Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O tym się mówi

Kim jest Agnieszka Żulewska, czyli odtwórczyni głównej roli w serialu „Wielka woda”?

O ciąży dowiedziała się podczas pracy na planie!

Marcjanna Maryszewska 12 października 2022 19:01
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agnieszka Żulewska od wielu lat pracuje na swoją pozycję w świecie filmowym. Aktorka jest doskonale znana ze swoich ról, lecz wiele osób nadal nie kojarzy jej nazwiska. Na szczęście stopniowo ulega to zmianie, a wszystko za sprawą nowej produkcji Netfliksa „Wielka woda”. W serialu wcieliła się w postać Jaśminy. Niedawno zaskoczyła swoich fanów wyznaniem, iż podczas kręcenia zdjęć była w ciąży!

Kariera Agnieszki Żulewskiej. Znają ją wszyscy fani polskich produkcji

Agnieszka Żulewska urodziła się 26 czerwca 1987 roku w opolskim Ozimku. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, a jej aktorski debiut nastąpił w 2008 roku. Wcieliła się wówczas w Maję Kochanowską - dziewczynę Igora (granego przez Kubę Wesołowskiego) w serialu TVN „Na Wspólnej”. Następnie miała swoje epizody w m.in. „Czasie Honoru”, „Ojcu Mateuszu” i „Przepisie na życie”. Na dużym ekranie zadebiutowała trzy lata później rolą Łucji w dramacie „W imieniu diabła”.

W 2013 roku odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sztokholmie. Zapewnił ją występ w krótkometrażowym filmie „Pocałunek”, w którym wcieliła się w Emilię. Z kolei za rolę w filmie „Lena i ja” została wyróżniona nagrodą za odkrycie aktorskie na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

ZOBACZ TAKŻE: W serialu Klan zagrała najczarniejszy charakter. Jak wygląda życie Jolanty Mrotek?

Agnieszka Żulewska, 14.02.2017 Warszawa, Teatr Rozmaitości

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od tamtego czasu pojawiała się regularnie w wielu kultowych produkcjach, obecnie zaliczana jest do grona najbardziej obiecujących aktorek. Występuje nie tylko na ekranie, ale również deskach Teatru Rozmaitości.

Twarz gwiazdy z pewnością jest doskonale znana większości fanom polskiej kinematografii, choć kojarzyć mogą ją również entuzjaści muzyki zespołu Jamal czy Krzysztofa Zalewskiego. W ich teledyskach zdarzyło się wystąpić aktorce w przeszłości! 

Agnieszka Żulewska wzięła udział w wielu innych ambitnych projektach, które zyskały uznanie krytyków oraz widzów. Przełomem w jej karierze była rola Leny Zybert w filmie „Chemia”. W 2021 roku głośno było o produkcji „Cicha ziemia”, gdzie gwiazda wystąpiła w jednej z głównych ról. Teraz jej nazwisko znów jest na ustach fanów, a wszystko za sprawą serialu „Wielka woda”, który pojawił się właśnie na platformie Netflix! Produkcja opowiada o powodzi, która w 1997 roku zaburzyła spokój mieszkańców Wrocławia.

CZYTAJ TAKŻE: Katarzyna Chrzanowska rozkochała w sobie widzów w serialu „Adam i Ewa”. Jak potoczyło się życie aktorki?

Życie prywatne Agnieszki Żulewskiej. Podczas pracy nad „Wielką wodą” była w ciąży

Na ekranie występuje od lat, lecz o jej życiu poza kamerami wiadomo tak naprawdę niewiele. Gdy udziela wywiadów, przeważnie opowiada o swoich zawodowych projektach. Pilnie strzeże swojej prywatności, nie pojawia się na bankietach i nie pozuje na czerwonym dywanie, gdy nie czuje takiej potrzeby. 

Ostatnio jednak wyszło na jaw, że została mamą! O ciąży dowiedziała się podczas pracy nad serialem „Wielka woda”. Błogosławiony stan na szczęście nie przeszkodził jej w uczestniczeniu w zdjęciach, choć wiązało się to z wieloma nowymi wyzwaniami.. Przy niektórych scenach zdecydowała jednak się na pomoc kaskaderki. „Miałam wstręt zapachowy. […] Wrocław będzie mi się kojarzył z notoryczną chęcią wymiotowania w każdym z możliwych miejsc. Wszystko śmierdziało. Nie byłam w stanie spędzić czasu w żadnym zamkniętym pomieszczeniu. Wszystko było dla mnie intensywne w doznaniach zapachowych”, wspominała w ostatnim wywiadzie z Magdą Mołek.

Agnieszka Żulewska, 16.09.2022 Gdynia, 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Macierzyństwo wywróciło jej życie i światopogląd do góry nogami. „Dopiero teraz zrozumiałam historie o matkach, które są w stanie podnieść tira (...) To siła, która się w nich rodzi, aby obronić dziecko, gdy coś mu grozi” - stwierdziła z kolei w wywiadzie z „Twoim Stylem”. Więcej o jej ciąży opowiedzieli bliscy Agnieszki Żulewskiej.

Aga jest teraz w bardzo dobrym momencie: szczęśliwa mama, ale i w świetnej formie zawodowej. (...) W Warszawie mieszkamy bardzo blisko siebie i często się widujemy, ale ostatnio zbliżyło nas macierzyństwo, ja mam sześcioletniego synka. Aga świetnie odnajduje się w nowej roli, jest czułą i uważną mamą Gucia. Z przyjemnością patrzę, jak się rozwija ich relacja, a często ten pierwszy okres macierzyństwa bywa trudny. Przed porodem dałam jej list, co się zmieni, na jakie momenty powinna uważać. Przypięła go do lodówki. Ale ona ma ogromną intuicję i jej słucha” - mówiła bliska przyjaciółka aktorki, Marta Ojrzyńska. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Od 16 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo! Kim jest żona Tomasza Kota?

Agnieszka Żulewska od dawna jest w szczęśliwym związku. Ukochany gwiazdy nie jest związany z show-biznesem i poza imieniem niewiele wiadomo o mężczyźnie. Jedno jest pewne - łączy ich naprawdę wyjątkowe uczucie! Co aktorka mówiła o ich miłości na łamach „Twojego Stylu”? „Wybrałam dobrego partnera, w dodatku nie aktora. Bardzo pięknego Człowieka, Wiktor jest całą górą dobroci, wspierający, mądry i bardzo silny. Mam bardzo dużo szczęścia, że na niego trafiłam.”

Życzymy dużo szczęścia i wielu sukcesów zawodowych!  

Źródło: TwójStyl.pl, Plejada.pl, Pudelek.pl, rozrywka.dziennik.pl

Agnieszka Żulewska, 26.04.2018 Warszawa, Teatr Rozmaitości, Próba medialna spektaklu "Strach"

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.