowadzę fundację. Placówki te utrzymujemy, w dużej mierze, z odpisów jednego procenta. Ponieważ w założeniach Polskiego Ładu ludzie mają płacić mniejsze podatki, więc automatycznie odpisy jednoprocentowe mogą być dużo mniejsze" – wyjaśniła Anna Dymna.

Na koniec ceniona aktorka zaapelowała do wszystkich, żeby w tych trudnych czasach być razem i "jeśli to możliwe, dać sobie oraz innym siłę i radość". Dołączamy się do tego apelu i mamy nadzieję, że losy festiwalu "Zaczarowanej Piosenki" jeszcze się odwrócą!  

Zobacz także: Gdy niósł pomoc innym, życie okrutnie go doświadczyło. Kim jest Wojciech Bojanowski? 

TAGI #Anna Dymna

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.