Katarzyna Glinka, Viva! grudzień 2011
Fot. Iza Grzybowska/MOVE
O tym się mówi!

Katarzyna Glinka po szokującej diagnozie zaapelowała do kobiet

Aktorka przeżyła chwile grozy

Aleksandra Frankowska 16 marca 2023 20:57
Katarzyna Glinka, Viva! grudzień 2011
Fot. Iza Grzybowska/MOVE

Katarzyna Glinka na swoim Instagramie wystosowała do kobiet gorący apel. Chodzi o zdrowie i profilaktyczne badania, które są w stanie uchronić je przed diagnozą, którą usłyszała aktorka. W jej piersi znaleziono guzek, co było dla niej szokiem. Chociaż słyszy się o tym na okrągło, niewiele osób spodziewa się, że dotknie to właśnie ich.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Glinka szczerze o niełatwej relacji z ojcem: „Nigdy nie powiedział, że mnie kocha”

Katarzyna Glinka apeluje do kobiet

Na profilu aktorki pojawił się niepokojący wpis o jej stanie zdrowia. Katarzynka Glinka, która na co dzień zaraża uśmiechem, niedawno rozstała się z narzeczonym, Jarosławem Bienieckim. Teraz musiała zmierzyć się z kolejną trudnością, jaką okazał się guz w piersi. Diagnoza była dla niej szokiem. Zupełnie nie wiedziała czego się spodziewać.

Katarzyna Glinka, Viva! grudzień 2011, 26/2011
Fot. Iza Grzybowska/MOVE

Kilka dni temu wykryłam u siebie guzka w piersi. Do czasu diagnozy umierałam z przerażenia… Guzek jest duży, ma prawie centymetr. Na szczęście nie jest groźny… Jednak wyrzuty sumienia, że ostatnie badanie kontrolne robiłam ponad rok temu, dosłownie mnie przygniatały... Bo moje szanse na wyleczenie, gdyby guz okazał się złośliwy, byłyby niewielkie.

Katarzyna Glinka ma guza piersi

Aktorka wyznała, że przeżyła chwile grozy, jednak po badaniach okazało się, że guz nie jest złośliwy. Glinka miała mnóstwo szczęścia i mogła odetchnąć z ulgą. Apeluje jednak do kobiet, aby regularnie badały piersi, bo nigdy nie wiadomo, w jak szybkim tempie zmiana nowotworowa może się pojawić.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Glinka w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Jarosławem Bienieckim. Aktorka przeszła terapię

Dziewczyny, badajcie się. Niech ten mój przykład da wam impuls do tego, żeby nie czekać — dodała.

Cudowne przesłanie, którym podzieliła się Glinka sprawiło, że pod jej wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy od kobiet, które nie tylko przeżyły to, co ona, ale również tych świadomych, które zadeklarowały regularne badanie piersi. Katarzynie Glince życzymy dużo zdrowia! 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.