KATARZYNA PRZYBYSZEWSKA 29 kwietnia 2017 20:15
1/11
Jennifer Aniston, Tom Cruise, Jennifer Lopez, Nicole Kidman, Demi Moore, Aston Kutcher
Copyright @Getty Images
1/11

27 kwietnia mediami i fanami Justyny Steczkowskiej wstrząsnęła wiadomość, którą wokalistka podzieliła się w poście na Facebooku. Wokalistka wyznała, że jej małżeństwo z architektem Maciejem Myszkowskim przechodzi poważny kryzys, stąd decyzja o separacji. Wszyscy zadali sobie wówczas jedno pytanie: dlaczego?

 

Gdy się pobierali lub oficjalnie ogłaszali, że są razem, kibicował im cały świat. I niestety świat komentował rozstania, rozwody i miłosne perypetie. Postanowiliśmy przypomnieć Wam najgłośniejsze hollywoodzkie rozstania.

 

 

Zobacz też: Ślub, ciąża, narodziny dzieci. Najważniejsze momenty z życia Brada i Angeliny na okładkach magazynów

 

Tom Cruise i Katie Holmes, Scarlett Johansson i Ryan Reynolds, Demi Moore i Ashton Kutcher... Kto jeszcze rozstawał się na łamach gazet?

 

Oto nasz ranking 10 najsłynniejszych hollywoodzkich rozstań.

 

Polecamy też: Śmierć miłości! Wszystkie powody rozstania Angeliny Jolie i Brada Pitta

2/11
Tom Cruise i Nicole Kidman
Copyright @Getty Images
2/11

1. Tom Cruise i Nicole Kidman


To była jedna z najbardziej znanych par Hollywood, o ich miłości, ślubie, a w końcu rozwodzie i jego powodach mówi się do dzisiaj. Poznali się w 1990 roku na planie filmu "Szybki jak błyskawica". Szybko stali się ulubieńcami mediów i fanów na całym świecie. Wspólnie adoptowali dwoje dzieci Isabellę i czarnoskórego Connora. Ich związek zaczął się psuć po siedmiu latach, choć skrzętnie to ukrywali. Mimo wszystko podjęli decyzję o wspólnym zagraniu w filmie Stanleya Kubricka "Oczy szeroko zamknięte”, co ostatecznie pokazało całkowity rozpad pożycia między małżonkami. Na drodze ich małżeństwu stanęli także członkowie sekty scjentologicznej, do której należy Cruise. Chciał, aby adoptowana przez nich dwójka dzieci także wstąpiła do sekty, na co nie zgodziła się katoliczka Kidman. Gdy Tom zaczął pracować nad filmem "Vanilla Sky" i związał się z hiszpańską aktorką Penelope Cruz, Nicole wniosła o rozwód, który ostatecznie zakończył się w 2002 roku.

3/11
Demi Moore i Bruce Willis
Copyright @Getty Images
3/11

2. Demi Moore i Bruce Willis


Byli razem od 1987 roku i w tamtym czasie uchodzili za wzorowe małżeństwo. Szybko pięli się po szczeblach kariery, szybko awansując do ról ulubieńców ekranu, mediów i fanów. W krótkim czasie urodziły im się trzy, podobne jak dwie krople wody do Willisa, córki: Rumer, Scout LaRuę i Tallulah. W trakcie trwania małżeństwa Demi Moore wystąpiła nago w ciąży na okładce magazynu „Vanity Fair”, a w wywiadzie podkreślała jak bardzo kochają się z mężem, akceptując swoje kariery i wybory. Niestety sielanka skończyła się 18 października 2000 roku, gdy do publicznej wiadomości podano informację o rozwodzie pary. Przyczyn rozwodu nie ujawniono. Wiadomo jednak, że Bruce i Demi rozstali się w przyjaźni i do dziś przyjaciółmi pozostali. Willis wspierał Moore po traumatycznym dla niej rozwodzie z kolejnym mężem, młodszym o kilkanaście lat Ashtonem Kutcherem.

