O TYM JEST GŁOŚNO

Miłość czy nienawiść? Mowa ciała państwa Macronów i Trumpów zdradza prawdę o ich relacjach

Pierwsze damy zachwyciły stylizacjami

Gabriela Czernecka 24 kwietnia 2018 15:30

Emmanuel Macron wraz z małżonką, Brigitte Macron w poniedziałek udali się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Para prezydencka Francji odwiedziła m.in. Biały Dom w Waszyngtonie, gdzie spotkali się z prezydentem USA, Donaldem Trumpem i jego małżonką, Melanią Trump. O stylizacjach pierwszych dam mówi dziś cały świat, ale my bierzemy pod lupę mowę ciała obu par prezydenckich! Co ich łączy, a co dzieli?

Mowa ciała Emmanuela i Brigitte Macronów

Pierwsza dama Francji jest chyba pierwszą panią prezydentową, która wzbudza tak wielkie emocje. Związek Brigitte z młodszym o 24-lata prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem sprawił, że oczy całego świata zwróciły się ku Francji. Od zaprzysiężenia Macrona na prezydenta wszyscy bacznie obserwują mowę ciała pary. Dla tych, którzy szukają skandalu, nie mamy dobrych wiadomości.

Macronowie chętnie okazują sobie czułość, obejmują się, trzymają za ręce, całują… Widać, że łączy ich prawdziwa miłość. Para nie ukrywa swojego uczucia zarówno podczas oficjalnych uroczystości, jak i podczas prywatnych imprez i bali. 

Mowa ciała Donalda i Melanii Trumpów

Wielu mówi, że ich totalnym przeciwieństwem są Trumpowie. Donalda i Melanię również dzieli 24 lata (w tym przypadku to pierwsza dama jest młodsza). Para nie wygląda jednak na zakochaną. Według specjalistów od mowy ciała Donald i Melania już podczas inauguracji unikali się wzrokiem, zachowywali wobec siebie chłodny dystans i rzadko trzymali się za ręce.

Pojawiały się nawet informacje, że para prezydencka USA planuje się rozwieść. Nic więc dziwnego, że gdy raz na jakiś czas Melania obdarzy Donalda uśmiechem lub gdy ten złapie ją za rękę, dziennikarze nie zostawiają na nich suchej nitki, twierdząc że to tylko udawane gesty. Jaka jest prawda?

Macronowie i Trumpie: spotkanie prezydentów pod lupą 

Prezydent USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią odwiedzili Francję w lipcu 2017 roku. Tam spotkali się z Emmanuelem Macronem i jego żoną Brigitte. Miała to być wówczas zwykła wizyta dyplomatyczna, jednak sposób, w jaki prezydent USA zwrócił się do pierwszej damy Francji, wywołał burzę. 

Gdy nastąpił moment oficjalnego powitania i kurtuazyjnych uścisków dłoni, Donald Trump odezwał się do Brigitte Macron tymi słowami: Jest Pani w takiej dobrej formie, naprawdę”, mówił mocno zaskoczony. Co gorsza, słowa te powtórzył, gdy zwrócił się do Emmanuela Macrona. „Ona jest naprawdę w dobrej formie fizycznej. Piękna”, skwitował. Jego słowa uwieczniły wówczas kamery.

Gdy wczoraj doszło do spotkania Trumpów z Macronami wszyscy spodziewali się skandalu. Mówiono, że Brigitte urażona słowami prezydenta USA da mu wyczuć, że w ubiegłym roku posunął się za daleko. Media tylko czekały, by móc opisać, że prezydent USA znów zaliczył wpadkę. Nie tym razem!

Para spotkała się przed Białym Domem w Waszyngtonie. Obie pary uśmiechały się i rozmawiały ze sobą, a o żadnym konflikcie nie było mowy.  Co więcej, Macronowie przywieźli parze prezydenckiej USA drzewko, które wspólnie zasadzili przed posiadłością prezydenta. Sprezentowane przez Macronów drzewko ma wymiar symboliczny, bowiem pochodzi ono z pola jednej z francuskich bitew stoczonych podczas I wojny światowej, w której czynny udział brali Amerykanie. 

Zobaczcie, jak przebiega spotkanie Macronów i Trumpów w USA. Co ich łączy, a co dzieli? Te zdjęcia mówią wszystko!  

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.