Fot. Facebook: Dariusz Łukawski
Pożegnanie

Nie żyje dziennikarka TVP Agnieszka Gawerska-Jabłonowska. Miała 56 lat

Była polską korespondentką, prowadziła relację z Rzymu, gdy zmarł Jan Paweł II

Marcjanna Maryszewska 24 maja 2022 11:18
Fot. Facebook: Dariusz Łukawski

Agnieszka Gawerska-Jabłonowska odeszła w nocy z soboty na niedzielę. Dziennikarka przez wiele lat związana była z Telewizją Polską, pracowała w Rzymie jako polska korespondentka. Reporterkę żegnają jej poruszeni bliscy i współpracownicy. Odeszła w wieku 56 lat…

Agnieszka Gawerska-Jabłonowska nie żyje

Agnieszka Gawerska-Jabłonowska przez wiele lat była korespondentką TVP w Rzymie i Watykanie. To ona relacjonowała chorobę i odejście papieża Jana Pawła II z wspominanym do dziś profesjonalizmem. Wierni widzowie pamiętają ją z pewnością z „Panoramy” oraz „Reportera Polskiego”, którego była współautorką. W latach 2011-2015 prowadziła go razem z Moniką Sieradzką.

O śmierci 56-latki poinformowali jej współpracownicy, którzy pożegnali zmarłą przyjaciółkę i reporterkę. Nie wiadomo, jaka dokładnie była przyczyna jej śmierci. Według niektórych źródeł 56-latka walczyła z chorobą.

Czytaj także: Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze. Rodzina potwierdziła tragiczne wiadomości

Bliscy żegnają Agnieszkę Gawerską-Jabłonowską

Monika Sieradzka, która przez wiele lat blisko współpracowała ze zmarłą dziennikarką, zamieściła na Facebooku wpis. W poruszających słowach wspomniała jej osobę.

Doskonała w opracowywaniu najtrudniejszych nawet tematów reporterskich, niezawodna i profesjonalna, otwarty na świat człowiek i wspaniała przyjaciółka. Jestem wdzięczna, że nasze ścieżki połączyły się na te parę lat. Dużo ci zawdzięczam. Żegnaj Aga” - napisała.

Dawną koleżankę z reakcji pożegnał również Dariusz Łukaszewski. Przypomniał o zasługach zawodowych reporterki.

Świetna dziennikarka i super koleżanka. Ciepła, mądra, pracowita. To ona przygotowywała się do wejścia na żywo do Panoramy z Placu św. Piotra gdy odszedł JP2. Panorama wtedy jedyny raz w historii, nie została wyemitowana, a na obu antenach TVP pojawił się komunikat przygotowany przez księdza z Red. katolickiej. Godzinę później nadaliśmy wydanie specjalne, które zaczęła oczywiście Agnieszka. Profesjonalnie, spokojnie, konkretnie mimo emocji, które rozwalały nas wszystkich. Teraz też nami targają emocje” - pisał w sieci.

„Zmarła Agnieszka Gawerska, moja koleżanka z "Panoramy", w której razem pracowałyśmy. Sympatyczna i pomocna, dobra koleżanka i dziennikarka. Niech odpoczywa w pokoju”, dopisała z kolei Anna Popek.

Z bliskimi oraz przyjaciółmi zmarłej łączymy się w bólu i składamy najszczersze kondolencje.  

Sprawdź również: Jak brzmiały ostatnie słowa Zbigniewa Wodeckiego? Padło poruszające zdanie...

TAGI #śmierć

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.