 

4/11
Brad Pitt i Jennifer Aniston
Copyright @Getty Images
4/11

3. Brada Pitta i Jennifer Aniston


Byli złotą parą Hollywood. Ona ulubienica Ameryki grająca główną rolę w kultowym serialu „Przyjaciele”, on pierwszy amant amerykańskiego kina z błyskawicznie rozwijającą się karierą. Brad podobno upatrzył sobie Aniston oglądając namiętnie kolejne odcinki „Przyjaciół”. O zaaranżowanie pierwszej randki, która odbyła się w maju 1998 roku poprosił swojego agenta. Po raz pierwszy oficjalnie pojawili się ponad rok później w listopadzie 1999 roku na koncercie Stinga. Wtedy na palcu Jennifer błyszczał już diament. Ślub odbył się w lipcu 2000 roku i był obwołany ślubem dekady. Szybko jednak wyszły na jaw różnice w charakterach pary. Jennifer uwielbiała zainteresowanie mediów, szybko zresztą pochwaliła się w jednym z wywiadów, że została żoną Pitta, ten w półtora roku po ślubie popadł w depresję. W wywiadzie dla „Vanity Fair” wyznał, że chciał rzucić aktorstwo, bo ma dość nieustannej ucieczki przed paparazzi. A potem pojawiła się… Angelina Jolie, z którą Pitt spotkał się na planie wspólnego filmu „Pan i Pani Smith”. Para zaprzecza jednak plotkom on romansie, a Angelina nigdy nie przyznała się, że miałaby być powodem rozstania „złotej pary”. Powód naprawdę był inny. Brad rzekomo pragnął rodziny, a Aniston decyzję o dziecku odwlekała w nieskończoność. Koniec historii jest już znany.

 

5/11
Jennifer Lopez i Ben Affleck
Copyright @Getty Images
5/11

4. Jennifer Lopez i Ben Affleck


Kto wie, czy ich duet nazwany „Bennifer” od Bena i Jennifer nie był swego czasu słynniejszy od „Brangeliny” czyli Brada i Angeliny. Para zaczęła spotykać się w 2002 roku, kiedy jeszcze Jennifer była żoną tancerza Crisa Judda. Poznali się na planie wspólnego filmu „Gigli”. Film nie okazał się hitem, ale zaowocował romansem, który przekształcił się w poważny związek. Jennifer i Ben nigdy nie kryli się przed paparazzi, wręcz przeciwnie, odpowiadało im zainteresowanie mediów. Oboje byli wówczas u szczytu karier i dobrze wiedzieli, że wzrost popularności może przełożyć się na kolejne hitowe role.
Po kilku miesiącach bycia razem Ben podarował ukochanej pierścionek zaręczynowy z różowym brylantem wart 1,5 mln dolarów. Na kilka dni przed ślubem zaplanowanym na wrzesień 2003 roku imprezę odwołano. Ponoć poszło o intercyzę, na którą Ben nie miał ochoty. Kilka dni po niedoszłej ceremonii, Ben widziany był w klubie ze striptizem. Oficjalnie rozstali się na początku 2004 roku.

 

