Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Piaseczny kpi z homofobicznych słów ojca Andrzeja Dudy 

"Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Dorota Falkowska 21 września 2021 09:01
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Po głośnym coming oucie piosenkarz zyskał jeszcze większą popularność. W programie "Tolerancja jest Kozak" Mariusza Kozaka Andrzej Piaseczny opowiadał o kulisach podjęcia tej decyzji. Bez ogródek wyznał, że jeśli ktoś "zmotywował" go do dokonania coming outu, to tą osobą był prezydent. Wokalista wskazał tu dokładnie na zachowanie Andrzeja Dudy w trakcie kampanii prezydenckiej, kiedy to usłyszano szeroko komentowane słowa polityka: "Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia".

W najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami" Andrzej Piaseczny debiutuje w roli jurora. 

Zobacz też: Pary jednopłciowe wystąpią w polskim Tańcu z gwiazdami? Andrzej Piaseczny chce zmian

Andrzej Piaseczny kpi z homofobicznych słów ojca Andrzeja Dudy

W poniedziałkowym show tuż po tym gdy pierwsza para zakończyła swój występ, ze strony wokalisty padły słowa:

"Ponoć można się czymś ode mnie zarazić. Potwierdzam, może jury zarazić się wyższymi notami". 

Piaseczny nawiązał w ten sposób do słów ojca prezydenta. Jan Duda stwierdził ostatnio w wywiadzie dla "Newsweeka", że "homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym". Jego wypowiedź spotkała się z falą oburzenia i krytyki, ale też jak widać z drwiną.

Andrzej Piaseczny już nie pierwszy raz w tak mocny sposób podkreśla swoją obecność w "Tańcu z gwiazdami" poprzez nawiązywanie do obecnych wydarzeń politycznych. Ostatnim razem odwołał się do antyrządowego hasła "j***ć PiS", które jest zapisywane za pomocą znaku ośmiu gwiazdek, komentując: "Mamy tu nie osiem gwiazdek, ale osiem gwiazd". W pierwszym odcinku wymierzył również uszczypliwy komentarz w stronę stacji TVP, mówiąc, że z przyzwyczajenia poszedł do innego studia. 

Czytaj także: Andrzej Piaseczny w „Tańcu z gwiazdami” zadrwił z rządu. Internauci podzieleni

Taniec z gwiazdami, jury, Iwona Pavlović, Andrzej Piaseczny, Michał Malitowski, Andrzej Piaseczny
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.