Aneta Zając
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Aneta Zając ma szansę na wygraną w sądzie. Mikołaj Krawczyk już nie zobaczy synów?

Para od kilku lat walczy o dzieci

Redakcja VIVA! 4 listopada 2019 21:47
Aneta Zając
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Aneta zając i Mikołaj Krawczyk byli jedną z najpopularniejszych par show biznesu. Ich rozstanie było sporym zaskoczeniem dla fanów, a kulisy tej decyzji, podjętej po siedmiu latach związku, wciąż są tematem wielu domysłów. Niestety, nie udało im się rozejść w zgodzie, na czym najbardziej ucierpiały dzieci pary. Bliźniaki Robert i Michał mieszkają z mamą, ale wciąż jest głośno o rozprawach sądowych o alimenty.

Aneta Zając wygrała w sądzie z Mikołajem Krawczykiem

Doniesienia o sporze pary pojawiają się w mediach od kilku lat. Aktor oskarżany jest o nie płacenie alimentów na swoich synów, a gwiazda serialu Pierwsza miłość próbuje rozwiązać tą sprawę na swoją korzyść.

Według najnowszych informacji magazynu Party, aktorka prawdopodobnie ma szansę na wygraną. Sąd ograniczył prawa rodzicielskie Mikołaja Krawczyka, decydując, że Aneta Zając może samodzielnie decydować o niektórych kwestiach związanych z dziećmi.

„Nieprawomocny wyrok w sprawie ograniczenia praw rodzicielskich mojego klienta podyktowany jest wymaganiami proceduralnymi i dotyczy tylko niezbędnej sfery decyzyjności w niewielkim, aczkolwiek niezbędnym do funkcjonowania dzieci w codziennym życiu zakresie”, wytłumaczyła w magazynie Party mecenas Anna Borkowska, prawniczka reprezentująca aktora.

„Taka decyzja sądu podyktowana jest przebywaniem dzieci na stałe przy matce i dużym konfliktem między rodzicami. Proces jednakże zapoczątkowany został przez mojego klienta, a jego głównym roszczeniem było zwiększenie zakresu opieki na synami – ustanowienie opieki naprzemiennej”, dodaje.

„Wyrok ten jest nieprawomocny, a ponieważ jest niesatysfakcjonujący, mimo że zakres opieki mojego klienta został nieznacznie zwiększony, po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem będziemy wnosić apelację. Mój mocodawca zwrócił się także o pomoc do innych instytucji, które mogą go wesprzeć w walce o równe prawa w opiece nad synami”, ujawnia prawniczka, reprezentująca aktora w sądzie.

Nie jest to koniec walki byłych zakochanych, ponieważ kwestia alimentów wciąż pozostaje nierozwiązana. Przypomnijmy, że Mikołaj Krawczyk niedawno wziął cichy ślub z aktorką Sylwią Juszczak, z którą ma córkę. O życiu prywatnym Anety Zając nic nie wiadomo, ale aktorka w pełni poświęca się wychowywaniu synów. 

Aneta Zając nie jest już blondynką
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Aneta Zając nie jest już blondynką
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.