Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Pary jednopłciowe wystąpią w polskim Tańcu z gwiazdami? Andrzej Piaseczny chce zmian

Piosenkarz ma jednak jedno „ale”...

Rafał Kowalski 15 września 2021 10:07
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny wywołuje w nowej roli spore emocje. Piosenkarz dołączył do grona jurorów Tańca z gwiazdami. Podczas wywiadów przeprowadzanych przy okazji ostatniego odcinka show, ulubieniec publiczności – który ma za sobą coming out – ocenił pozytywnie pomysł występów par męsko-męskich i damsko-damskich na antenie Polsatu. Miał tylko jedno „ale”.

Andrzej Piaseczny o parach jednopłciowych w Tańcu z gwiazdami: Tak, ale nie teraz

Rozmawiający z dziennikarzem Pomponika Piasek przyznał, że jest mu przykro, że w historii polskiego Dancing With The Stars nie było jeszcze na parkiecie pary jednopłciowej. Na świecie staje się to powoli normą. „Mam nadzieję, że tak kiedyś będzie, ale wtedy, kiedy ludzie będą to z przyjemnością oglądać. Pokazywanie sytuacji z osobami tej samej płci wpływa na akceptację”, powiedział piosenkarz.

Dodał też, że jest za zmianami, ale na wszystko przychodzi naturalny czas. Niczego nie można pospieszać na siłę.  „Kiedy pragniemy zmian, które w naszym mniemaniu są dobre, to chcielibyśmy, żeby to się stało jak najszybciej. Wiem, ile przez ostatnie 20 lat się zmieniło i myślę, że trzeba to doceniać. Normalność ma to do siebie, że przychodzi szybko i nie ze zmianami rewolucyjnymi”, wyznał wokalista redakcji Pomponik.

Zgadzacie się z nim?

Czytaj także: Andrzej Piaseczny zdradza prawdę o coming oucie. Namówiła go do tego jedna osoba

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Pary jednopłciowe w Tańcu z gwiazdami - historia

Był rok 2010, gdy w izraelskiej edycji Tańca z gwiazdami wystąpiła pierwsza na świecie para jednopłciowa. Prezenterka telewizyjna Gili Szem Tow i tancerka Dorit Milman zajęły ósme z 12 miejsc. Od tej pory w wielu edycjach show na całym świecie pojawiały się duety damsko-damskie i męsko-męskie.

Dwa lata temu duński Taniec z gwiazdami pierwszy raz został wygrany przez taką parę. Pierwsze miejsce zajął aktor Jakob Fauerby i tancerz Silas Holst. 

Zobacz: Andrzej Piaseczny przeprosił społeczność LGBT! „Dobrze, że mnie za to skrytykowaliście”

Jakob Fauerby i Silas Holst

Andrzej Piaseczny o gejach w Tańcu z gwiazdami
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.