6/11
Johnny Deep i Vanessa Paradis
Copyright @Getty Images
6/11

5. Johnny Deep i Vanessa Paradis


Para poznała się dzięki… Romanowi Polańskiemu. Gdy Deep w 1998 roku kręcił we Francji film „Dziewiąte wrota”, polski reżyser miał mu przedstawić Vanessę Paradis, jako dziewczynę, z którą na pewno będzie mu się dobrze rozmawiało. I to był początek wielkiego romansu, nigdy nie zwieńczonego ślubem. Szybko jednak, bo już w maju 1999 roku na świat przyszła ich córka Lily Rose, a trzy lata później w 2002 roku syn John Christopher. Vanessa i Johnny uchodzili za bardzo zgodną parę, mieszkali we Francji i starali się żyć z dala od pokus Hollywood. Przy Vanessie Johnny ustatkował się, przestał pić, brać narkotyki, w niepamięć puścił swoje wcześniejsze wybryki i miłość z rozrywkową Kate Moss. O rękę jednak nigdy jej nie poprosił. Zgodnie dementowali plotki o kryzysie w swoim związku. „Ludzie mówią, że każdej zimy się rozstajemy, a każdego lata bierzemy ślub. Piszą też, że jestem po raz dwunasty w ciąży. Wszystko to plotki, które krzywdzą moją rodzinę i moje dzieci”, mówiła Vanessa Paradis w rozmowie z „Hello Magazine”. Mimo zapewnień w czerwcu 2012 roku para oficjalnie ogłosiła rozstanie. Powodów nie podano, ale wiadomo było, że na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem: Johnny spotkał piękną Amber Heard i stracił dla niej głowę.

 

7/11
Demi Moore i Ashton Kutcher
Copyright @Getty Images
7/11

6. Demi Moore i Ashton Kutcher


Tego akurat wszyscy się spodziewali. Choć Hollywood słynie z niekonwencjonalnych związków, romans Demi i Ashtona, zdaniem mediów, skazany był na fiasko. Ale początki były piękne. Podobno Ashton zakochał się w Demi, gdy jako nastoletni chłopiec zobaczył ją w filmie „Uwierz w ducha”, gdzie partnerował jej Patrick Swayze. Poznali się wiele lat później, bo w 2003 roku, a w 2005 roku wzięli ślub. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, uchodzili za zgodne małżeństwo, Ashton zaprzyjaźnił się nawet z byłym mężem Demi Brucem Willisem i ich córkami. Sielankę przerywały od czasu do czasu krążące plotki o romansach Kutchera. Po kolejnym z kelnerką Sarą Leal, Moore zdecydowała się na separację w listopadzie 2001 roku.
„Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem zdecydowałam zakończyć trwające od sześciu lat małżeństwo z Ashtonem” - oświadczyła wówczas Demi Moore. „Jako kobieta, matka i żona mam pewne zasady, które uznaję za świętość i w tym duchu postanowiłam pójść z życiem naprzód”. Demi Moore rozwód przypłaciła depresją, a Kutcher szybko związał się z dawną koleżanką z planu serialu „Różowe lata siedemdziesiąte” Milą Kunis.

 

8/11
Scrlatt Johansson i Ryan Reynolds
Copyright @Getty Images
8/11

7. Scarlett Johansson i Ryan Reynolds


Rozstali się tak szybko, jak zakochali. W obu przypadkach starając się jak najdalej trzymać od mediów. I dlatego zdaniem Hollywood mogło im się udać wytrwać w miłości. Ale nie udało się. Byli piękną i zapracowaną parą. Tak zapracowaną, że paparazzi zdołali zrobić im zaledwie kilka wspólnych zdjęć. Zawsze były to zdjęcia z ulicy, oboje w okularach, incognito. Oficjalnie pokazali się zaledwie kilka razy. Pobrali się w 2008 roku, by trzy lata później zakończyć krótkie małżeństwo. Podobno dzieląca ich odległość, gdy oboje przebywali na planach, skutecznie ochłodziła ich relacje. Rozstali się w przyjaźni. I oboje bardzo szybko związali się z innymi partnerami. Reynolds z aktorką Blake Lively, a Johansson z francuskim dziennikarzem Romainem Dauriackiem.

