Wszystkie oczy były zwrócone właśnie na nich!

Rafał Kowalski 7 stycznia 2019 19:02

Za nami 76. ceremonia wręczenia Złotych Globów, która minionej nocy odbyła się w Beverly Hills. Nagrody wręczono w 25 kategoriach. Co ciekawe, duża część wyróżnień trafiła w ręce aktorów, którzy nie należą już do młodego pokolenia…

Złote Globy 2019 – seniorzy wśród nagrodzonych

Kto został laureatem Złotych Globów i wygrał z dużo młodszą konkurencją? Takich osób było kilka… Wśród nich znalazła się na przykład Glenn Close, którą okrzyknięto najlepszą aktorką dramatyczną za rolę w filmie Żona. Szerokim echem odbiła przemowa 71-letniej gwiazdy, która zwróciła uwagę na małą liczbę ról dla kobiet po czterdziestce oraz na fakt, że sukces jest kobietą. „My, kobiety, jesteśmy opiekunkami, tego się od nas oczekuje, ale musimy też podążać za swoimi marzeniami. Musimy powiedzieć: "mogę to zrobić, i powinno mi być wolno to zrobić". Kobiety przejmują kontrolę. Czekam na dzień, kiedy nie będzie się mówiło o "filmie kobiecym", ale po prostu o dobrym filmie, który nie będzie opisywany w ten sposób”, głosiła Close ze sceny.

Nie tylko tegoroczna najlepsza aktorka dramatyczna, ale i najlepszy aktor mogą pochwalić się dojrzałym wiekiem. Najbardziej utalentowanym aktorem z serialu komediowego został 74-letni Michael Douglas. Aktora wyróżniono za rolę The Kominsky Method. Z resztą wszyscy twórcy dzieła mieli powody do radości, bo to właśnie serial o dwóch dojrzałych przyjaciołach został wybrany najlepszym na świecie. Kto jeszcze z seniorów cieszył się zeszłej nocy ze statuetki? Jeff Bridges, który odebrał nagrodę im. Cecila B. deMille'a za całokształt twórczości. Aktor przemawiał najdłużej ze wszystkich laureatów - ponad 6 minut!

Zobaczcie w naszej galerii, jak aktorzy-seniorzy prezentowali się podczas 76. gali Złote Globy 2019. Chcielibyście jeszcze częściej widzieć ich w filmach? My zdecydowanie tak! 

1/5
Glenn Close, Czarno-białe Złote Globy 2019
Copyright @Instagram: goldenglobes
1/5

 Glenn Close, Złote Globy 2019

2/5
Jeff Bridges, Złote Globy 2019
Copyright @Getty Images
2/5

Jeff Bridges, Złote Globy 2019

3/5
Michael Douglas, Czarno-białe Złote Globy 2019
Copyright @Instagram: goldenglobes
3/5

 Michael Douglas, Złote Globy 2019

4/5
The Kominsky Method, Czarno-białe Złote Globy 2019
Copyright @Instagram: goldenglobes
4/5

Aktorzy serialu  „The Kominsky Method"

5/5
Richard Gere, Złote Globy 2019
Copyright @Getty Images
5/5

Richard Gere, Złote Globy 2019

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.