Anna Czartoryska, Stanisław Jerzy Komorowski, ojczym
Fot. PAP/Leszek Szymański, Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Jej mama była przy nim najszczęśliwsza, nagle zginął w Smoleńsku. Tak Anna Czartoryska zapamiętała ojczyma

Kim był Stanisław Jerzy Komorowski?

Rafał Kowalski 10 stycznia 2024 16:58
Anna Czartoryska, Stanisław Jerzy Komorowski, ojczym
Fot. PAP/Leszek Szymański, Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

To, że może żyć i pracować na własnych zasadach odkrywała krok po kroku. Mimo szlacheckiego pochodzenia była zachęcana przez mamę do rozwijania swoich artystycznych pasji. Anna Czartoryska-Niemczycka otrzymała od niej wiele wsparcia. Ewa Komorowska też układała swoją codzienność tak, by stawiać siebie na pierwszym miejscu. Po nieudanym małżeństwie z ojcem Anny wyszła za mąż jeszcze raz. Niestety miłość ze Stanisławem Jerzym Komorowskim przerwała śmierć.

Anna Czartoryska-Niemczycka - ojczym. Kim był Stanisław Komorowski?

Stanisław Czartoryski pokazał Annie Czartoryskiej, jak wygląda świat. Wychowywał wraz z żoną Ewą, podróżował po świecie, tłumaczył, że córka może być, kim tylko chce. Rodzice aktorki starali się o dobre relacja nawet po tym, jak się rozstali. Anna była wtedy nastolatką.

W 2001 roku jej mama Ewa Komorowska pobrała się po raz drugi. Wybrankiem jej serca okazał się Stanisław Jerzy Komorowski – podsekretarz stanu w MON, dyplomata, fizyk i urzędnik państwowy. „To była dojrzała miłość z przemyślanymi błędami, popełnionymi w poprzednim etapie życia”, mówiła o związku z nim pani Ewa.

Niestety nie było im dane się razem zestarzeć…

SPRAWDŹ TEŻ: Gdy była dzieckiem, tata powiedział jej, że jest księżniczką. Anna Czartoryska-Niemczycka o relacji z ojcem

Anna Czartoryska z ojczymem, 2009

Anna Czartoryska, Stanisław Jerzy Komorowski, ojczym
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Katastrofa smoleńska – śmierć Stanisława Jerzego Komorowskiego

Miał zaledwie 57 lat, gdy dziesiątego kwietnia 2010 roku TU-154 rozbił się pod Smoleńskiem. W katastrofie lotniczej, o której do dziś pamięta każdy Polak, stracił życie w jednej chwili. Stanisław Komorowski zostawił zrozpaczoną żonę. „To czas na łzy”, mówiła…  „Staram się być dzielna, ale czasem się tej swojej dzielności dziwię. I zaczynam się wtedy zastanawiać, dlaczego nie płaczę od rana do wieczora. Może ze mną coś jest nie tak?”, dodawała. Małżeństwem byli 9 lat.

Podsekretarz osierocił też trójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa.

Zdjęcie Stanisława Komorowskiego w Smoleńsku, 2010 rok

Stanisław Jerzy Komorowski zginął w Smoleńsku
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Odejście ojczyma opłakiwała też Anna Czartoryska, która cieszyła się, że mama ułożyła sobie życie na nowo. W trudnych chwilach wdowę po Stanisławie Komorowskim wspierał też ówczesny partner jej córki – Piotr Adamczyk. „W salonie rozbili namiot, rozłożyli materace. I dom zamienili w obozowisko. Moje kochane dzieci starały mi się pomóc, wyrwać mnie z odrętwienia”, opowiadała Ewa Komorowska w Gazecie Wyborczej.

Chwilę później trudny życia osłodził jej fakt, że ukochana córka też znalazła miłość życia. Dziś pani Ewa jest babcią dla czwórki jej dzieci.

Czytaj też: 10 lat temu wyszła za mąż i wywołała sporo kontrowersji... Ewa Chodakowska o swojej sukni ślubnej

Ale pamięć o tym, który odszedł nagle z ich życia, nie mija… W kwietniu minie 14 lat od katastrofy smoleńskiej. 

Stanisław Jerzy Komorowski, Ewa Komorowska, 2006, Zamek Królewski

Stanisław Jerzy Komorowski, Ewa Komorowska, 2006, Zamek Królewski
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.