Andrzej Duda, Agata Duda, Andrzej i Agata Dudowie
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Duda znów jest nauczycielką. Nie uwierzycie, gdzie teraz uczy!

Tak próbuje ratować swój wizerunek?

Gabriela Czernecka 6 października 2018 19:09
Andrzej Duda, Agata Duda, Andrzej i Agata Dudowie
Fot. East News

Agata Duda znów jest nauczycielką. Jak podaje Super Express, pierwsza dama uczy języka niemieckiego w Pałacu Prezydenckim! Informację tę w rozmowie z tabloidem potwierdził sam prezydent, Andrzej Duda. O tym, że Agata Duda tęskniła za swoją pasją pisano wielokrotnie. Wygląda na to, że wreszcie udało się jej wrócić do zawodu. 

Agata Duda w pałacu uczy języka niemieckiego

Jak podaje Super Express, Agacie Dudzie udało się wrócić do swojej pasji i do zawodu, który wykonywała przez prawie dwadzieścia lat. Nasza pierwsza dama znów ma okazję uczyć dzieci. Uczniowie regularnie odwiedzają ją w pałacu, gdzie daje im lekcje języka niemieckiego. Tę informację potwierdził w rozmowie z tabloidem sam Andrzej Duda. „Tak, moja żona uczy społecznie języka niemieckiego”, wyznał. Co więcej, prezydent przyznał, że jej lekcje są darmowe.

O tym, że pierwsza dama tęskniła za swoją pracą pisano wielokrotnie. Agata Duda przez prawie dwadzieścia lat uczyła języka w jednej z krakowskich szkół, II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego. Ze swoimi uczniami musiała pożegnać się w 2015 roku, gdy jej mąż wygrał w wyborach prezydenckich.

Wówczas Agata Duda musiała zdobyć się na prawdziwe poświęcenie. Nie dość, że musiała porzucić swoją pracę zawodową, która była jej pasją, to na dodatek, na stałe musiała przenieść się do Warszawy. Choć z zawodu zrezygnowała, wielokrotnie odwiedzała dzieci w szkołach, promowała czytelnictwo. Prowadziła także, w ramach wolontariatu, kółko w Liceum Polonijnym im. św. Stanisława Kostki w Warszawie. 

Wszystko wskazuje na to, że udało się jej powrócić do swojej pasji. Od jakiegoś czasu Agata Duda prowadzi darmowe lekcje języka niemieckiego w Pałacu Prezydenckim. To z pewnością wspaniała wiadomość dla wszystkich uczniów pierwszej damy. 

Ostatnio wiele mówiło się na temat żony prezydenta RP. Niestety, niezbyt pochlebnie. Krytykowano jej zachowanie w Nowym Jorku, wyliczano wpadki, twierdzono, że kpi z protestujących, którzy krzyczeli pod jej adresem słowa "konstytucja" - wówczas ta udawała, że dyryguje w rytm okrzyków. Informacja o tym, że uczy języka niemieckiego w pałacu to chyba pierwsza tak pozytywna wiadomość dotycząca pierwszej damy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Czy tak próbuje ratować swój wizerunek? Może, pytanie tylko, czy skutecznie...  

Agata Duda, pierwsza dama, stylizacje pierwszej damy, stylizacje Agaty Dudy
Fot. Rex Features/East News

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.