Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Mateusz Jagielski/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: nikt nie dawał im szans, ale zwyciężyła miłość

Niedawno zostali rodzicami!

Ksenia Krasko 23 lipca 2022 15:58
Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Kiedy przestali ukrywać przed światem, że się spotykają, trafili do wszystkich mediów. Wydawało się, że są parą idealną, ale dla wielu związek Anny Czartoryskiej i Michała Niemczyckiego był zaskoczeniem. Jedni im kibicowali, inni przypuszczali, że to relacja „z rozsądku”, a jeszcze inni złośliwie twierdzili, że to wszystko na pokaz i rozstaną się prędzej niż później. Oni udowodnili jednak, że plotki nie mają dla nich znaczenia i dziś są szczęśliwym małżeństwem. Razem mają czwórkę dzieci.

Anna Czartoryska i Michał Niemczycki. Jak się poznali?

Anna Czartoryska (z rodu Czartoryskich) i Michał Niemczycki (spadkobierca rodziny Niemczyckich) poznali się w 2011 roku, kiedy przedstawiono ich sobie na balu z okazji 10. rocznicy ślubu księżnej Dominiki Kulczyk-Lubomirskiej i księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Annie towarzyszyła mama Ewa Komorowska, a Michałowi rodzice – Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki. Podobno zamienili ze sobą zaledwie kilka zdań, kiedy stało się jasne, że mają się ku sobie. Ten wieczór spędzili razem, świetnie się bawiąc w swoim towarzystwie.

Mieli, i wciąż mają, ze sobą wiele wspólnego, szczególnie w kwestii sztuki. Michał Niemczycki studiował w szkole filmowej w Los Angeles i marzył o tworzeniu filmów. Anna Czartoryska już wtedy spełniała się zawodowo. Po latach ma na koncie role w tak popularnych produkcjach, jak Szpilki na giewoncie, Dom nad rozlewiskiem (i kontynuacje serialu), Komisarz Alex, Facet (nie)potrzebny od zaraz czy Usta Usta. Oprócz małych i dużych ekranów, grała w warszawskich teatrach – m.in. Dramatycznym, Kamienicy i Capitolu.

„Wiedziałam, że na tym się nie skończy”, stwierdziła kilka lat później Katarzyna Frank-Niemczycka w rozmowie z magazynem Party. Wkrótce potem Michał Niemczycki zaprosił bliskich do Teatru Roma na monodram Morfina, w którym Anna Czartoryska zagrała żonę pisarza Michaiła Bułhakowa. Po spektaklu zorganizował rodzinne spotkanie. „Ania ma ogromny talent i urodę, a taka mieszanka gwarantuje jej sukces. Monolog to bardzo ciężki rodzaj spektaklu, a jej się udało”, mówiła potem Katarzyna Frank-Niemczycka.

Także mama aktorki szybko zaakceptowała jej miłość. „Bardzo lubię Michała i ufam mu. Dawno nie widziałam Ani tak promiennej i szczęśliwej”, mówiła Ewa Komorowska w rozmowie z Party.

ZOBACZ TEŻ: Tej miłości nikt nie dawał szans. Beata Ścibakówna i Jan Englert są małżeństwem od prawie 26 lat!

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. VIPHOTO/East News

Anna Czartoryska i Michał Niemczycki, 2013 rok

Ślub Anny Czartoryskiej i Michała Niemczyckiego

Pierwsze oficjalne wyjście zaliczyli rok później, kiedy pojawili się razem na premierze filmu Big Love. Nie szczędzili sobie czułości przed obiektywami i nie ukrywali, że są bardzo szczęśliwi. Mimo wszystko, plotki jedynie przybrały na sile. Media rozpisywały się, że Anna Czartoryska ma złamane serce po rozstaniu z Piotrem Adamczykiem. Szybko pojawiły się opinie, że związała się z młodym biznesmenem na złość jemu...

Jak okazało się po kilku miesiącach, te doniesienia nie były prawdziwe. Ujawniono, że para planuje ślub, który natychmiast określono „ślubem roku”. Media próbowały ustalić wszystkie szczegóły – jaką sukienkę wybierze panna młoda, kogo zakochani wybiorą na świadków, gdzie odbędzie się wesele, kto znajdzie się na liście gości... Wbrew oczekiwaniom, Anna i Michał zdecydowali się na skromną ceremonię za granicą, z dala od plotek i kolorowej prasy. Pobrali się pierwszego kwietnia 2013 roku, w Prima Aprilis.

ZOBACZ TEŻ: Zofia Zborowska i Andrzej Wrona: „Chcieliśmy być razem, założyć rodzinę, oboje byliśmy na to gotowi”

Dziś Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki są rodzicami czwórki dzieci. W lipcu 2014 roku para została rodzicami syna Ksawerego, na początku stycznia 2016 roku aktorka urodziła córkę Janinę, z kolei syn Antoni niedawno skończył dwa latka, a  w tegorocznym okresie wielkanocnym na świat przyszedł czwarty potomek pary! „W te Święta największym (choć maleńkim) darem dla nas jest nasz synek, Stefan. Oboje czujemy się dobrze i jesteśmy już w domu ku wielkiej radości Taty i starszego rodzeństwa” - pisała świeżo upieczona mama pod uroczym zdjęciem z maleństwem.

Anna Czartoryska-Niemczycka, bo tylko ona prowadzi publiczne profile na portalach społecznościowych, rzadko pokazuje pociechy na zdjęciach. „Rodzicielstwo jest najtrudniejszą, ale też najcudowniejszą rzeczą, z jaką przyszło mi się w życiu zmierzyć”, mówiła w jednym z wywiadów. Przyznała, że stara się być wyluzowaną mamą, ale ma zasady, które należy respektować.

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki mają 4 dzieci. Na zdjęciu w 2018 roku

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Tu rok 2022

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki o mediach i związku

Konsekwentnie unikają zainteresowania mediów i nie mówią o życiu prywatnym. Michał Niemczycki uważa zresztą, że nadmierna popularność może negatywnie odbić się na biznesach, którymi się zajmuje. „Media plotkarskie z naszego życia prywatnego stworzyły własną historię, którą rozwijają i podkręcają według swoich potrzeb. Przestałem na to zwracać uwagę. Nie udzielam wywiadów na temat życia prywatnego, zabieram publicznie głos jedynie w sprawach, które dotyczą moich firm lub służą celom charytatywnym. Myślę, że ludzie i firmy, z którymi prowadzę interesy, doceniają i szanują takie podejście”, tłumaczył kilka lat temu w wywiadzie dla Własnego biznesu.

Pierwszego kwietnia tego roku para świętowała dziewiątą rocznicę ślubu. Jak co roku, Anna Czartoryska-Niemczycka wstawiła na Instagrama ich wspólne zdjęcia. „9 lat temu na Prima Aprilis też spadł śnieg", podpisała ujęcia. Zakochani nieustannie udowadniają, że w przypadku prawdziwej miłości żadne plotki nie mają znaczenia...  

Źródło: Party, Plejada, Super Express

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki świętują 8. rocznicę ślubu. Na zdjęciu w 2018 roku

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki: historia miłości
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…