ZŁOTE GLOBY 2019

Wielki powrót gwiazd starszego pokolenia. W jakich kategoriach otrzymali statuetki?

Wszystkie oczy były zwrócone właśnie na nich!

Rafał Kowalski 7 stycznia 2019 19:02

Za nami 76. ceremonia wręczenia Złotych Globów, która minionej nocy odbyła się w Beverly Hills. Nagrody wręczono w 25 kategoriach. Co ciekawe, duża część wyróżnień trafiła w ręce aktorów, którzy nie należą już do młodego pokolenia…

Złote Globy 2019 – seniorzy wśród nagrodzonych

Kto został laureatem Złotych Globów i wygrał z dużo młodszą konkurencją? Takich osób było kilka… Wśród nich znalazła się na przykład Glenn Close, którą okrzyknięto najlepszą aktorką dramatyczną za rolę w filmie Żona. Szerokim echem odbiła przemowa 71-letniej gwiazdy, która zwróciła uwagę na małą liczbę ról dla kobiet po czterdziestce oraz na fakt, że sukces jest kobietą. „My, kobiety, jesteśmy opiekunkami, tego się od nas oczekuje, ale musimy też podążać za swoimi marzeniami. Musimy powiedzieć: "mogę to zrobić, i powinno mi być wolno to zrobić". Kobiety przejmują kontrolę. Czekam na dzień, kiedy nie będzie się mówiło o "filmie kobiecym", ale po prostu o dobrym filmie, który nie będzie opisywany w ten sposób”, głosiła Close ze sceny.

Nie tylko tegoroczna najlepsza aktorka dramatyczna, ale i najlepszy aktor mogą pochwalić się dojrzałym wiekiem. Najbardziej utalentowanym aktorem z serialu komediowego został 74-letni Michael Douglas. Aktora wyróżniono za rolę The Kominsky Method. Z resztą wszyscy twórcy dzieła mieli powody do radości, bo to właśnie serial o dwóch dojrzałych przyjaciołach został wybrany najlepszym na świecie. Kto jeszcze z seniorów cieszył się zeszłej nocy ze statuetki? Jeff Bridges, który odebrał nagrodę im. Cecila B. deMille'a za całokształt twórczości. Aktor przemawiał najdłużej ze wszystkich laureatów - ponad 6 minut!

Zobaczcie w naszej galerii, jak aktorzy-seniorzy prezentowali się podczas 76. gali Złote Globy 2019. Chcielibyście jeszcze częściej widzieć ich w filmach? My zdecydowanie tak! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.