Co kryje jego przeszłość?

Weronika Kostyra 27 lutego 2019 08:51

To jego czas! Niedawno Bradley Cooper spełnił swoje marzenie i wyreżyserował pierwszy film, Narodziny gwiazdy, który osiągnął wielki sukces. Jest o nim głośno także za sprawą plotek o rzekomym romansie z Lady Gagą, który miał zacząć się na planie filmu. Atmosferę skandalu podgrzał dodatkowo ich wspólny występ podczas gali wręczenia Oscarów. Jednak zanim został reżyserem, w przeszłości był kaskaderem i kelnerem, a przed Lady Gagą łączono go z wieloma pięknymi kobietami. Jaka jest przeszłość Bradleya Coopera?

Początki kariery Bradleya Coopera

O tym by zostać aktorem marzył już jako 12-latek. Decyzję podjął po obejrzeniu filmu Davida Lyncha Człowiek słoń. Ale wtedy chciał być także dyplomatą lub ninja. Sam o sobie mówił, że w szkole był przeciętnym uczniem, jednak kiedy poszedł na studia, z wyróżnieniem zakończył anglistykę. Jest też magistrem sztuki. W czasie studiów wyjechał na wymianę do Francji, dzięki czemu mówi biegle po francusku. Dorabiał sobie wtedy jako odźwierny w ekskluzywnym butiku i dziennikarz, ale pracował też jako pomocnik grabarza oraz kelner. Do tej pory daje kelnerom sowite napiwki, ponieważ pamięta, jak ciężka jest to praca. Pierwsze role nie przyszły od razu. Jego pierwszym aktorskim występem był epizod  w serialu Seks w wielkim mieście. Kiedy jednak nie pojawiały się kolejne propozycje prowadził telewizyjny program o podróżach, a także był kaskaderem!

Początki były dla ambitnego i wykształconego aktora wyjątkowo trudne. Kiedy otrzymał obiecującą rolę w serialu Agentka o stu twarzach, w drugim sezonie znacznie ograniczono sceny z udziałem jego postaci. Bradley Cooper rozważał wtedy odejście z serialu. Zaczął mieć problemy z używkami. Wspomina też, że miał myśli samobójcze. W 2004 roku całkowicie zrezygnował z alkoholu , kiedy zauważył, że stopniowo niszczy jego życie. „Byłem na przyjęciu i umyślnie uderzyłem się głową o betonową podłogę: "Hej, spójrz, jaki jestem twardy!" Krew trysnęła z mojego czoła i zrobiłem to drugi raz. Noc spędziłem w szpitalu z lodem, czekając, aż mnie zszyją. (…). Zawsze czułem się jak outsider. Zdałem sobie sprawę, że nie sprostam mojemu potencjałowi i to mnie przeraziło. Pomyślałem: Wow, zrujnuję moje życie. Naprawdę je zniszczę”, powiedział w wywiadzie dla The Hollywood Reporter we wrześniu 2012 roku.

Przełomem w jego karierze była dla niego rola w komedii Kac Vegas. Od tamtej pory nie może narzekać na brak filmowych propozycji, co doprowadził do tego, że był nominowany do Oscara przez trzy lata z rzędu. Jeszcze nigdy jednak nie zdobył statuetki. Jest znany z dużego zaangażowania w to, co robi. Do roli w filmie Snajper przytył niemal 20 kilogramów, a dla filmu Narodziny gwiazdy nauczył się śpiewać – przez trzy lata chodził na lekcje.

Bradley Cooper i kobiety

Aktor był żonaty przez zaledwie kilka miesięcy. W grudniu 2006 roku, po kilku miesiącach znajomości poślubił aktorkę i tancerkę Jennifer Esposito, z którą rozwiódł się już w listopadzie 2007 roku. Oboje stwierdzili, że to była pomyłka. Niewiele później na planie filmowym poznał Renée Zellweger. Ich związek miał trwać dwa lata, lecz oboje bardzo się z nim kryli. W 2011 roku plotki ucichły. Mówi się jednak, że Zellweger była przy nim, kiedy jego ojciec umierał na raka płuc. Był to najtrudniejszy czas w życiu aktora. „Miałem szczęście, ponieważ mogłem odłożyć na bok wszystkie inne sprawy i skupić się wyłącznie na opiece nad nim. To było przytłaczające, niezmiernie stresujące, skomplikowane i pochłaniało nas bez reszty”, wyznał kiedyś Cooper.

Aktor jest bardzo związany ze swoją mamą. Często bywała jego osobą towarzyszącą na największych galach w Hollywood. Dwa lata po śmierci męża przeniosła się do Los Angeles, by być bliżej syna.

Po wspólnej pracy nad filmem Między wierszami Bradley nawiązał romans z Zoe Saldana. Ich związek trwał niecałe dwa lata. Tyle samo aktor spotykał się później z brytyjską modelką Suki Waterhouse. Rozstał się z nią, kiedy spotkał kobietę swojego życia, Irinę Shayk. Para jest razem od marca 2015 roku, a 21 marca 2017 roku na świat przyszła ich córeczka, Lea De Seine Shayk Cooper.

Czym jeszcze Bradley Cooper zaskoczy nas w przyszłości? 

1/7
Bradley Cooper z byłą żoną Jennifer Esposito
Copyright @UGER/LFI/EAST NEWS
1/7

Bradley Cooper z byłą żoną Jennifer Esposito

2/7
Bradley Cooper w serialu Agentka o stu twarzach
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Bradley Cooper w serialu „Agentka o stu twarzach”

3/7
Bradley Cooper, Suki Waterhouse
Copyright @Getty Images
3/7

Bradley Cooper i Suki Waterhouse

4/7
Bradley Cooper i Irina Shayk
Copyright @Getty Images
4/7

Bradley Cooper z Iriną Shayk

5/7
bradley_cooper_irina_shayk
Copyright @East News
5/7

21 marca 2017 roku na świat przyszła ich córeczka, Lea De Seine Shayk Cooper.

6/7
Bradley Cooper, Lady Gaga
Copyright @Getty Images
6/7

Ostanio głośno jest o jego rzekomym romansie z Lady Gagą.

7/7
Bradley Cooper w garniturze
Copyright @East News
7/7

Czym jeszcze Bradley Cooper zaskoczy nas w przyszłości?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.