Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O tym się mówi!

Rok temu spowodował wypadek samochodowy. Dziś Jerzy Stuhr mówi: „wewnętrznie jestem kompletnie czysty”

„Nic nie zrobiłem, czuję się niewinny”, broni się legendarny aktor

Aleksandra Frankowska 26 lipca 2023 09:51
Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jerzy Stuhr w październiku 2022 roku będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy, potrącając motocyklistę i odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Od tego czasu aktor był pod obserwacją opinii publicznej, a teraz w wywiadzie udzielonym Plejadzie wypowiedział się na temat tych wydarzeń oraz swojego obecnego stanu zdrowia.

ZOBACZ TEŻ: Maciej Stuhr pokazał zdjęcie z synem. Widać podobieństwo do jednego z członków rodziny

Jerzy Stuhr o wypadku sprzed roku

Stuhr podkreśla, że czuje się niewinny, jeśli chodzi o wypadek i podkreśla, że zdarzenie zakończyło się jedynie kolizją, bez poważnych konsekwencji dla nikogo. Wyraża frustrację z powodu pomówień i negatywnego stosunku prokuratury do jego osoby, zaznaczając, że była ona skłonna proponować coraz wyższe kary i "zjeść go". „Czuję się niewinny, skończyło się na kolizji. Tak naprawdę nic nie zrobiłem, więc wewnętrznie jestem kompletnie czysty. Oczywiście denerwują mnie pomówienia i stosunek prokuratury do mojej osoby, która proponowała coraz wyższe kary i chciała mnie zjeść. Pan Ziobro ścigał pół roku. Powiedzieli, że będą to robić do końca, a ja się zastanawiam: po co? To wręcz filmowa sytuacja, ale chciałbym, żeby już się skończyła”, podkreśla w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak

Aktor przyznał, że wsiadł za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu. Nie jest to zachowanie akceptowalne w kontekście bezpieczeństwa drogowego, jednakże Jerzy Stuhr utrzymuje, że nie doszło do żadnego większego wypadku ani zagrożenia dla innych.

Jerzy Stuhr o medialnej nagonce

Najtrudniejszym elementem dla aktora była negatywna kampania medialna, w której został przedstawiony jako "wyklęty" i "winny" bez względu na brak ofiar czy większych szkód. Jego słowa sugerują, że była to trudna i bolesna sytuacja, która wpłynęła na jego samopoczucie.

CZYTAJ TEŻ: Walka z hejtem, troska o synka... Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr stawiają czoła wielu trudnościom

Aktor przygotowuje się właśnie do wydania swoich pamiętników w Wydawnictwie Literackim, w których będzie mógł oficjalnie odnieść się do całego zajścia. Możliwe, że dzięki tej publikacji dowiemy się więcej o tym, jak aktor przeżywał całą sytuację oraz jakie były jego myśli i odczucia w trakcie trwania sprawy.

Jerzy Stuhr
Fot. Marian Zubrzycki / Forum

Mimo całego zamieszania, Stuhr podkreśla, że czuje się wewnętrznie "kompletnie czysty", co sugeruje, że nie doświadcza wyrzutów sumienia w związku z tym, co się wydarzyło. W końcu, dla wielu ludzi publicznych, taka sytuacja może być stresująca i wpłynąć na ich reputację oraz karierę. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.