Waldemar Dąbrowski, Viva! 4/2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
NIEZWYKŁE HISTORIE

Połączyło ich wyjątkowe uczucie. Waldemar Dąbrowski i Małgorzata Brochocka niedawno powiedzieli sobie "tak"

Jak wyglądał ich najpiękniejszy dzień?

Apolonia Podstawka 5 października 2023 18:06
Waldemar Dąbrowski, Viva! 4/2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Waldemar Dąbrowski i jego partnerka Małgorzata Brochocka we wrześniu powiedzieli sobie „tak”. Dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i jego ukochana przyrzekali sobie miłość w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Jak wyglądał ich wymarzony dzień? Oto historia ich miłości.

Waldemar Dąbrowski - stoi na czele Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Rodzice dbali o jego wychowanie muzyczne. Waldemar Dąbrowski pobierał lekcje gry na fortepianie. Jak podkreśla, okazał się jednak niezbyt utalentowanym uczniem i z ulgą je rzucił. Ale rodzicom udało się rozbudzić wrażliwość na dźwięk i literaturę. Do opery dojrzał jako dyrektor Centrum Sztuki Studio. W  latach 80.  profesor Aleksander Bardini przewidział, że zostanie dyrektorem. „Powiedział do mnie wtedy: „Jeszcze pan kiedyś będzie dyrektorem Teatru Wielkiego”. Wtedy szczerze mnie rozbawił”, opowiadał w rozmowie z VIVĄ! w 2016 roku. I tak się stało. Jeszcze kilka lat temu, pytany o swoje największe osiągnięcie jako dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, odpowiadał, że jest nim „przeprowadzenie zmiany estetyki, która była wysiłkiem zespołowym i zapoczątkowała czas znaczącej obecności teatru w przestrzeni międzynarodowej”. Dziś współpracuje z największymi scenami świata – nowojorską Metropolitan Opera, królewską Covent Garden w Londynie. „A jest i Madryt, i Petersburg, brukselski La Monnaie i opera w Los Angeles”, dodawał w tym samym wywiadzie Waldemar Dąbrowski.  

Czytaj też: Jaką cenę płaci Waldemar Dąbrowski za bycie dyrektorem Opery Narodowej? „Sypiam fatalnie”

Waldemar Dąbrowski, Viva! luty 2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Waldemar Dąbrowski w sesji VIVY!, 2016

I zdradził, że cena kierowniczego stanowiska, to przede wszystkim kolosalne poczucie odpowiedzialności. „Świadomość, że od moich decyzji zależy praca, kariera, poczucie artystycznego i zawodowego spełnienia setek osób, sprawia, że żyję w ogromnym napięciu”, zwierzał się kilka lat temu.  Nie zamieniłby jednak tej pracy na inną. W swoim życiu próbował wielu rzeczy. W 2002 roku zostawił funkcję dyrektora Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i objął stanowisko ministra kultury (2002-2005 rok). Do teatru wrócił w październiku 2008 roku.

„Swego czasu próbowałem wejść w świat biznesu. Gdy przestałem być ministrem kultury, znalazłem pracę w Londynie, w agencji PR. Zajmowałem się między innymi globalnymi problemami ekologicznymi i wizerunkiem pomarańczowej rewolucji. Nie trwało to jednak długo. Gdy dostałem propozycję ponownego objęcia dyrekcji Opery, nie wahałem się ani chwili, mimo że zarobki podzieliłem przez siedem”, opowiadał w 2016 roku. A jak wygląda jego życie prywatne? 

Waldemar Dąbrowski i Magłorzata Brochocka pobrali się

Pierwszą żoną dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej była Marzena Trela-Dąbrowska, z którą doczekał się córki Marty. Kilka lat temu w jego życiu ponownie pojawiła się miłość.

Swoje życie buduje dziś u boku byłej modelki Małgorzaty Brochockiej. W latach 80. – 90.  budowała swoją karierę i wraz z Joanną Dark, Bogną Sworowską, przedzierając szlaki branży modowej. „Moda Polska dała nam wiele pewności siebie, którą wyniosłyśmy i poniosłyśmy w dalsze życie i umiejętności malowania. Jak my pracowałyśmy to jeszcze nie było makijażystek, malowałyśmy się same, czesałyśmy się samej to chyba nam zostało. Jeszcze dzieciaki można było poduczyć”, opowiadała w rozmowie z Jastrząb Post w 2017 roku.

Waldemara Dąbrowskiego i Małgorzatę Brochocką połączyła miłość. Udowadniają, że na nią nigdy nie jest za późno. 9 września 2023 roku w Pałacu Ślubów w Konstancinie odbyło się wyjątkowego wydarzenie. Dla nich był to jeden z najpiękniejszych dni i na długo zapamiętają towarzyszące im wtedy emocje. Panna młoda zachwycała w eleganckiej sukni na ramiączkach, a całość dopełniały sandały na obcasie w kolorze fuksji i bukiet w tym samym kolorze.

Zakochanym towarzyszyli przyjaciele i rodzina. Wśród gości nie zbrakło Grażyny Kulczyk, Jerzego Staraka, Jacka Bromskiego czy Edwarda Miszczaka, Bogny Sworowskiej, która złożyła świeżo upieczonym małżonkom życzenia. „Jest i była Magia, Jest Miłość, Jest Radość, Jest Szczęście, Jest nowa, duża i piękna Rodzina. Jesteśmy z Wami. Kochamy. Zdrowia życzymy”, napisała Bogna Sworowska. 

Szczęściem Waldemara Dąbrowskiego cieszy się także jego córka, Marta Dąbrowska, która przybyła na ślub taty z ukochanym partnerem, Samborem Czarnotą.

Po uroczystości odbyło się przyjęcie weselne, które zorganizowano w domu Waldemara Dąbrowskiego. 

Zakochanym życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.  

Sprawdź też: Wojciech Jerzy Has poznał swoją drugą żonę na planie "Lalki". Poślubił ją ponad 20 lat później 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.