Kiedy odbędzie się gala?

Gabriela Czernecka 5 grudnia 2018 14:42

Znamy nominowanych do Paszportów Polityki 2018! Tygodnik Polityka ogłosił właśnie listę nominowanych do tej prestiżowej nagrody. O wyróżnienie powalczą m.in.: Joanna Kulig, Dawid Podsiadło, Jan Emil Młynarski czy Krzysztof Zalewski. Kto jeszcze? Zobaczcie sami.

Paszporty Polityki 2018 - lista nominowanych

Tygodnik Polityka ogłosił właśnie nominacje do Paszportów Polityki 2018. Nagrody zostaną wręczone w siedmiu kategoriach: teatr, muzyka popularna, literatura, kultura cyfrowa, muzyka poważna oraz sztuki wizualne. Uroczysta gala Paszportów Polityki 2018 połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 8 stycznia 2019 roku w budynku Teatru Polskiego w Warszawie. Galę Paszportów Polityki transmitować będzie stacja TVN. Wieczór poprowadzą Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński, redaktor naczelny Polityki.

W każdej z siedmiu kategorii nominowano po trzech kandydatów. Najciekawiej zapowiada się walka o nagrodę w kategorii Muzyka popularna i Film.

Paszporty Polityki 2018: muzyka popularna

O Paszport Polityki 2018 w pierwszej wymienionej przez nas kategorii ubiegają się: Dawid Podsiadło (zwycięzca II edycji X-Factor, 19 października ukazała się jego najnowsza płyta Małomiasteczkowy, album w kilka dni po premierze sprzedał się w ponad 30. tysiącach egzemplarzy), Krzysztof Zalewski (zwycięzca II edycji Idola, Współtworzył sukces Brodki i Nosowskiej, autor dwóch płyt wydanych po długiej przerwie: Złoto, (rok 2016. to na nim znajdziecie hit Miłość Miłość) i Zalewski śpiewa Niemena (rok 2018) oraz Jan Emil Młynarski (syn Wojciecha Młynarskiego, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, Wspólnie z Marcinem Maseckim założył Jazz Band Młynarski-Masecki, pod koniec 2017 roku wydał płytę Noc w wielkim mieście).

Paszporty Polityki 2018: film

W kategorii Film o Paszporty Polityki 2018 powalczą: aktorka Joanna Kulig oraz dwie reżyserki - Agnieszka Smoczyńska oraz Olga Chajdas. Joanny Kulig nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktorka z dnia na dzień stała się gwiazdą, o której rozpisują się zagraniczne serwisy. Rolą Zuli w filmie Zimna wojna podbiła serca kinomanów na całym świecie.

Dla tych, którzy nie wiedzą, kim jest Agnieszka Smoczyńska z pewnością wiele  zasugerują dwa słowa: Córki dancingu (2015). To film, którym Smoczyńska rozsławiła swoje nazwisko, dała się poznać za granicą i zdobyła masę prestiżowych nagród. W tym roku powróciła z kolejną produkcją. Film Fuga (2018) opowiada historię kobiety cierpiącej na dysocjacyjne zaburzenie nerwicowej. Film Smoczyńczkiej zaprezentowano podczas Festiwalu Filmowego w Cannes!

A kim jest Olga Chajdas? Prywatnie partnerka Kasi Adamik, znana z reżyserii takich seriali jak: Uwikłani, Za marzenia czy Głęboka woda, a także… Barwy szczęścia. Reżyserka filmu Nina i pierwszego serialu Netflixa, 1983.

W kategorii Teatr powalczą: Marta Górnicka, Anna Karasińska oraz Weronika Szczawińska. Nominowani do Paszportów Polityki 2018 w kategorii Literatura są: Łukasz Zawada, Małgorzata Rejmer oraz Olga Drenda. W Kategorii Muzyka poważna zobaczymy: Aleksander Nowak, Jakub Józef Orliński i Tomasz Ritter. 

Kto ma szansę wygrać w poszczególnych kategoriach? Zwycięzców poznamy już 8 stycznia 2019 roku!  

1/5
Joanna Kulig, Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Paszporty Polityki 2018
Copyright @Zuza Krajewska
1/5

Paszporty Polityki 2018: Joanna Kulig

2/5
Dawid Podsiadło, VIVA! Listopad 2015
Copyright @Łukasz Ziętek
2/5

Paszporty Polityki 2018: Dawid Podsiadło

3/5
Krzysztof Zalewski
Copyright @ Jakub Walasek/REPORTER/EAST NEWS
3/5

Paszporty Polityki 2018: Krzysztof Zalewski

4/5
Jan Emil Młynarski, Jan Młynarski
Copyright @Adam Burakowski/REPORTER/East News
4/5

Paszporty Polityki 2018: Jan Emil Młynarski

5/5
Olga Chajdas
Copyright @Piotr Molecki/East News
5/5

Paszporty Polityki 2018: Olga Chajdas

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.