 

9/11
Tom Cruise i Katie Holmes
Copyright @Getty Images
9/11

8. Tom Cruise i Katie Holmes


To już drugie tak medialne rozstanie Toma Cruise`a, który od początku związku z Katie Holmes robił wszystko, by świat się o nim dowiedział. Bardzo szybko po poznaniu na początku 2005 roku pokazał się z młodszą o szesnaście lat aktorką, potem skacząc na kanapie w Oprah Winfrey Show publicznie wyznał jej miłość, w czerwcu para zaręczyła się, a w październiku oficjalnie ogłosiła, że spodziewa się dziecka. 18 listopada 2016 roku we Włoszech, już po narodzinach córeczki Suri, Tom i Katie ślubowali sobie miłość i wierność. Ale bajkowy ślub wcale nie oznaczał bajkowego życia. Katie chudła i była coraz smutniejsza, czego nie starała się ukryć nawet podczas publicznych wyjść. Pojawiły się plotki, że Tom osaczył Katie, że chce, by och córka żyła zgodnie z przykazaniami scjentologicznej sesji, której jest fanatycznym wyznawcą. W 2011 roku rzecznik prasowy Toma Cruise'a ogłosił, że po pięciu latach małżeństwa z Katie Holmes, celebryci postanowili się rozstać. Pozew złożyła Katie, tłumacząc w nim, że powodem jej decyzji są „różnice nie do pogodzenia”. Krótko po rozstaniu z Tomem, Holmes znów zaczęła się uśmiechać.

 

10/11
Reese Witherspoon i Ryan Philippe
Copyright @Getty Images
10/11

9. Reese Witherspoon i Ryan Phillippe


Dziecięce małżeństwo. Tak o nich mówiono. Ale przez lata uchodzili za idealną parę. Oboje bardzo szybko weszli w świat filmu i awansowali do hollywoodzkiej pierwszej ligi. Poznali się na przyjęciu z okazji dwudziestych pierwszych urodzin Reese, w marcu 1997 roku, w grudniu 1998 zaręczyli się, w marcu 1999 publicznie ogłosili swoje plany małżeńskie, a 5 czerwca 1999 roku pobrali się w Charleston w Karolinie Południowej. Szybko doczekali się dwójki dzieci, uzgadniając między sobą, że zawsze przy dzieciach będzie jeden z rodziców, co w konsekwencji o wiele bardziej pokrzyżowało plany zawodowe Ryana niż Reese. Podczas gdy ona świętowała aktorskie triumfy i stała się najlepiej zarabiającą hollywoodzką aktorką, on zajmował się dziećmi,a jego kariera stała w miejscu. 5 października 2007 para wzięła rozwód. „Byliśmy zbyt młodzi”, wyznał potem Phillippe.

 

11/11
Heidi Klum i Seal
Copyright @Getty Images
11/11

10. Heidi Klum i Seal


Poznali się w 2004 roku na rozdaniu nagród magazynu „GQ”. Heidi była wówczas w ciąży z miliarderem Flavio Briatore, ale kiedy w grudniu ubiegłego roku przekazywała mediom radosną wiadomość o ciąży, Flavio został przyłapany na romansie z dziedziczką fortuny Svarovskich. Seal zawsze powtarzał, że w jego przypadku była to miłość od pierwszego wejrzenia. Ponownie spotkali się przypadkiem w Nowym Jorku, a przypadkowe spotkania bardzo szybko zamieniły się w związek. Seal od razu zdecydował, że chce zostać „ojcem” nienarodzonego dziecka Klum z Briatore, był przy Heidi podczas porodu. W 2005 roku Heidi i Seal powiedzieli sobie „tak” w willi piosenkarza w malowniczym Puerto Vallarta w Meksyku. Cztery miesiące po ślubie na świat przyszło ich pierwsze wspólne biologiczne dziecko, a ponad rok później kolejne. Kiedy w 2012 roku świat obiegła informacja o rozstaniu, wszyscy byli zdziwieni, zwłaszcza, że para cyklicznie odnawiała przysięgę małżeńską. Oboje nie komentowali rozstania, a podobno do dziś się przyjaźnią. I to nie tylko ze względu na dzieci…

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.