szkola filmowa afera
O TYM JEST GŁOŚNO

Afera w łódzkiej szkole filmowej. Uczelni stawiane są poważne zarzuty

„Koniec z chamami pod przykrywką artyzmu!” - nawołuje aktor Dawid Ogrodnik

Aleksandra Andrzejak 20 marca 2021 12:57
szkola filmowa afera

Aktorka Anna Paliga na swoich social mediach udostępniła list otwarty, w którym opisuje przypadki stosowania przemocy fizycznej i psychicznej przez wykładowców najsłynniejszej w Polsce uczelni filmowej. Na jej poruszający wpis zareagowały inne osoby ze środowiska aktorskiego.

Anna Paliga o łódzkiej filmówce

Anna Paliga na swoich social mediach przytoczyła przykłady niewłaściwego traktowania młodych aktorów przez ich wykładowców. „Na wczorajszej Małej Radzie Programowej Łódzkiej Szkoły Filmowej przedstawiłam swoje stanowisko wobec nadużyć skierowanych wobec studentów, a panujących od lat w strukturach tejże szkoły” - rozpoczęła wpis.

Szanowni Państwo, na wczorajszej Małej Radzie Programowej Łódzkiej Szkoły Filmowej przedstawiłam swoje stanowisko wobec...

Opublikowany przez Anna Paliga Środa, 17 marca 2021

Eliza Rycembel oskarża szkoły aktorskie w Polsce

Słowa Anny Paligi rozniosły się jeszcze szerszym echem po tym, jak udostępniła je u siebie Eliza Rycembel. Gwiazda Bożego Ciała dopisała, że szokujące praktyki „dotyczą nie tylko szkoły w Łodzi. W Warszawie jest tak samo”, czytamy na Instagramie aktorki.

Maria Dębska brała leki uspokajające

Maria Dębska przyznała, że sama po studiach aktorskich musiała udać się na terapię. W swoim wpisie na Facebooku podkreśla jednak, że sama czuła się często lubianą absolwentką szkoły i uczyli ją niezwykli profesorowie, którzy pomogli rozwinąć jej warsztat aktorski, ale wraz z innymi kolegami również doświadczyła przykrych wydarzeń „Niestety wielokrotnie byłam świadkiem lub ofiarą sytuacji, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Wiem, że nie tylko ja szkołę kończyłam na lekach uspokajających i niezbędna mi była terapia” - napisała Dębska.

Maria Dębska, Viva! 1/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Dawid Ogrodnik o nadużyciach w szkole filmowej

Dawid Ogrodnik uczył się w PWST w Krakowie. Na swoim profilu na Instagramie opublikował wpis, że w czasie studiów również doświadczył nieprzyjemności ze strony jednej z wykładowczyń szkół w Krakowie oraz Łodzi - Beaty Fudalej.

Dawid Ogrodnik
Fot. Tomek Tyndyk

„Koniec z mobbingiem, chamami pod przykrywką artyzmu! Mnie i moich kolegów tak traktowała pani Beata Fudalej! Znam ten strach i znam ten wstyd, znam to upokorzenie i poczucie bezwartościowości! Wszyscy się baliśmy i tylko niektórzy uciekli, byłem jednym z nich! Reszta chciała przetrwać! Oddaję ten wstyd i ten strach swoim oprawcom! Wstydźcie się i bójcie!” - napisał Dawid. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.